WPIS 07-08/2020
data wydania: | 29-07-2020 |
Ukazał się już najnowszy, wakacyjny, lipcowo-sierpniowy numer „Wpisu”. Jak co miesiąc mogą Państwo zapoznać się zarówno z całą serią reportaży na aktualne tematy, jak i z doborowym zbiorem artykułów poświęconych zagadnieniom z dziejów Rzeczypospolitej. W związku z historycznym zwycięstwem Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich, które w roku setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej nabrały wymiaru walki o katolicką i suwerenną Polskę, nie mogło zabraknąć na łamach „Wpisu” znakomitego materiału na ten temat. Oddalenie niebezpieczeństwa, jakim była wizja Rzeczypospolitej podporządkowanej dyktaturze tęczowej ideologii, nie oznacza jednak zaprzestania walki. Piszemy zatem o zagrożeniach związanych z ideologią LGBT, publikując pierwsze tłumaczenie słynnego manifestu środowisk gejowskich z 1987 r., a także wywiad z posłem i prawnikiem dr. hab. Przemysławem Czarnkiem, który jak mało kto potrafi trafnie opisywać niebezpieczeństwa związane z gloryfikującym dewiacje tęczowym ruchem. Pojawiają się także interesujące teksty poświęcone twórczości mistrza Adama Bujaka w związku ze wspaniałą wystawą jego fotografii portretujących niezapomnianego krakowskiego kardynała Karola Wojtyłę, przyszłego Ojca Świętego Jana Pawła II. Publikujemy też artykuły poświęcone wspaniałemu polskiemu zwycięstwu nad czerwonym apokaliptycznym potworem, jak również materiały związane z historią Kościoła i z aktualnymi zagadnieniami dotyczącymi wiary. Podwójny, wakacyjny „Wpis” to ponad 120 stron fascynującej lektury!
„Pójść za ciosem!”. Ten entuzjastyczny tytuł zapowiada błyskotliwy felieton Leszka i Adama Sosnowskich; znakomici autorzy (ojciec i syn) wyrażają radość ze zwycięstwa Andrzeja Dudy, nie ukrywając, iż zarówno przed prezydentem RP, jak i przed rządem stoją potężne wyzwania.
„Jak przeorać heteroseksualną Amerykę”. Słynny manifest środowisk gejowskich z 1987 r. pióra Marshalla Kirka i Erastesa Pilla z wyrachowaną precyzją opisuje manipulacyjne mechanizmy, które mają doprowadzić do wywalczenia uprzywilejowanej pozycji dla homoseksualistów w społeczeństwie. Pierwsze tłumaczenie na język polski!
„Bierność wobec zła jest złem samym w sobie”. Adam Sosnowski rozmawia z dr. hab. Przemysławem Czarnkiem o zagrożeniach związanych z neomarksistowską ideologią LGBT.
„Bieda pozamaterialna”. Upadek zasad moralnych i poziomu intelektualnego związany z duchowym lenistwem nieodmiennie prowadzi do niebezpieczeństwa rozkładu życia społeczeństw i całych narodów, o czym przypomina ks. prof. Jan Szymczyk.
„Zarazy intensyfikowały pielgrzymki”. W dobie epidemii koronawirusa warto pamiętać o tym, iż „morowe powietrze” zawsze ustawało, kiedy następowało zawierzenie życia indywidualnego i narodowego Najświętszej Marii Pannie. Artykuł Czesława Ryszki.
„Wakacje i kuracje krakowian”. Co prawda w tym roku koronawirus pokrzyżował plany urlopowe wielu osobom, miło jednak będzie poczytać o sposobach naszych przodków na udany wypoczynek, o czym pisze prof. Ryszard Kantor.
„Odczłowieczanie teatru trwa”. Temida Stankiewicz-Podhorecka jak zwykle się nie patyczkuje, opisując uskuteczniane na deskach polskich teatrów szambo moralne i intelektualne. Cięty i dosadny tekst!
„Gdy carowie padali na kolana przed królem polskim”. Wywiad z prof. Wojciechem Polakiem, autorem znakomitej biografii hetmana Stanisława Żółkiewskiego, przeprowadza Anna Mączka.
„«Giganci historii» zapoczątkują nową erę w telewizji publicznej”. O nowym, interesującym projekcie TVP Historia z redaktorem naczelnym Piotrem Legutką rozmawia Adam Sosnowski.
„Dla Rzeczypospolitej wojna nie zakończyła się 11 listopada 1918 r.”. Wybitny pisarz Bohdan Urbankowski opisuje sytuację dziejową Polski po odzyskaniu niepodległości i w przededniu wielkiej ofensywy sowieckiej zakończonej polskim zwycięstwem pod Warszawą.
„Bohaterowie wojny polsko-bolszewickiej”. Dowódcy i oficerowie Wojska Polskiego znani dziś jako niezłomni obrońcy Polski podczas II wojny światowej w momencie jej wybuchu mieli już za sobą szlak bojowy Wielkiej Wojny i zwycięską walkę z hordami barbarzyńskich najeźdźców ze Wschodu... Artykuł dr Moniki Makowskiej.
„Wieniawa – samotność szwoleżera”. Mówiono o nim „ulubieniec Cezara i bożyszcze Polek”. Postać I ułana II RP przypomina Mateusz Kosiński.
„Żeby polska kultura, sztuka czerpały z chrześcijańskiego natchnienia”. Znakomity reportaż Jolanty Sosnowskiej z arcyciekawej papieskiej wystawy fotografii mistrza Adama Bujaka, eksponowanej w krakowskim Arsenale Miejskim.
„Przeciw zalewowi wysokiej fali barbarzyństwa”. Wybitny historyk prof. Andrzej Nowak w pięknym stylu pisze o wszechstronnej twórczości mistrza Adama Bujaka.
„Radia cyfrowe, czyli wielka szansa”. Jednym z wyzwań stojących przed obecnym rządem będzie repolonizacja mediów; niesamowite możliwości w tej walce dają radia cyfrowe, o czym przypomina znakomity autor Leszek Sosnowski.
„Dzielnie rządził rzeczą pospolitą jak drugi Salomon”. Prof. Krzysztof Ożóg, jeden z najlepszych znawców dziejów średniowiecznej Polski, przypomina postać Kazimierza Wielkiego – wybitnego władcy z rodu Piastów.
„Kryzys ariański, czyli rozdarcie Kościoła”. Bolesną kartę z dziejów chrześcijaństwa przypomina znakomity historyk prof. Wojciech Roszkowski.
„Stanisław Kutrzeba – polityczna naiwność wielkiego uczonego”. Postać nieco zapomnianego wybitnego prawnika, rektora UJ i uczestnika obrad pokojowych w Paryżu przypomina prof. Piotr Biliński.
„Najwięcej skorzystała na tych odkryciach Rosja, a później Związek Sowiecki”. Kolejny z cyklu artykułów o polskich uczonych-zesłańcach syberyjskich. Dr Marek Klecel tym razem pisze o Janie Czerskim, zmarłym na posterunku nauki na dalekiej Kołymie.
„Witold Bublewski – twórca wychowania morskiego w Polsce” – fascynującą postać uczestnika wojny polsko-bolszewickiej, żołnierza AK, powstańca warszawskiego i znakomitego żeglarza przybliża Krzysztof Szujecki.
„Krnąbrna polska odmienność”. Druga część znakomitego eseju prof. Bolesława Orłowskiego, poświęconego niezłomnemu duchowi polskiego patriotyzmu.
„Pamiętajcie o ogrodach!”. Nauki ogrodnicze stanowią o bezpieczeństwie żywnościowym, o czym przypomina prof. Roch Włodzimierz Doruchowski.
Światopodgląd – przegląd informacji ze świata, m.in. o odbudowie katedry w Aleppo i o problemach niemieckiej polityki gospodarczej i migracyjnej.
Krzyżówka z nagrodami
A ponadto: materiały promocyjne najnowszych książek Białego Kruka, propozycja internetowego zamawiania książek wydawnictwa i porankowy wiersz Leszka Długosza.
Opinie o produkcie (0)