Album „Sądecka Góra Tabor” to druga obok „Pieśni o Starym Sączu” (2003) publikacja przybliżająca perły architektury ziemi sądeckiej i bogatą, opartą na tradycji chrześcijańskiej kulturę i sztukę regionu.

Sylwester Adamczyk - (ur. w 1962 r. w Męcinie), artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, absolwent Wyższej Szkoły Biznesu National-Louis University. Mieszka i pracuje w Nowym Sączu, gdzie prowadzi własną firmę fotograficzną i wydawniczą. Aktor i reżyser „Teatru Robotniczego imienia Bolesława Barbackiego” w Nowym Sączu, członek Krynickiego Towarzystwa fotograficznego. Autor wielu wystaw indywidualnych, w tym: „Jemen – kraj i ludzie”, „Ameryka – oto”, „Kolorowe dzieci 2000”, „Ojciec Święty na Podhalu ’97”, „Pielgrzymi ’99”, „Górole, górole...”, brał też udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Nagradzany i wyróżniany w wielu konkursach fotograficznych. Jest autorem albumu „Nowy Sącz – Impresje” oraz współautorem albumów dokumentujących pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny. „Sądecka Góra Tabor” to jego drugi album w wydawnictwie „Biały Kruk” – pierwszy, „Pieśń o Starym Sączu”, którego był współautorem, obok Adama Bujaka, został wydany w 2003 roku.

rozdział I OD ZARANIA DZIEJÓW      13

rozdział II W GOTYCKICH MURACH      49

rozdział III CUDOWNE OBLICZE      111

rozdział IV NASZE CZASY      131

rynek-ksiazki.pl

(...)
Świetne zdjęcia Sylwestra Adamczyka dokumentują nie tylko wspaniałą architekturę‚ ale też przedstawiają niezwykłą atmosferę otaczającą nowosądecką świątynię. Uzupełnione są zdjęciami archiwalnymi‚ które dodają albumowi szczególnego nastroju‚ a wprowadzający tekst i podpisy pod zdjęciami przynoszą wiele nieznanych szerzej informacji o miejscu‚ do którego – również dzięki albumowi – będzie przybywać coraz więcej pielgrzymów i turystów.


Szczególną ozdobą nowosądeckiej bazyliki jest veraikon – wizerunek Chrystusa namalowany na lipowych deskach‚ którego twórcą, według legendy, miał być ewangelista Łukasz. Badania wykazały jednak, że powstał on w XIV wieku w Czechach, w klasztornej pracowni o włoskich tradycjach warsztatowych. Kopia tego Cudownego Obrazu Przemienienia Pańskiego zdobiła ołtarz na błoniach pod Starym Sączem‚ gdy Jan Paweł II kanonizował bł. Kingę.

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl