Rocznica 750-lecia lokacji Starego Sącza na prawie magdeburskim stała się okazją do zaprezentowania niezwykłej urody miasta, jednego z najstarszych w Polsce, swą historią sięgającego czasów wczesnego średniowiecza. Jest to miejsce niezwykłe - pełne cennych pamiątek z przeszłości, pereł architektury, tonące w zieleni starych drzew, ulokowane wśród niepowtarzalnego krajobrazu Beskidu Sądeckiego, przyciągające nie tylko turystów, ale także pielgrzymów przybywających do sanktuarium św. Kingi. Dzięki sprawnemu samorządowi wciąż się rozwija, dba o zabytki i środowisko naturalne.

Na wspaniałych zdjęciach Adama Bujaka, opatrzonych rzetelnymi podpisami, zobaczymy piękno ziemi sądeckiej m.in. 600-letnią lipę, gęste lasy, pomniki przyrody, urodę wielowiekowych murów klasztornych, kościoła św. Elżbiety i odnowionego rynku brukowanego otoczakami. Fotografie ukażą nam także życie za klauzurą - duchowość i codzienne obowiązki sióstr klarysek. Przyjrzymy się także uroczystościom ważnym dla miasta, m.in. odpustowi św. Kingi i Starosądeckiemu Festiwalowi Muzyki Dawnej. Interesujący tekst Jerzego Leśniaka wprowadzi nas w dzieje grodu.

Album jest wspaniałą zachętą do odwiedzenia Starego Sącza i znakomitym prezentem na sezon wakacyjny, także dla gości z zagranicy (wersja trójjęzyczna: polsko-angielsko-niemiecka).

1. The Mayor's Letter / Brief des Bürgermeisters / List Burmistrza
2. Średniowieczna perła Beskidów / Mediaeval Pearl... / Mittelalterische...
3. Niech mówią wieki / Let Centuries Speak / Sprache der Jahrhunderte
4. Za klauzurą / In the Enclosure / In der Klausur
5. Sztuka w klasztorze / Monastery Art / Kunst im Kloster
6. Świątecznie / In a Festive Mood / Festlich
7. Spacer po mieście / A Walk in the Town / Ein Spaziergang durch die Stadt
8. Kolory nocy / Colours of the Night / Farben der Nacht
9. W harmonii z naturą / In Harmony with Nature / Im Einklang mit der Natur
10. Okolice / Surroundings / Die Umgebung

Joanna Szczerbińska, „Niedziela”

Album ukazuje niezwykłą urodę Starego Sącza, jednego z najstarszych miast w Polsce. Wiele tu cennych pamiątek z przeszłości, prawdziwych pereł naszej kultury. Przyciągają one nie tylko turystów, ale także pielgrzymów przybywających do sanktuarium św. Kingi. Album powstał według koncepcji wydawniczo-graficznej Leszka Sosnowskiego. (…)

Album, wydany w trzech językach (polskim, angielskim i niemieckim), jest znakomitą zachętą do odwiedzenia Starego Sącza, podążenia śladami św. Kingi, a także Jana Pawła II, który doskonale znał i ukochał tę ziemię. To nie tylko wspaniała promocja tego regionu w Europie, któremu do Europy będzie pewnie jeszcze bliżej, gdy powstanie tu planowane lotnisko cywilne, ważne dla całego Podhala. To także przykład jak piękna jest Polska, ile w niej wspaniałych zabytków, ważnych świadectw przeszłości, dowodów głęboko osadzonej tradycji chrześcijańskiej.

muzyka.onet.pl

Bujak stara się pokazać bogatą historię i piękno leżącego u podnóża gór Starego Sącza, utrwalone w murach zabytków, dziełach sztuki czy średniowiecznych pergaminach strzeżonych przez klaryski. Fotografikowi udało się pokazać codzienność żyjących za klauzurą zakonnic, których klasztor w Starym Sączu założyła właśnie św. Kinga, po śmierci swojego męża księcia Bolesława Wstydliwego. „To, co pokazał pan Adam, to po prostu poezja” – powiedział o albumie Bujaka burmistrz Starego Sącza, Marian Cycoń (…).

RPM, „Alma Mater”

Ponad 170 fotografii ukazujących piękno Starego Sącza – jednego z najstarszych miast w Polsce, sięgającego swą historią czasów wczesnego średniowiecza, prezentuje kolejny album Białego Kruka zatytułowany Gród św. Kingi. Autorem zdjęć jest znany artysta Adam Bujak. Okazją do publikacji tej książki jest przypadająca właśnie w tym roku 750. rocznica lokacji miasta na prawie magdeburskim. (…) Stary Sącz, którego patronką jest św. Kinga, łączy w sobie tradycję z nowoczesnością – z jednej trony pełny jest bowiem cennych pamiątek z przeszłości, a z drugiej natomiast jest miastem nastawionym na rozwój. Widać to na zaprezentowanych w albumie fotografiach.

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl