Polskę pokazywać można na różne sposoby. Tym razem wędrujemy szlakiem św. Jana Pawła II, którego znamy także jako wielkiego miłośnika piękna. Szczególnie zauroczony był Ojciec Święty rodzimym krajobrazem, przyrodą, architekturą i sztuką. Daje temu wyraz mistrz fotografii Adam Bujak w tym albumie, w którym zaprezentowanych zostało 60 miejscowości mających szczęście i honor gościć świętego Papieża podczas jego dziewięciu apostolskich podróży do Polski i po Polsce.

Z tej książkowej opowieści wyłania się bogaty obraz naszego kraju od morza po Tatry, od Warszawy i Krakowa po miejscowości małe, które zazwyczaj nie trafiają do albumów, jak Skawina, Dukla czy Lubaczów. A małe okazuje się też być piękne! Przekaz fotograficzny o Polsce ubogacają zdjęcia dokumentalne, ukazujące postać św. Jana Pawła II podczas pobytów w Ojczyźnie.
Kilkadziesiąt obszernych cytatów z papieskich wypowiedzi tworzy dodatkową opowieść o naszym kraju, o jego historii i bogactwie chrześcijańskiej tradycji.

Warszawa
Warszawa-Praga
Radzymin
Gniezno
Jasna Góra
Kalwaria Zebrzydowska
Wadowice
Auschwitz-Birkenau
Nowy Targ
Tatry
Niepokalanów
Poznań
Katowice
Wrocław
Lublin
Tarnów
Szczecin
Gdańsk
Gdynia
Gdańsk
Łódź
Koszalin
Podkarpacie
Rzeszów
Przemyśl
Kielce
Radom
Łomża
Białystok
Olsztyn
Włocławek
Płock
Skoczów
Bielsko-Biała
Żywiec
Legnica
Gorzów Wielkopolski
Kalisz
Zakopane
Ludźmierz
Krosno
Dukla
Pelplin
Elbląg
Licheń
Ełk
Bydgoszcz
Toruń
Wigry
Siedlce
Drohiczyn
Sandomierz
Zamość
Sosnowiec
Stary Sącz
Sądecczyzna
Skawina
Łowicz
Kraków
Tyniec

Czytelników, którzy kupili tę książkę, zainteresowało również:

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl