Tak Krakowa jeszcze nikt nie pokazywał. Miejsce romantyczne, tajemnicze, mistyczne. Wspaniałe zabytki w bajkowym świetle. Wielkie, historyczne wydarzenia w niezwykle barwnej scenerii. Urokliwe zaułki średniowiecznego miasta. Samotność mnichów i zakochanych. Zbiorowe świętowanie i cmentarna zaduma. Piękno na każdym kroku. Oto "Kraków nocą".

Kalendarium dziejów Krakowa       4    

Wawel       10

Rynek Główny       24    

Bazylika Mariacka       42    

Uniwersytet       46

Fortyfikacje       50

Jan Paweł II – pamięć i wdzięczność       54    

Święta       60    

Arcybractwo Męki Pańskiej       70    

Świątynie       78    

Skałka       102    

Łagiewniki       114

Okolice       116    

Teatr       126    

Kazimierz       138    

Restauracja i kawiarnie       144    

Ulice       158    

Wianki       160

   

(PD), rynek-ksiazki.pl

Adam Bujak i jego syn Marcin‚ jako autorzy zdjęć‚ zapraszają czytelników do szczególnej wędrówki przez królewskie miasto i do miejsc dla nich najważniejszych. Widzimy nie tylko szacowne i znane zabytki‚ lecz też ludzi w ich codziennych i świątecznych zajęciach. Wśród nich pojawia się postać wielkiego fotografa jako… członka Arcybractwa Męki Pańskiej w stosownym ku temu stroju.

Poznajemy miejsca pełne mistycyzmu i ponadczasowej atmosfery. Do stworzenia takiego obrazu Krakowa służą fotografie wykonane specjalnie dla potrzeb albumu i przedstawiające najbardziej współczesny wygląd tego cudownego miasta. Widzimy więc i rzeźbę Igora Mitoraja eksponowaną na Rynku Głównym (podobno ma z niego zniknąć?)‚ a także grób zmarłego przed dwoma laty Czesława Miłosza‚ w narodowym panteonie na Skałce. Wzrusza przy tym wiele ujęć‚ a już na pewno zamykająca książkę nocna fotografia prezentująca sylwetki dwojga zakochanych z podświetloną fontanną w tle.

Czytelników, którzy kupili tę książkę, zainteresowało również:

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl