W Niemczech postawiono i uroczyście odsłonięto pomnik Lenina.

Nasi autorzy

W Niemczech postawiono i uroczyście odsłonięto pomnik Lenina.

Odslonięcie pomnika w Gelsenkirchen fot. YouTube / AFP Odslonięcie pomnika w Gelsenkirchen fot. YouTube / AFP

W Gelsenkirchen w Nadrenii-Północnej Westfalii (Niemcy) z inicjatywy Marksistowsko-Leninowskiej Partii Niemiec (MLPD) odsłonięto pomnik Władimira Iljicza Lenina, gdyż według liderki MLDP Gabi Fechtner „to wybitny myśliciel, wyprzedzający swoją epokę, jeden z najznakomitszych wojowników o wolność i demokrację”(!). Dodała również, iż „skończył się już czas pomników rasistów, antysemitów, faszystów, antykomunistów i innych reliktów przeszłości”.

„Żyjemy w czasach, kiedy wiele krajów rozlicza się ze swoją pamięcią historyczną”, dodaje burmistrz miasta, Frank Baranowski, podkreślając jednak, iż osobiście jest przeciwny pojawieniu się pomnika Lenina w przestrzeni publicznej: „Nie jest łatwo zaakceptować fakt, iż w XXI w. komunistyczny dyktator jest stawiany na piedestale. Niestety, mimo protestów mieszkańców miasta sąd zadecydował inaczej, musimy się z tym pogodzić, ale nie bez komentarza”, mówi włodarz Gelsenkirchen. Słowa burmistrza odnoszą się do licznych protestów zarówno członków municypalności miasta, jak i jego mieszkańców, którzy nie chcieli dopuścić do umieszczenia wykonanego jeszcze w 1957 r. w Czechosłowacji pomnika w przestrzeni publicznej; niestety sąd odrzucił ich wnioski; do odsłonięcia monumentu doszło w sobotę 20 czerwca.

Przypomnijmy, iż twórca zarówno rewolucji bolszewickiej z 1917 r., jak i jednego z najokrutniejszych systemów totalitarnych opartego na masowym terrorze środki na przeprowadzenie przewrotu w Rosji otrzymał właśnie z Niemiec, co ujawnił znakomity polski pisarz Ferdynand Antoni Ossendowski... Zatem wzniesienie pomnika Lenina właśnie na terenie Niemiec staje się przerażającym znakiem czasów.

Źródło: BBC News, MM

Dlaczego przestałem być lewakiem

Dlaczego przestałem być lewakiem

Manfred Kleine‐Hartlage

Napisana żywym językiem, niepozbawiona ironii książka niemieckiego autora Manfreda Kleine-Hartlage to barwny opis jego drogi od zagorzałego socjalisty, działacza SPD, do wyznawcy wartości konserwatywnych i chrześcijańskich. Od groteski do normalności. Od oszustwa do prawdy.

 

 

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.