USA: Młodzież potrafi być pro-life. Trwa inicjatywa modlitewna o powstrzymanie okrucieństwa aborcji
Życie człowieka w okresie prenatalnym i niemowlęcym wymaga wyjątkowej troski i ochrony, bo jest cudem, a nie “problemem”… fot. Pixabay Ponad 300 uczniów katolickiej szkoły im. św. Thomasa More’a w Centennial (obszar metropolitarny Denver, stan Colorado) podjęło cenną inicjatywę modlitewną. Młodzież założyła formalnie działającą grupę „Lions for Life”, której głównym zadaniem jest modlitwa za kobiety, które chcą dokonać aborcji. „Uważamy, że bardzo istotnym zadaniem jest modlitwa za mamy, które myślą o zabiciu swoich nienarodzonych dzieci. Mamy nadzieję, że nasze modlitwy pomogą im dokonać wyboru o urodzeniu dzieci” - mówią.
Zgodnie z programem nauczania realizowanym w tej szkole każdy absolwent „ma być przygotowany do służby Kościołowi i społeczeństwu teraz i w przyszłości”. Grupa „Lions of Life” składająca się z uczniów różnych klas spotyka się o 7.10 przed lekcjami w każdy pierwszy czwartek miesiąca, aby odmówić różaniec w intencji ochrony dzieci w łonach matek i o zaprzestanie stosowania zbrodniczego procederu aborcji na całym świecie. Grupę prowadzi jedna z nauczycielek, Kira Weiland, która przejęła „Lions for Life” w 2015 r. od jej założyciela, który ją utworzył ponad 10 lat temu. „Młodzież potrafi się zmobilizować, aby wcześnie wstać, przyjść do szkoły, modlić się za poczęte dzieci z całego świata i robić to naprawdę z wielkim zaangażowaniem. To niesamowite, że oni naprawdę żyją wiarą”, mówi nauczycielka.
„Wcześniejsze wstawanie po to, żeby dołączyć do modlitwy w ramach „Lions for Life” jest warte wysiłku, bo poprzez nasze modlitwy głosimy chwałę Bożą”, mówi Jonathan, uczeń 7 klasy.
„Mam nadzieję, że kiedy oni wejdą w dorosłość, pozostaną wierni swojemu powołaniu; niektórzy z nich na pewno będą prowadzili takie modlitwy w innych kampusach. W każdym razie na pewno będą stawać w obronie życia i to będzie bardzo cenne”, podkreśla Kira Weiland.
Jak wiadomo w 2014 r. stan Kolorado odrzucił radykalną ustawę określającą aborcję jako „fundamentalne prawo człowieka” i uniemożliwiającą wprowadzenie jakichkolwiek praw chroniących życie poczętego dziecka. W tym czasie w Denver działała już opisywana grupa „Lions for Life”.
Źródło: Catholic News Agency/Francesca Pollio, MM
Tego typu inicjatywy to znaki nadziei na przyszłość. Nadziei, którą musimy mieć i zachować, o czym pisze w swojej książce prof. Grzegorz Kucharczyk.
Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji
Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko – ta myśl nigdy nie była bardziej prawdziwa niż w XXI wieku. Ileż to osób po odrzuceniu Boga gotowych jest zaakceptować każdy zabobon, najbardziej złudną utopię, z gruntu niewiarygodną manipulację myślową.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.