Tragiczna rocznica, niewyobrażalna liczba ofiar. 100 lat temu Rosja jako pierwsze państwo na świecie zalegalizowała aborcję

Nasi autorzy

Tragiczna rocznica, niewyobrażalna liczba ofiar. 100 lat temu Rosja jako pierwsze państwo na świecie zalegalizowała aborcję

„Wśród wielu wydarzeń, które w tak znaczącym 2020 r. trafiły na czołówki gazet, nie wolno nam zapomnieć o 100. rocznicy pewnej tragicznej w skutkach decyzji władz ZSRR”, pisze amerykański publicysta katolicki Michael Haynes. „18 listopada minie bowiem dokładnie 100 lat od pierwszej w historii ludzkości legalizacji aborcji. Dokonała tego bolszewicka Rosja, uzasadniając przyzwolenie na zabijanie dzieci nienarodzonych ‘rosnącą liczbą ofiar wśród kobiet, które poddawały się nielegalnym zabiegom aborcji’. Jak wykazały badania historyków, legalizacja aborcji w sowieckiej Rosji spowodowała lawinowy przyrost ofiar tego zbrodniczego procederu. Po wprowadzeniu jego legalizacji w innych krajach w ciągu ostatnich 100 lat w majestacie prawa zamordowano ponad miliard (!) nienarodzonych dzieci na całym świecie. W ten sposób Związek Radziecki spowodował największe w dziejach ludzkości ludobójstwo, które trwa aż do dnia dzisiejszego. Warto przypomnieć, iż w tym samym 1920 r. Francja wprowadziła prawo penalizujące dystrybucję i sprzedaż antykoncepcji.

Według sowieckiego dekretu z 1920 r. zezwalającego na legalną aborcję była ona powszechnie dostępna za darmo, pod warunkiem, że zostanie przeprowadzona przez lekarza. Kobieta musiała pozostawać trzy dni w łóżku po zabiegu i przez następne dwa tygodnie przechodzić rekonwalescencję. Według zachowanej dokumentacji w samej tylko Moskwie w 1922 r. na 35 320 urodzeń przeprowadzono 7 969 aborcji, później liczba przeprowadzanych śmiercionośnych zabiegów gwałtownie wzrastała: np. w 1925 r. w Moskwie odnotowano 18 071 aborcji na 57 537 urodzeń, zaś w 1926 r. przeprowadzono w Moskwie aż 31 986 aborcji (brak danych o narodzinach).

W latach powojennych, od 1950 do 1980 r., każdego roku przeprowadzano w ZSRR ok. 6 do 7 milionów aborcji. Niestety, te przerażające statystyki nadal rosną, bowiem Rosja pozostaje ponurym „liderem” w tym śmiercionośnym procederze; co roku na 1000 poczętych zdrowych rosyjskich dzieci ok. 412 zostaje uśmierconych w łonach matek.  

Źródło: Life Site News/Michael Haynes, MM

Dokąd zmierza ludzkość zabijająca własne dzieci? Odpowiedzi poszukuje w kontynuacji bestsellerowego "Roztrzaskanego lustra" prof. Wojciech Roszkowski:

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

 

Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.