Święty Jan Paweł II objaśniał nam współczesny świat; gdy odszedł, rozpoczął się demontaż tego, co dobre – mówi Jolanta Sosnowska w Telewizji Republika

Nasi autorzy

Święty Jan Paweł II objaśniał nam współczesny świat; gdy odszedł, rozpoczął się demontaż tego, co dobre – mówi Jolanta Sosnowska w Telewizji Republika

Jolanta Sosnowska – autorka biografii św Jana Pawła II pt. „Hetmana Chrystusa”. Jolanta Sosnowska – autorka biografii św. Jana Pawła II pt. „Hetman Chrystusa”.

Jolanta Sosnowska – autorka dwóch tomów bestsellerowej biografii polskiego papieża pt. „Hetman Chrystusa” była gościem redaktor Ewy Stankiewicz w programie „Otwartym tekstem” w TV Republika. Tematem spotkania była piękna postać świętego Jana Pawła II.


Autorka dzieła jest zafascynowana postacią św. Jana Pawła II od 27 lat i jak przyznaje, ta fascynacja nadal nie osłabła.

– Jest wręcz przeciwnie, im częściej sięgam do jego mów i dokumentów, odkrywam wręcz profetyczne teksty. Choć mija czternasty rok od śmierci Jana Pawła II, stwierdzamy, jak bardzo go brak, jak bardzo ten świat stał się niedobry. Nikt tak jak on nie objaśniał tak zrozumiale i logicznie współczesnego świata – tłumaczy Jolanta Sosnowska. – W jego wypowiedziach poświęconych niemal wszystkim aspektom życia odnaleźć można tę troskę. Mam wrażenie, jakby Ojciec Święty przeczuwał, że świat idzie w złym kierunku. W 1989 roku, kiedy mury komunizmu zostały zburzone, wydawało się, że świat wypływa znowu na szerokie wody, że zaczynamy zbliżać się ku tradycyjnym wartościom, że powstanie Europa ducha chrześcijańskiego , tymczasem po śmierci Ojca Świętego zaczął się dość szybki demontaż tego wszystkiego, co on zbudował – dodaje.

PAKIET Hetman Chrystusa, Tomy 1 i 2 w cenie 120 zł

PAKIET Hetman Chrystusa, Tomy 1 i 2 w cenie 120 zł

Jolanta Sosnowska

Oba dotychczas wydane przez nas tomy biografii św Jana Pawła II ,,Hetman Chrystusa'' w specjalnej cenie 120 złotych + wysyłka gratis!

Biografia papieża napisana przez Jolante Sosonwską, zaplanowana na 4 tomy, to piękna propozycja dla naszych Czytelników w roku 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
Tom pierwszy to nasz absolutny  bestseller, natomiast tom drugi - dzień po oficjalnej premierze już wchodzi do pakietu promocyjnego.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.