Prof. Andrzej Nowak: Sprofanowanie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej to zwyczajne łajdactwo.

Nasi autorzy

Prof. Andrzej Nowak: Sprofanowanie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej to zwyczajne łajdactwo.

Prof. Andrzej Nowak. Fot.: Biały Kruk Prof. Andrzej Nowak. Fot.: Biały Kruk

Prof. Andrzej Nowak, historyk i autor takich książek jak „Dzieje Polski” czy „Niepodległa”, udzielił bardzo ciekawego wywiadu Tomaszowi Plaskocie z portalu wpolityce.pl, w którym prof. Nowak komentuje niektóre z najbardziej skandalicznych posunięć lewactwa w Polsce. Pierwszą sprawą jest decyzja Komisji ds. Stopni i Tytyłów, która uznała, że Andrzej Zybertowicz nie dostanie tytułu profesora.

„Kiedy w sprawie prof. Zybertowicza wypowiadają się prof. Gadacz i prof. Król jako niezależne i niezaangażowane autorytety naukowe mam wrażenie, że mamy do czynienia z polityczną dintojrą. Jest to robione przez ludzi, którzy mają określone, bardzo zdecydowanie wrogie obecnemu rządowi i prezydentowi RP poglądy. Swoimi radykalnymi i wielokrotnymi wypowiedziami w tym duchu podważają wiarę w jakikolwiek własny obiektywizm,” krytykuje prof. Andrzej Nowak.

Autor „Dziejów Polski” odniósł się także do wyjątkowo niesmacznej prowokacji środowisk lewackich, które sprofanowały obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. „Jest to zwyczajne łajdactwo. (…) To co domalowano do ikony Matki Bożej Częstochowskiej jest wiernym odzwierciedleniem ideologicznego manifestu ruchu LGBT. Nie ma on nic wspólnego z tęczą, jaka pojawia się w symbolice chrześcijańskiej. U pana Donalda Tuska to porównanie wiązało się z szyderstwem bardzo chętnie podjętym przez tych, którzy uwielbiają szydzenie z wrażliwości innych. To w domyśle prześmiewczy sygnał: aresztujcie teraz Memlinga. Jeszcze raz podkreślę: nazywam takie zachowanie łajdactwem. To zwyczajne łajdactwo uprawiane przez setki dziennikarzy i tysiące ludzi, którzy zupełnie zagubili swoją wrażliwość wobec tego, że dla innych wizerunek Matki Bożej jest czymś niezwykle ważnym dla ich tożsamości religijnej,” ostrzega prof. Andrzej Nowak.

Historyk z Krakowa odniósł się również do coraz bardziej agresywnej walki pewnych środowisk z chrześcijaństwem. „To jest właśnie ten stosunek pełen nienawiści do drugiej strony, która liczy nie tylko zwolenników PiS, ale która liczy miliony ludzi przywiązanych do polskiej tradycji narodowej i do symboliki religijnej. Chociażby do tego różańca, który tak rozwścieczył panią europosłankę Różę Thun. Ubolewała, że nie mogła wysiedzieć w taksówce widząc różaniec zawieszony na przednim lusterku taksówkarza. Pani Thun uznała różaniec za symbol polityczny. Myślę, że to jest świadectwo pewnego obłędu. Prof. Zybertowicz nie jest uczonym, jest pisowskim uczonym. Matka Boża jest ideolożką LGBT, albo powinna być wyrzucona na śmietnik. Różaniec staje się symbolem PiS. To jest przykład tego obłędu, którego głównym motorem sprawczym jest nienawiść do większości współrodaków. Mówię w imieniu większości, ponieważ jestem pewien, że według większości Polaków Matka Boża nie zasługuje na to, żeby domalowywać jej ideologiczne symbole ruchu LGBT,” mówi Andrzej Nowak.

Całą rozmowę można przeczytać tutaj: https://wpolityce.pl/polityka/445871-prof-nowak-slowa-tuska-o-memlingu-to-lajdactwo

Dlaczego przestałem być lewakiem

Dlaczego przestałem być lewakiem

Manfred Kleine‐Hartlage

Napisana żywym językiem, niepozbawiona ironii książka niemieckiego autora Manfreda Kleine-Hartlage to barwny opis jego drogi od zagorzałego socjalisty, działacza SPD, do wyznawcy wartości konserwatywnych i chrześcijańskich. Od groteski do normalności. Od oszustwa do prawdy.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.