PREMIERA: Potężny orędownik w walce ze współczesnym zagrożeniem. Przedstawiamy "Odsiecz z nieba" prof. Grzegorza Kucharczyka!

Nasi autorzy

PREMIERA: Potężny orędownik w walce ze współczesnym zagrożeniem. Przedstawiamy "Odsiecz z nieba" prof. Grzegorza Kucharczyka!

Dzień 12 września 2021 roku – 338. rocznica wielkiego zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem – jest również wyznaczoną datą beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

Prof. Grzegorz Kucharczyk w znakomitej książce „Odsiecz z nieba” łączy ze sobą te dwa wydarzenia wierząc, że Prymas Tysiąclecia będzie naszym orędownikiem w zmaganiach z wielkim atakiem antycywilizacji. U naszych bram czai się bowiem widmo kolejnej rewolucji.

Autor cierpliwie wyjaśnia genezę współczesnych zagrożeń. Odwołuje się przy tym do nowożytnych kataklizmów, które tak boleśnie dotknęły Europę – począwszy od rewolucji protestanckiej, poprzez francuską, bolszewicką i nazistowską, a skończywszy na rewolucji lat 60. XX wieku. Dostrzega między nimi zadziwiające zbieżności, wywodzące się z jednego, podstawowego korzenia – nienawiści do Kościoła.

Książka prof. Kucharczyka nie jest typową biografią kard. Wyszyńskiego, lecz odczytaniem jego postaci jako obrońcy Polaków przed destrukcyjnymi siłami światowego przewrotu. Myśl Prymasa Tysiąclecia była bowiem na tyle wieszcza i głęboka, że również dzisiaj może być odtrutką na manipulacje ideologów, którzy albo chcą całkowicie zniszczyć chrześcijaństwo, albo zostawić mu tylko szyld całkowicie zmieniając treść. Ci ostatni są zresztą bardziej niebezpieczni, gdyż często przedstawiają się jako wierni katolicy, będąc w istocie wilkami w owczej skórze. Oni też są twarzami współczesnej odsłony rewolucji.

Profesor Kucharczyk nie boi się wskazać ich z imienia i z nazwiska. Mówi o antychrześcijańskiej fali dochodzącej do nas zza Odry w postaci „drogi synodalnej”, ale również o szerszym kontekście odejścia wielu duchownych od prawd wiary i formowania przez nich „nowej teologii”. To właśnie w tej optyce postać kard. Wyszyńskiego, który sprzeciwiał się wielu niebezpiecznym nurtom w Kościele, jest dziś szczególnie warta przybliżenia szerokim rzeszom chrześcijan.

Znakomicie wydana „Odsiecz z nieba” w przejmujący sposób ukazuje nam, dlaczego tak istotna była walka duchowa prowadzona przez Prymasa, a dziś przez wielu wiernych pasterzy Kościoła.

Odsiecz z nieba. Prymas Wyszyński wobec rewolucji

Odsiecz z nieba. Prymas Wyszyński wobec rewolucji

Grzegorz Kucharczyk

Rewolucja! Co naprawdę kryje się za tym pojęciem? Ta książka demaskuje fałszywe hasła, utopijne założenia i okrucieństwo wszystkich rewolucji; od protestanckiej i francuskiej poprzez bolszewicką, nazistowską i lat 1960. aż po wiek XXI, w którym prowadzona jest kolejna rewolucja światopoglądowa. Prof. Grzegorz Kucharczyk obnaża kulisy każdej rewolucji; ich brutalność, bezwzględność i bezbożność.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.