Polska, Rosja i Ukraina. Wielkie spotkanie z prof. Andrzejem Nowakiem, prof. Wojciechem Roszkowskim i prof. Wojciechem Polakiem

Nasi autorzy

Polska, Rosja i Ukraina. Wielkie spotkanie z prof. Andrzejem Nowakiem, prof. Wojciechem Roszkowskim i prof. Wojciechem Polakiem

Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w. Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.

23 kwietnia br. w krakowskim Sokole odbędzie się spotkanie wokół nowej książki prof. Andrzeja Nowaka pt. „Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.”. Oprócz Autora udział wezmą prof. Wojciech Roszkowski, prof. Wojciech Polak, Jerzy Zelnik i wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska. Wydarzenie, którego organizatorem jest wydawnictwo Biały Kruk, i które odbywa się pod patronatem portalu wpolityce.pl, poprowadzi Anna Popek.

„Bez zrozumienia historii i bez pamięci historycznej nie tylko nie pojmiemy współczesnej rzeczywistości, ale też nie będziemy mieli możliwości racjonalnie przewidzieć, co w najbliższym czasie może się wydarzyć” – przekonuje prof. Andrzej Nowak. Właśnie po to, aby móc zrozumieć i przygotować się na przyszłość, zorganizowane zostało to spotkanie. Prof. Nowak jako jeden z nielicznych ekspertów już lata temu dokładnie przewidział scenariusz, który obecnie rozgrywa się na naszych oczach. Śmiało można powiedzieć, że jest największym światowym znawcą spraw Rosji. Jego dzisiejsze analizy mogą rzutować na nasze być albo nie być w przyszłości.

Razem z prof. Andrzejem Nowakiem nad przeszłością i przyszłością Polski, Rosji i Ukrainy zastanowią się prof. Wojciech Roszkowski, prof. Wojciech Polak i wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska. Spotkanie pod hasłem „Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.” odbędzie się 23 kwietnia 2022 r. (sobota) o godz. 17 w historycznej Sali „Sokoła” przy ul. J. Piłsudskiego 27 w Krakowie. Wstęp wolny, zapraszamy!

 

Poniżej prezentujemy dokładny program:

Prof. Wojciech Polak – „Rosja. Dziedzictwo opriczniny”

Prof. Wojciech Roszkowski – „Prawosławie jako religia państwowa”

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska – „Wojna na Ukrainie trwa od dawna”

Prof. Andrzej Nowak – „Skąd się wzięła Ukraina?”

 

Minispektakl poetycki – Jerzy Zelnik

Pieśni patriotyczne - Jan Kowalczyk

Prowadzenie spotkania – Anna Popek

 

Uroczystość zakończy składanie autografów przez Autorów.

Współpraca merytoryczna przy organizacji spotkania: Polska Fundacja Humanistyczna im. Wincentego Kadłubka. Informacje: 12/260 32 90, 12 254 56 02; e-mail: biuro@bialykruk.pl.

Przed i po spotkaniu w holu „Sokoła” kiermasz książek Białego Kruka, który rozpocznie się o godz. 15.00. Uwaga: ceny promocyjne!

Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.

Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.

Andrzej Nowak

Dlaczego? – ciśnie się na usta za każdym razem, kiedy zastanawiamy się nad historią Rosji oraz relacji polsko-rosyjskich. Dlaczego Rosja boi się Polski? Dlaczego państwa zachodnie od stuleci naiwnie wierzą w dobre intencje Moskwy? Dlaczego w dziejach Rosji jest aż do dziś tyle brutalności, przemocy i zacofania? Dlaczego krwiożerczo napadała na kraje, które uważała za słabsze; na przykład na Polskę w 1920 czy 1939 r., na Gruzję w 2008 r. albo na Ukrainę w 2022 r.

 Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w. Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.