Makabryczne wieści z USA: aborcyjne lobby w czasach koronawirusa domaga się dostępu do aborcji on-line!

Nasi autorzy

Makabryczne wieści z USA: aborcyjne lobby w czasach koronawirusa domaga się dostępu do aborcji on-line!

Aktywiści aborcyjni obu Ameryk i Europy uznają, iż wobec zakazu podróżowania w związku z epidemią koronawirusa ciężarnym kobietom należy się dostęp do medycznych konsultacji przez kamerę internetową w sprawie chemicznego przeprowadzania aborcji, pisze amerykański dziennikarz Calvin Freiburger.

W zeszłym tygodniu prezydent Donald Trump wprowadził regulacje dotyczące konsultacji medycznych on-line (przez kamerę internetową) w celu zapewnienia pacjentom i lekarzom maksymalnego bezpieczeństwa w dobie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W czwartek (19 marca) amerykańska dziennikarka Cristine Grimaldi, publikująca głównie w „Rewire News”skarżyła się, że regulacje nie obejmują tzw. „zabiegu aborcji on-line” podczas którego lekarz przepisywał na odległość pigułkę poronną bez potrzeby wychodzenia z domu.

„W przeprowadzeniu aborcji z medycznego punktu widzenia liczy się czas, mówi Daniel Grossman, dyrektor Advancing New Standards in Reproductive Health, „tego nie można przełożyć na miesiąc lub dwa do przodu”, mówi działacz aborcyjny. Dostępu do aborcji on-line także dla kobiet z krajów z Unii Europejskiej domagają się również grupy aktywistów z takich organizacji jak Alliance for Choice, Abortion Rights Campaign, oraz Abortion Support Network raportują korespondenci z the Society for the Protection of Unborn Children, największej organizacji pro-life z Wielkiej Brytanii.

„Bezwstydne lobby pro-aborcyjne nadal domaga się możliwości mordowania nienarodzonych dzieci w dobie światowego kryzysu, strachu i cierpienia”, mówi Michael Robinson, dyrektor SPUC, „świadczy to tylko o tym jak upadlająca jest pro-aborcyjna ideologia” – podkreśla. „Jest to czas ratowania ludzkiego życia nie zabijania bezbronnych dzieci w łonach matek”

Działacze pro-life podkreślają ponadto, iż pigułka poronna nie jest bezpieczna dla kobiet nawet „przyjęta prawidłowo”, zaś stosowanie jej w samotności, podczas konsultacji on-line zwiększa niebezpieczeństwo, zwłaszcza wystąpienia sepsy.

Źródło: Life Site News

Św. Jan Paweł II Wielki na drodze Chrystusa

Św. Jan Paweł II Wielki na drodze Chrystusa

 

Zamieszczone w tej książce rozważania Drogi Krzyżowej zostały napisane przez krakowskiego metropolitę
abp. Marka Jędraszewskiego na nabożeństwo, które w Wielki Piątek roku 2020 miało zostać odprawione w Nowej Hucie. Nie mogło być odprawione z powodu pandemii koronawirusa. Ale te bardzo ciekawe, warte utrwalenia rozważania ukazują się w postaci książkowej.

 

 

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.