Komunistyczne władze miasta Fuzhou (Chiny) pozbawiły katoliczkę środków do życia za odmowę wyparcia się Chrystusa.
Jak podaje „Bitter Winter” kobieta od 2018 r. otrzymywała niewielką rentę po śmierci męża. Pod koniec 2019 r. komunistyczni oficjele zasiadający w municypalności miasta Fuzhou zagrozili wdowie, iż odetną ją od świadczenia, jeśli nie wyrzeknie się wiary w Chrystusa i nie usunie Jego wizerunków ze swojego mieszkania. „Partia Komunistyczna zapewnia wam wyżywienie, zatem musicie wierzyć jedynie w Partię, a nie w Boga”, usłyszała kobieta. Kiedy kategorycznie odmówiła zaparcia się wiary, natychmiast odebrano jej rentę. „Ciężko wytrwać w wierze z powodu masowych prześladowań chrześcijan w Chinach”, skomentowała swoją tragiczną sytuację wdowa.
„To przerażające, jak wiele wdów w Chinach jest szantażowanych pozbawieniem środków do życia, jeśli nie wyrzekną się wiary w Chrystusa”, powiedział Reggie Littlejohn, założyciel i prezes fundacji „Women’s Rights Without Frontiers”(„Prawa kobiet bez granic”). „Zmuszanie kobiet do dokonywania wyboru pomiędzy wiernością Swojemu Bogu a własnym życiem to akt najprymitywniejszego tchórzostwa ze strony Komunistycznej Partii Chin”, dodaje Littlejohn, podkreślając, iż wiele z tych kobiet na co dzień słyszy: „Chiński rząd daje wam 160 RMB (ok. 23 dolarów). Ile pieniędzy da wam Jezus?”. Wymieniona w artykule kobieta otrzymała pomoc od fundacji Reggiego Littlejohna w ramach akcji „Save a Widow Campaign”, jednak jej przypadek ukazuje jedynie wierzchołek góry lodowej skali problemu prześladowania katolików w Chinach, jak również nieludzkiej polityki wobec seniorów, często po wielu latach katorżniczej pracy pozostawionych na pastwę losu.
Źródło: Life Site News, MM
Dekalog
Dziesięć Bożych Przykazań odmieniło świat, wprowadziło ład w stosunkach między ludźmi i przygotowywało człowieka na przyjście Chrystusa. Zna je niby każdy – ale czy na pewno wszystkie? Czy je rozumie? Jak np. pogodzić polecenie „nie zabijaj” z karą śmierci? Dlaczego jako dzień święty święcimy niedzielę, a nie szabat? Czy przykazań naprawdę jest dziesięć? Pytań wokół Dekalogu wiele.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.