Kibicom skonfiskowano flagi z powodu krzyża.

Nasi autorzy

Kibicom skonfiskowano flagi z powodu krzyża.

policja  

Przed meczem Ligi Europy w Istambule, w którym zmierzyły się Basaksehir Istanbul i Borussia Mönchengladbach, kibicom drużyny gości zarekwirowano flagi oraz inne akcesoria. Powodem były chrześcijańskie symbole widniejące w herbie ich miasta – krzyż oraz pastorał. Dyrektor sportowy niemieckiej drużyny, Max Eberl, ostro skrytykował policję w Stambule za takie postępowanie. Nazwał to „dyktaturą policji” i ogłosił, że złoży skargę do UEFA. „Bardzo mnie to smuci, że ​​ w 2019 roku mamy takie warunki w Europie, że policja może dyktować, które flagi można wnieść na stadion. Nie ma takiej reguły” - powiedział Eberl. „Dla mnie są to dziwaczne i groteskowe obrazy i sceny, których dziś nie spodziewa się już w Europie - nie ma to nic wspólnego z Pucharem Europy, to jest dyktatura policji”.

Według informacji klubu przed meczem doszło do szarpaniny. Dwóch fanów Borussii zostało tymczasowo aresztowanych za rzekome bicie funkcjonariuszy policji. Nagrania z kamer mają jednak pokazywać odwrotną sytuację. Niezadowolenie spowodowało również zmuszenie około 1400 fanów Gladbach do jazdy autobusem.

Źródło: Der Spiegel

Dlaczego przestałem być lewakiem

Dlaczego przestałem być lewakiem

Manfred Kleine‐Hartlage

Napisana żywym językiem, niepozbawiona ironii książka niemieckiego autora Manfreda Kleine-Hartlage to barwny opis jego drogi od zagorzałego socjalisty, działacza SPD, do wyznawcy wartości konserwatywnych i chrześcijańskich. Od groteski do normalności. Od oszustwa do prawdy.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.