Kard. Sarah: Vincent Lambert zginął jako męczennik i jest ofiarą eutanazji

Nasi autorzy

Kard. Sarah: Vincent Lambert zginął jako męczennik i jest ofiarą eutanazji

Vincent Lambert  Fot. Twitter@SoutienVincent Vincent Lambert Fot. Twitter@SoutienVincent

Vincent Lambert, niepełnosprawny Francuz, który zmarł 11 lipca wcześnie rano zagłodzony na śmierć, „umarł jako męczennik, ofiara strasznego szaleństwa ludzi naszych czasów” - napisał na Twitterze kard. Robert Sarah. Lekarze przestali dostarczać Lambertowi, byłemu pielęgniarzowi , pożywienie i wodę po wieloletniej batalii prawnej, która postawiła ​​jego pobożnych katolickich rodziców przeciwko synowej i władzy państwa francuskiego. „W ten smutny dzień modlę się o wieczny spoczynek dla duszy Vincenta Lamberta” - napisał kardynał - „który umarł jako męczennik, ofiara strasznego szaleństwa ludzi naszych czasów. Modlę się za jego rodzinę, a zwłaszcza za rodziców, tak odważnych, tak godnych. Nie bójcie się. Bóg patrzy”.

Pochodzący z Gwinei kardynał jest prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. W swojej książce Le soir approche et déjà le jour baisse („Wieczór się zbliża i dzień już się chyli”) pisze: „Europa wydaje się zaprogramowana na samozniszczenie”. Problem, który widzi, polega na tym, że Zachód „zdaje się nienawidzić samego siebie ”, podczas gdy Kościół katolicki wydaje się znajdować w środku wewnętrznej apostazji.

Lekarze twierdzili, że Lambert doznał nieodwracalnego uszkodzenia mózgu po niemal śmiertelnej kolizji samochodowej w 2008 r., w wyniku której również cierpiał na porażenie czterokończynowe. Materiał filmowy umieszczony na YouTube pokazuje, że mężczyzna żył i komunikował się z rodziną. „W maju, kiedy dowiedział się o swojej planowanej śmierci, płakał”, mówi jego matka Viviane. Kiedy walczyła, by powstrzymać syna przed zagłodzeniem, wyjaśniała: „Śpi w nocy, budzi się w ciągu dnia i patrzy na mnie, kiedy mówię”, jak podaje Reuters . „Musi tylko być karmiony za pomocą specjalnego urządzenia, a jego lekarz chce go tego pozbawić, aby mógł umrzeć, podczas gdy eksperci prawni udowodnili, że nie jest to konieczne”. W maju powiedziała: „Vincent ma się dobrze. Nie zbliża się do kresu życia. Potrzebuje tylko czegoś do picia, jedzenia i trochę miłości”.

Lambert wcześniej przeżył 31 dni bez jedzenia, dostając tylko 500 ml wody dziennie, zanim sąd nakazał szpitalowi wznowić karmienie go. 2 lipca lekarze przestali dostarczać pacjentowi pożywienie i wodę po orzeczeniu wysokiego francuskiego sądu apelacyjnego, że jego rurki do karmienia można usunąć. Żona Vincenta, Rachel, napisała książkę Parce que je l'aime, je veux le laisser partir („Ponieważ go kocham, chcę pozwolić mu odejść”), w której starała się usprawiedliwić jego bierną eutanazję. Obrońcy życia często zauważają, że w wielu jurysdykcjach głodzenie i pozbawianie wody zwierzęcia domowego jest przestępstwem.

Źródło: Life Site News

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.