Jan Paweł I dołączy do grona błogosławionych? Dochodzenie w sprawie cudu za jego wstawiennictwem dobiega końca
Jak podaje argentyński dziennik „La Nación”, Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych, której przewodniczy kard. Angelo Becciu, kończy właśnie dochodzenie w sprawie cudu za wstawiennictwem Jana Pawła I, jakie rozpoczęło się dwa lata temu w diecezji Buenos Aires. Chodzi o niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia uzdrowienie śmiertelnie chorej dziewczynki w szpitalu w stolicy Argentyny w 2011 roku. Dziecko zostało powierzone przez rodzinę „Papieżowi nadziei” i przyjęło sakrament namaszczenia chorych.
Według dziennikarki Stefanii Falaski, wicepostulatorki procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła I (postulatorem jest kard. Beniamino Stella, prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa), „sprawa znajduje się w ‘iter giudiziale’, którego to terminu używa się w odniesieniu do zaawansowanej fazy oceny, jednak nie możemy powiedzieć nic więcej”. Falasca zaznaczyła również, że w grę wchodzi także kwestia prywatności rodziny uzdrowionej dziewczynki, co sprawia, że w chwili obecnej nie można ujawnić więcej szczegółów, dopóki nie zakończy się postępowanie.
Co więcej, w lutym bieżącego roku papież Franciszek ustanowił Watykańską Fundację Jana Pawła I, mającą na celu pogłębienie badań nad jego postacią, myślą i nauczaniem, i powierzył kierowanie nią kardynałowi sekretarzowi stanu Pietro Parolinowi, który wyróżnia „pokorę, prostotę oraz nacisk na Boże miłosierdzie i solidarność” wśród najważniejszych cech Sługi Bożego. Wiceprezesem fundacji jest Stefania Falasca.
Źródło: La Nación, AM
Po krótkim pontyfikacie Jana Pawła I na tronie piotrowym zasiadł nasz wielki Rodak, który przyjął imię swojego poprzednika. Historię Wielkiego Pontyfikatu przedstawia niezwykłe kalendrium Białego Kruka:
Jan Paweł II. Dzień po dniu. Ilustrowane Kalendarium Wielkiego Pontyfikatu 1978-2005
Jedyne na świecie pełne kalendarium wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II. Spisane dzień po dniu od 16.10.1978 do 8.04.2005, od dnia wyboru po dzień pogrzebu. Obejmuje wszystkie audiencje, spotkania, nabożeństwa, dokumenty, prezentuje działalność Stolicy Apostolskiej. W tle przewijają się dzieje Europy i całego świata. Tak więc, choć jest to kalendarium, czyta się je jak najbardziej wciągającą powieść.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.