Ukazał się już najnowszy, listopadowy numer miesięcznika „Wpis”.  Jak co miesiąc przygotowaliśmy dla Państwa wyselekcjonowaną kolekcję tekstów celnie, a nierzadko i dobitnie komentujących rzeczywistość polityczną i obyczajową oraz serię artykułów powiązanych z aktualnymi rocznicami. To jednak nie wszystko; tym razem mamy też dla Państwa większą niż zazwyczaj liczbę wywiadów z wybitnymi osobami sceny politycznej, artystycznej, a także – sportowej. Leszek Sosnowski i tym razem się nie patyczkuje, opisując otaczającą nas rzeczywistość polityczną jako zdominowaną przez „inwazję masowych złudzeń”; dosadnie przy tym wyjaśnia, jak wygląda świat po odrzuceniu Boga. Co prawda, zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA stanowi, rzecz jasna, powód do radości nie tylko dla jego amerykańskich sympatyków, ale i dla Polaków, jednak zaniedbania w walce o polityczną przyszłość Polski będą miały jak najgorsze skutki – i nie należy o tym w żadnym wypadku zapominać. W podobny ton uderza prof. Przemysław Czarnek w arcyciekawym wywiadzie udzielonym dr. Adamowi Sosnowskiemu: „Wybory te pokazały przede wszystkim, że ideologia lewicowa – czy nawet lewacka – przegrała. I dodajmy, że została pokonana wyraźnie, bo Donald Trump wygrał nie tylko kolegium elektorskie, ale też wybory powszechne”, mówi były minister edukacji narodowej, zastrzegając jednak, że sukces Trumpa niczego nam nie gwarantuje, bo na nasze zwycięstwo musimy sami zapracować. Co prawda, wielu Polaków popiera tradycyjne wartości katolickie i narodowe, jednak największą sztuką jest przekonanie niezdecydowanych. Publikujemy także poruszający artykuł prof. Andrzeja Nowaka, który przypomina nam o papieskiej wizji Ojczyzny opisanej piórem Karola Wojtyły w poemacie „Myśląc Ojczyzna”. Nie brakuje także tekstu prof. Wojciecha Roszkowskiego, który przypomina nam o tym, jak potężną siłę ma nawrócenie, a także artykułu prof. Wojciecha Polaka, piszącego o znaczeniu polskiej wolności. Prezentujemy także wywiady z dwiema niezwykłymi kobietami – Haliną Łabonarską, wielką damą polskiej sceny teatralnej i ekranu, opowiadającą o niezwykłej więzi duchowej łączącej ją z bł. księdzem Jerzym Popiełuszką, oraz z kpt. Barbarą Grocholską-Kurkowiak „Kuczarawą”, powstańczą sanitariuszką z 1. Pułku Szwoleżerów pełniącą służbę na walczącym Mokotowie; hrabianka, powstaniec warszawski, a także wybitnie utalentowana gwiazda polskiego narciarstwa alpejskiego do dziś aktywnie walczy o pamięć Powstania. Listopadowy „Wpis” to ponad 100 stron frapującej lektury! 

W imię Boga za nasze i wasze wybory Leszek Sosnowski i tym razem przestrzega przed brakiem czujności i przed „odpuszczeniem” walki o przyszłość polityczną i obyczajową Polski. Wygrana Donalda Trumpa (sympatyka Polski) w wyborach prezydenckich w USA to rzeczywiście szansa dla Polski, jednak to od nas zależy, czy z niej skorzystamy, czy wręcz przeciwnie.

Przeciw teatrowi praworządności i demokracji walczącej Poruszające rozważania apelowe ks. bp. Antoniego Długosza; w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości ksiądz biskup przypomniał, iż walka o polskie dusze (zwłaszcza dzieci i młodzieży) trwa.

Ludzie prawicy nie definiują wolności jako możliwości robienia, co się chce, lecz robienia tego, co się powinno Wywiad z prof. Przemysławem Czarnkiem przeprowadzony przez dr. Adama Sosnowskiego; profesor przypomina, że choć zwycięstwo nad lewicową ideologią jest jak najbardziej możliwe (co pokazały ostatnie wybory prezydenckie w USA), to jednak należy na nie solidnie zapracować.

Odszedł od nas prof. Henryk Kocój Wspomnieniowy artykuł o wybitnym uczonym.

Korzenie i przejawy polskiej wolności O znaczeniu pamięci w podtrzymywaniu polskości (nie bez powodu trwa zmasowany atak na kształt pamięci o polskich bohaterach i o najważniejszych wydarzeniach z historii Polski...) pisze prof. Wojciech Polak.

Chciejmy zwyciężać, nie gódźmy się na słabość Wybitny historyk  prof. Andrzej Nowak jak mało kto potrafi przypominać o wielkiej godności narodu polskiego; tym razem pisze o „Ojczyźnie jako o wielkim zbiorowym obowiązku” w pięknej poetyckiej wizji św. Jana Pawła II. Nawiązanie do Norwida także nie jest przypadkowe.

Nadzieja nadprzyrodzona w cywilizacji śmierci „Bóg daje nam dostęp do siebie na sposób Obietnicy” pisze o. dr hab. Marian Zawada OCD, przypominając o wielkim znaczeniu nadziei w życiu chrześcijanina; przypomina także encyklikę Benedykta XVI Spe salvi (2007) poświęconą temu zagadnieniu.

Wszyscy nawróceni są naszymi przewodnikami Prof. Wojciech Roszkowski wprowadza czytelników w świat wielkich nawróconych – ich postacie pojawiają się w jego najnowszej książce.

Kościół musi działać tak, aby jego głos był słyszany, o czym przypomina ks. prof. Janusz Królikowski.

Położyłam się na podłodze i przepraszałam Pana Boga za wszystkie swoje grzechy Wybitna aktorka Halina Łabonarska opowiada o okolicznościach, w jakich poznała bł. ks. Jerzego i o swoim aktorskim udziale w Mszach św. za Ojczyznę.  Poruszający wywiad z artystką przeprowadziła Jolanta Sosnowska.

Odrzuciła zalecenia marksizmu, przyznawała się do katolicyzmu Postać znakomitej mediewistki Zofii Kozłowskiej-Budkowej przypomina prof. Piotr Biliński.

Cały czas chodzi o to samo: żeby oderwać człowieka od Boga Barbara Nowak nie ustaje w walce o polskie dzieci i młodzież; dobitnie zaznacza, że sytuacja, w której nauczyciel mógłby zrobić dziecku krzywdę, jest absolutnie niedopuszczalna – a tak się będzie działo nagminnie, jeśli dojdzie do wprowadzenia przedmiotu edukacja zdrowotna.

Męski świat żeglarzy i wielkich okrętów Prof. Michał Wojciechowski przypomina najwybitniejsze postacie literatury marynistycznej; fascynujący świat morskich podróży, często niebezpiecznych, ale nieodmiennie pociągających, opisywany piórem tak wspaniałych pisarzy jak Joseph Conrad, Jack London, Herman Melville...

Kruszec opłacony krwią i śmiercią wydobywców-niewolników, skazywanych w sowieckich procesach Potworne warunki pracy w kopalniach Kołymy, setki tysięcy umierających z głodu i wyczerpania więźniów-katorżników – tak właśnie wyglądało wydobycie złota na potrzeby imperium zła. Artykuł dr. Marka Klecela.

Byli w tym możnym rodzie dziwak, obłąkany, a nawet wynalazca Jednym słowem, barwnych, a co najmniej nietuzinkowych postaci w rodzie Radziwiłłów nie brakowało. Prof. Stefan Ciara przypomina najciekawszych spośród XVIII-wiecznych przedstawicieli tego magnackiego rodu.

Hrabianka na barykadach walczącej Warszawy Noblesse oblige, czyli historia Barbary Grocholskiej-Kurkowiak „Kuczarawy”; 17-letnia sanitariuszka I Pułku Szwoleżerów, w którym nie brakowało arystokratycznej młodzieży, przeszła szlak bojowy Mokotów-Kanały-Śródmieście. Po wojnie – wybitna alpejka, dwukrotna olimpijka, do dziś aktywnie walczy o pamięć Powstania, niestrudzenie promując także polski sport.

Rynek Główny – odwieczne serce Krakowa Jeden z najpiękniejszych średniowiecznych rynków miejskich w Europie wielokrotnie był świadkiem najważniejszych wydarzeń dla Polski, o czym przypomina znakomity znawca Krakowa prof. Ryszard Kantor.

Godzina Łaski w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi Historia objawień maryjnych w Montichiari, danych włoskiej pielęgniarce Pierinie Gilli, opisana piórem Czesława Ryszki.

Suszone uszy wrogów i przyjaciół Dalsza część nieprawdopodobnych przygód okrętowego cieśli opisana piórem kpt. Józefa Gawłowicza.

Wyznaczał najwyższe cele, na granicy możliwości O tym, jak zmotywować zawodników i stworzyć drużynę marzeń w wykonaniu Huberta Wagnera, pisze Krzysztof Szujecki.

Świato-podgląd, przegląd informacji ze świata

Krzyżówka z nagrodami

A ponadto: materiały reklamowe najnowszych książek Białego Kruka, propozycja ich zamawiania, propozycja prenumeraty „Wpisu” i wzruszający wiersz Leszka Długosza napisany dla żony na 50 rocznicę ślubu...

 

Czytelników, którzy kupili tę książkę, zainteresowało również:

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl