Ukazał się październikowy numer miesięcznika społeczno-kulturalnego „Wpis”. Jak zawsze znaleźć w nim można wiele intersujących i aktualnych tekstów. Piszemy m.in. o obchodach 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, korzyściach, jakie dają szczepienia i rozwoju Poczty Polskiej. Zamieszczamy teksty związane z listopadowymi rocznicami historycznymi, nie brakuje też artykułów na temat wiary i Kościoła. Gorąco zachęcamy do lektury.

W bieżącym numerze
● „Pluralizm jest mordercą prawdy” – Leszek Sosnowski pisze o sytuacji na rynku medialnym i o panujących na nim fałszywych bożkach pluralizmu i tolerancji. Najwyższy czas z nimi skończyć!

● „Coraz więcej idiotes, coraz mniej polites” – przypominamy tekst zmarłej w lipcu br. prof. Marii Dzielskiej o konieczności obywatelskiego zaangażowania w życie polityczne.

● „Trzeba nie tylko go wspominać, ale wziąć do ręki jego nauczanie” – homilia abp. Jana R. Pawłowskiego wygłoszona podczas Mszy św. z okazji 40. rocznicy wyboru papieża Jana Pawła II odprawionej 16 października 2018 r. w Bazylice św. Piotra w Rzymie.

● „Dlaczego Rzym prawie zapomniał o św. Janie Pawle II?” – reportaż z rzymskich obchodów 40. rocznicy wyboru papieża Jana Pawła II.

● „Uwolnienie Józefa Piłsudskiego z Magdeburga według relacji hr. Harry’ego Kesslera” – interesujące wspomnienie niemieckiego oficera, który w imieniu berlińskiego rządu uwolnił Józefa Piłsudskiego z więzienia w twierdzy magdeburskiej na początku listopada 1918 r.

● „Myśl o Polsce wielkiej, silnej, wolnej i niepodległej była i jest treścią mego istnienia” – sylwetka wybitnego pianisty, kompozytora i polityka Ignacego Jana Paderewskiego.

● „Europo, co zrobiłaś ze swoją wiarą?!” – artkuł przedstawiający stosunek papieża Jana Pawła II do Europy i wspólnoty europejskiej.

● „Wygrywają hufce zła; zastępy dobra nie powinny milczeć” – tekst o zagrożeniach, jakie we współczesnych czasach czyhają na Kościół i jego kapłanów – masonerii, feminizmie, homoseksualizmie, pacyfizmie oraz ekologii.

● „Obecna cywilizacja stara się uczynić Boga zbędnym!” – rozmowa z abp. Charlesem Chaputem, metropolitą Filadelfii i delegatem Episkopatu USA na synod o młodzieży, który w październiku br. odbył się w Rzymie.

● „W naszym organizmie trwa nieustanna wojna” – Leszek Sosnowski rozmawia z prof. Januszem Marcinkiewiczem, kierownikiem Katedry Immunologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, o korzyściach, jakie dają szczepienia.

● „Walka nierozważnych czy umiłowanie niepodległości?” – historyk dr hab. Martyna Deszczyńska przedstawia okoliczności wybuchu Powstania Listopadowego.

● „Droga Piotra Wysockiego na Syberię” – tekst o zesłańczych losach bohatera Nocy Listopadowej – Piotra Wysockiego.

● „Józef Brandt. Piewca chwalebnej przeszłości Rzeczypospolitej” – artykuł o pierwszej od prawie stu lat monograficznej wystawie twórczości wybitnego malarza historycznego Józefa Brandta.

● „Poczta Polska to jedyna firma logistyczna z polskim kapitałem – trzeba budować jej pozycję w Polsce i za granicą!” – rozmowa z Przemysławem Sypniewskim, prezesem Poczty Polskiej SA.

● „Westerplatte odsłania tajemnice” – artykuł o prowadzonych po raz pierwszy kompleksowych badaniach archeologicznych na półwyspie Westerplatte i znaleziskach, jakie przyniosły.

● „Zbrodnie VAT-owskie” – poseł Janusz Szewczak pisze o ciągnącej się przez całe lata skandalicznej procedurze wyłudzania podatku VAT w Polsce.

● „Koryznówka – muzeum, w którym się mieszka” – reportaż z dworku w Wiśniczu Nowym koło Bochni, z którym przez wiele lat bywał Jan Matejko.

● „Świato–podgląd” – przegląd wiadomości z różnych stron świata, a w nim m.in. bierne palenie jest bardzo szkodliwe dla noworodków, argentyńskie feministki zdewastowały kościół, a członkini rodziny królewskiej Monako, została usunięta z brytyjskiej linii sukcesyjnej za bycie katoliczką.

● Krzyżówka z nagrodami

A ponadto: nowości książkowe Białego Kruka, zaproszenie na tegoroczny Dzień Patrioty w Krakowie oraz wiersz Leszka Długosza.

 

Czytelników, którzy kupili tę książkę, zainteresowało również:

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl