Ukazał się już najnowszy, wrześniowy numer „Wpisu”. Jak każdego miesiąca przygotowaliśmy dla Państwa serię wyselekcjonowanych felietonów poświęconych aktualnym zagadnieniom, jak również cały cykl artykułów na tematy historyczne powiązane z aktualnymi tematami. W związku z potężną kampanią hejtu skierowaną przeciwko prof. Wojciechowi Roszkowskiemu i jego podręcznikowi do Historii i Teraźniejszości w obronie znakomitego autora stają najwybitniejsi przedstawiciele intelektualnej elity RP: prof. Andrzej Nowak przeprowadza błyskotliwą analizę realizującej się na naszych oczach totalitarnej utopii opisywanej przez Aldousa Huxleya („Nowy wspaniały świat”), przed którą przestrzega także prof. Roszkowski (nie tylko w „Hicie”). Autor „Dziejów Polski” w znakomity sposób opisuje także propagandowe metody stosowane przez celujące w hejterskiej kampanii media; ta ostatnia nie ma bowiem nic wspólnego z wiedzą i merytorycznymi argumentami... W obronie prof. Roszkowskiego staje także ks. prof. Janusz Królikowski, trafnie stwierdzając, iż większość tzw. uczestników debaty na pewno książki nie czytała, trudno jednak wymagać od nich uczciwości intelektualnej, bowiem „w dzisiejszych czasach każdy źle postawiony problem staje się nowym kierunkiem akademickim”. Natomiast prof. Wojciech Polak, nawiązując do sprawy należnych Polsce reparacji wojennych od Niemiec, przypomina, iż nasi sąsiedzi zza Odry do tej pory nie zrezygnowali z pogardy wobec Polaków; polscy pracownicy są bowiem w Niemczech powszechnie dyskryminowani, odbieranie dzieci polskim rodzinom należy do bardziej niż częstych praktyk Jugendamtu, zaś tzw. opłaty klimatyczne za spacer po niemieckiej części wyspy Uznam są pobierane jedynie od Polaków... Nie mogło oczywiście zabraknąć artykułu znakomitego publicysty Leszka Sosnowskiego, który przypomina dzieje Rzeczypospolitej jako idei. Wrześniowy „Wpis” to ponad 120 stron frapującej lektury!

Nadzieja w męstwie, ocalenie w zwycięstwie Wybitny felietonista Leszek Sosnowski przybliża postać jednego z najznakomitszych władców Rzeczypospolitej – króla Jana III Sobieskiego, przypominając także – ku przestrodze – co w czasach zwycięzcy spod Chocimia groziło za zbrodnię obrazy majestatu – na przykładzie niechlubnej pamięci Aleksandra Weryhy Darowskiego.

Potępiona książka, autor zesłany do Rezerwatu Dzikusów Prof. Andrzej Nowak nie ma sobie równych zarówno w opisywaniu rzeczywistości historycznej, jak i w komentowaniu obecnej. W prezentowanym artykule wybitny erudyta podjął temat obrony „Historii i teraźniejszości” – słynnego podręcznika prof. Wojciecha Roszkowskiego, który stał się obiektem bezpardonowych hejterskich ataków.

Największy pomnik ku czci Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych Felieton Jolanty Lenard poświęcony odsłoniętemu niedawno w Mielcu pomnikowi Żołnierzy Niezłomnych; zaprojektowana przez Józefa Opalę monumentalna grupa rzeźbiarska prezentująca sylwetki bohaterów została sfinansowana głównie ze składek i datków!

Wielu jest takich, którzy wspomnienia mają za narzędzia do zniewagi i obrazy W obronie prof. Roszkowskiego staje także ks. prof. Janusz Królikowski, wykazując brak nie tylko intelektualnej uczciwości, ale nawet elementarnej wiedzy u zagorzałych krytykantów wybitnego uczonego.

PGE zaprasza wszystkich do bywania  Artykuł dokumentujący dokonania PGE jako mecenasa kultury w Polsce; PGE wspiera ponad 20 instytucji kultury w całej Polsce, wśród których nie brakuje zarówno muzeów, jak i filharmonii.

Czy wykształcenie ogólne społeczeństwa zostanie niebawem obniżone do poziomu ludzi upośledzonych? Bartosz Kopczyński prezentuje meandry i niebezpieczeństwa systemu edukacji w Polsce, wskazując jednocześnie, jakie działania należy podjąć, aby zapobiec zagrożeniom z tym związanym.

Od Polaków pobierane są opłaty nawet za spacer na wyspie Uznam Prof. Wojciech Polak przypomina, iż złe traktowanie polskich pracowników i odbieranie dzieci polskim rodzinom przez Jugendamty w dalszym ciągu stanowią masowy proceder w Niemczech. Innymi słowy – „tępienie polskości jest ciągle w Niemczech racją stanu”.

Lęk przed utratą honoru był większy nad strach przed knutem i pletnią O etosie walki o niepodległość wpajanym polskim dzieciom dorastającym w mrocznej epoce zaborów, o całych pokoleniach Polaków walczących przeciwko imperium rosyjskiemu pisze prof. Ryszard Kantor.

Grecy, demokracja i my Prof. Michał Wojciechowski przybliża wypracowane przez epokę starożytną systemy funkcjonowania władzy, przypominając, iż dorobek antyczny – jedna z podstaw cywilizacji europejskich – w dalszym ciągu w wielu aspektach pozostaje aktualny.

Czy papież usłyszy, co się dzieje w parafiach? Uwagi wstępne na temat syntezy krajowej prezentuje ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr.

Wspólność interesów Prus i Rosji wynikała ze wspólnego antagonizmu względem Polski O mniej znanych aspektach współpracy obu ościennych imperiów przeciwko Polsce (np. w czasie powstań – listopadowego i styczniowego) pisze prof. Józef Feldman.

Andrzej Stanowski in memoriam Wybitnego dziennikarza sportowego, wiernego fana Cracovii wspomina Adam Sosnowski.

Heroiczna walka o Hel Najmłodsza w Europie polska Marynarka Wojenna jako pierwsza stanęła do walki z Kriegsmarine... Obsadzony silną artylerią nadbrzeżną Hel poddał się jako jeden z ostatnich podczas wojny obronnej z 1939 r. Historię niebywałego bohaterstwa polskich marynarzy i wojsk lądowych przypomina dr Monika Makowska.

Nadzwyczajny w umiłowaniu Boga i ludzi ks. Karol Wojtyła Historię działalności przyszłego papieża Jana Pawła II jeszcze jako młodego księdza – wikarego w podkrakowskiej Niegowici przypomina autorka „Hetmana Chrystusa” – Jolanta Sosnowska.

Nowo beatyfikowany Jan Paweł I Postać poprzednika św. Jana Pawła II przypomina ks. prof. Janusz Królikowski; już 10-letni Albino Luciani – późniejszy papież – zdecydował, że pragnie zostać księdzem...

Polska demokracja jest bardziej demokratyczna niż wiele zachodnioeuropejskich demokracji, uważa wybitny specjalista z dziedziny socjologii i geopolityki, prof. Salvatore Babones – amerykański uczony związany obecnie z australijskim uniwersytetem w Sydney. Wywiad przeprowadził Adam Sosnowski.

Ostateczne wyniszczanie Kresowian w czasie II wojny światowej O masowych deportacjach i egzekucjach Polaków ze Lwowa i okolic dokonywanych przez sowieckich zbirów pisze dr Marek Klecel.

Raczej wszystko utracić, aniżeli zejść z drogi sumienia Pierwsza część artykułu wspomnieniowego o biskupie Wincentym Kluczyńskim pióra ks. dr Michała Damazyna.

Niezłomna Caritas Pirckheimer Wykształcona i inteligentna ksieni norymberskiego klasztoru klarysek była wysoko ceniona przez samego Erazma z Rotterdamu. Miała też odwagę przeciwstawić się reformacyjnym prądom, o czym przypomina Anna Makowska.

Kwiat z górnośląskiej ziemi na Golgocie XX w. Poruszająca historia życia ks. Konrada Szwedy – więźnia KL Auschwitz, który nie bał się odprawiać Mszy św. dla współwięźniów, świadka heroicznej decyzji św. Maksymiliana Kolbego...

Bogactwo talentów, projektów, rozwiązań i patentów, czyli historia Politechniki Lwowskiej – macierzy polskich szkół technicznych opisana przez prof. Stefana Ciarę.

Królowej Anielskiej śpiewajmy – bogactwo literatury muzycznej poświęconej Najświętszej Marii Pannie prezentuje dr Beata Michalak-Konieczna.

Wietnamska przygoda, czyli Hajfong, piłkarze i piekarze Kapitan Józef Gawłowicz prezentuje kolejną z morskich opowieści – tym razem polscy marynarze zawitali do egzotycznego Wietnamu.

Uważał, że atleta, który pali, nie zdobędzie mistrzostwa Sylwetkę wybitnego zapaśnika Teodora Sztekkera przypomina Krzysztof Szujecki.

Świato-podgląd, przegląd informacji ze świata.

Krzyżówka z nagrodami

Ponadto: materiały reklamowe najnowszych książek Białego Kruka propozycje ich internetowego zamawiania i bałtycki wiersz Leszka Długosza.

 

 

 

Czytelników, którzy kupili tę książkę, zainteresowało również:

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl