Ukazał się już najnowszy, wrześniowy numer „Wpisu”. Jak każdego miesiąca przygotowaliśmy dla Państwa całą serię felietonów na aktualne tematy, a także – wyselekcjonowany zbiór artykułów historycznych powiązanych z bieżącymi rocznicami. W związku z niedawną, tak wyczekiwaną przez Polaków beatyfikacją czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego nie mogło zabraknąć historycznego tekstu św. Jana Pawła II (wówczas jeszcze kardynała Karola Wojtyły, metropolity krakowskiego) poświęconego Prymasowi Tysiąclecia: „Nade wszystko jednak jako Prymas Polski

jest wyrazicielem i apostołem (...) zakorzenienia Ewangelii, Łaski i Kościoła w duszach Polaków i w dziejach tysiącletniej wspólnoty narodu. Jest żarliwym i pełnym miłości synem swej ziemskiej Ojczyzny”, pisał w 1971 r. ks. kard. Wojtyła, trafnie rozpoznając dziejową rolę wielkiego Prymasa. W związku z 82. rocznicą wybuchu II wojny światowej prezentujemy także artykuł prof. Wojciecha Polaka, w którym autor przypomina potworne barbarzyństwo, do którego kilkadziesiąt lat temu zdolne były „zamożne, kulturalne Niemcy”. Prof. Polak nie bez powodu porusza także temat reparacji za grabież i mordy, których Niemcy do tej pory nie chcą Polsce wypłacić. Zamieszczamy także fragment długo wyczekiwanego V tomu „Dziejów Polski” prof. Andrzeja Nowaka; wybitny historyk tym razem opisuje fenomen polskiej husarii – najlepszej jazdy świata. Nie brakuje także poruszającego świadectwa znanej dziennikarki Anny Popek o niezwykłej łasce otrzymanej przez wstawiennictwo św. Charbela. Natomiast Leszek Sosnowski z właściwą sobie publicystyczną swadą i polityczną przenikliwością (nie szczędząc przy tym ostrych słów) komentuje postawę „polskiej” opozycji w kwestii trudnej sytuacji na polskiej granicy z Białorusią. Wrześniowy „Wpis” to ponad 100 stron wciągającej lektury!

 

Dobrodzieje i złodzieje Leszek Sosnowski nie pozostawia złudzeń w kwestii tego, co tak naprawdę kryje się za głośnym „humanitaryzmem” zarówno niemieckiej Willkommenspolitik, jak i powielającej sposób jej myślenia postawie „polskiej” opozycji wobec problemu migrantów. W tle szokująca historia uchodźców z bośniackiej Srebrenicy gościnnie przyjętych przez austriacką rodzinę...

Symbol historycznej próby, w której Kościół sprawdza swoje siły Artykuł kard. Karola Wojtyły (przyszłego papieża Jana Pawła II) o historycznej roli Prymasa Tysiąclecia w historii Kościoła katolickiego w Polsce.

Mój Charbel – Boża opowieść Piękne świadectwo wiary dane przez znaną i popularną dziennikarkę TVP Annę Popek; autorka opisuje uzdrowienie swojej Mamy za wstawiennictwem libańskiego mnicha św. Charbela.

Jednoznaczna postawa ks. Stanisława Nagyego silnie wpływała na młodzież Janina Świerzyńska przypomina postać niezłomnego duchownego, który stał się wielkim autorytetem moralnym zwłaszcza dla młodych ludzi.

Przełamać jednym cięciem, rozbić jednym uderzeniem Znakomity historyk prof. Andrzej Nowak w porywający sposób pisze o najlepszej jeździe świata – czyli o polskiej husarii. Fragment długo oczekiwanego V tomu „Dziejów Polski”.

Nie zwiążemy się z Gazpromem długotrwałym kontraktem Z serii patriotyzm gospodarczy prezentujemy wywiad z Pawłem Majewskim, prezesem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA. Rozmawiał Adam Sosnowski.

Zamożne, kulturalne Niemcy kilkadziesiąt lat temu zdolne były do ludobójstwa i bestialstwa Masowe mordy na jeńcach wojennych i ludności cywilnej (zwłaszcza inteligencji), wywózki na przymusowe roboty, niszczenie i grabież dorobku polskiej kultury... to tylko niektóre niemieckie zbrodnie dokonane na Polakach w l. 1939-1945, o czym przypomina prof. Wojciech Polak.

Odwaga protestu na prowincji boleśnie odbija się do dzisiaj Historia solidarnościowych protestów w bartoszyckich Zakładach Przemysłu Dziewiarskiego „Morena” opisana przez Krzysztofa Kolczyńskiego.

Przeciwwagą dla domu wariatów jest zdrowy rozsądek O poważnych problemach nękających współczesną cywilizację i o sukcesach m.in. „Świata Chrystusa”, „Roztrzaskanego lustra” i „Buntu barbarzyńców” z prof. Wojciechem Roszkowskim rozmawia Anna Popek.

Burzliwe dzieje i silne emocje muzycznej rywalizacji O najbardziej znanym warszawskim pomniku i o... duchu sportowej rywalizacji, który stał się inspiracją dla powstania Konkursu Chopinowskiego, pisze dr Monika Makowska.

Siła wiary, rozumu i miecza. Ks. prof. Janusz Królikowski przybliża postać „papieża Odsieczy Wiedeńskiej” – Innocentego XI. To do niego król Jan III skierował pamiętne słowa „Venimus, vidimus, Deus vicit”.

Tam, gdzie można być posłem mimo kradzieży miliarda dolarów Mołdawski reportaż Jakuba Augustyna Maciejewskiego.

Upadek nauk pociąga za sobą powszechną ciemnotę Prof. Piotr Biliński przypomina postać znakomitego krakowskiego historyka – prof. Feliksa Konecznego.

Kazimierz Kowalski – od bigbitu do belcanta Wspomnienie o przedwcześnie zmarłym wybitnym artyście operowym i niestrudzonym organizatorze życia muzycznego. Mało kto w dobie spłycenia gustów muzycznych potrafił tak zainteresować publiczność muzyką klasyczną...

Łączka pedagogiczna kwiatów, ale i chwastów pełna O urokach i trudach pracy pedagogów wyłaniających się z kart dawnych pamiętników pisze prof. Ryszard Kantor.

Doszczętne wykorzenienie Polaków i polskości Ciąg dalszy tragicznej historii „Operacji Polskiej” w ZSRR, w wyniku której śmierć poniosło ponad 100 tys. Polaków. Dr Marek Klecel w przejmujący sposób opisuje dramaty tysięcy polskich rodzin...

Unicestwiono wielowiekowy dorobek społeczny, materialny i kulturowy Dr Magdalena Kulesza przypomina dzieje kresowych pałaców w Pietniczanach i Strzyżawce zniszczonych przez rewolucyjną tłuszczę.

Mogła ze sobą zabrać tylko głód, który odtąd towarzyszył jej na co dzień Reportaż ks. dr. Michała Damazyna z rozmowy z sybiraczką, panią Ireną Nowicką.

Serdecznie dobry człowiek bł. Edmund Bojanowski. Historię życia niestrudzonego działacza społecznego przedstawia Czesław Ryszka.

Repatrianci (1) O trudach życia powracających do ojczyzny po wielu latach pobytu „na nieludzkiej ziemi” (tereny byłego ZSRR) w poruszający sposób pisze Anna Mączka.

Aby zwyciężyć w nowoczesnej wojnie, trzeba porwać tłumy, przekonywał publicysta IKC Zygmunt Grotowski, dodając, iż „pięknego Helu nie można bronić tak, jak się walczyło o piękną Helenę”. Tekst napisany na trzy miesiące przed pamiętnym wrześniem 1939 r.

Prawy sportowiec i polityk Zbigniew Pietrzykowski Dzieje życia znakomitego pięściarza, czterokrotnego mistrza Europy, trzykrotnego medalisty olimpijskiego i posła na Sejm II kadencji przybliża Krzysztof Szujecki.

Świato-podgląd, przegląd informacji ze świata.

Krzyżówka z nagrodami

A ponadto: 4 statuetki FENIKS 2021 i 4 wyróżnienia dla autorów Białego Kruka, materiały reklamowe najnowszych książek, propozycja ich internetowego zamawiania i jesienny wiersz Leszka Długosza.

Dobrodzieje i złodzieje Znany z ciętego pióra znakomity publicysta Leszek Sosnowski tym razem opisuje niebezpiecznie aktualną kwestię muzułmańskich migrantów – i jak zwykle nie przebiera w słowach tam, gdzie należy otwarcie powiedzieć o działaniach bezpośrednio wymierzonych w bezpieczeństwo Polaków (i nie tylko Polaków). Przedstawiona historia austriackiej rodziny, która (przed ponad 20 laty) przyjęła pod swój dach muzułmańskich bośniackich uchodźców ze Srebrenicy, daje do myślenia... W prezentowanym materiale można też przeczytać o tym, kto tak naprawdę korzysta na forsowanej głównie przez Niemcy Willkommenspolitik, jakie są podstawowe różnice pomiędzy gościnnością a skrajną naiwnością, a także o skrajnie nieodpowiedzialnej postawie antypolskich mediów forsujących za wszelką cenę wpuszczenie do Polski osób niewiadomego pochodzenia, wśród których na pewno nie brakuje takich, które mają powiązania z szeroko rozumianym światem przestępczym i z organizacjami terrorystycznymi.

Symbol historycznej próby, w której Kościół sprawdza swoje siły Kardynał Karol Wojtyła, metropolita krakowski, późniejszy papież Jan Paweł II, doskonale rozumiał doniosłą rolę Prymasa Tysiąclecia w dziejach Kościoła i Polski. W prezentowanym tekście z 1971 r. przyszły święty opisuje ogromny trud duszpasterski, którego podjął się w okupowanej przez ZSRR Polsce ks. kard. Stefan Wyszyński, cierpienia, których doświadczył, a także jego niezłomną postawę wobec narzuconych Polsce władz komunistycznych: „Rodacy i cudzoziemcy podziwiają w Prymasie Polski jego głęboką wiarę, bezkompromisowe oddanie sprawom Ewangelii i Kościoła, wielką odwagę – która jak wiadomo wyraża się także gotowością do cierpień i ofiar – przy również wielkim umiarze. W zetknięciu z programowym ateizmem jest on wyznawcą i obrońcą wiary, w zetknięciu z marksistowskim ustrojem społeczno-ekonomicznym – rzecznikiem katolickiej nauki społecznej, ale z całym jej otwarciem, z całą gotowością do strzeżenia prawdy i dobra, gdziekolwiek się ono znajduje”, pisał przyszły Ojciec Święty. Trudno o bardziej trafną charakterystykę Prymasa Tysiąclecia, z którym Jana Pawła II łączyła prawdziwie synowska więź.

Mój Charbel – Boża opowieść Poruszające świadectwo znanej i popularnej dziennikarki TVP Anny Popek o uzdrowieniu jej Mamy przez wstawiennictwo św. Charbela. „Operacja jednak się nie udała. Lekarze opisywali potem szereg różnych zdarzeń medycznych, do których doszło. Dość powiedzieć, że po operacji Mama na krótko odzyskała świadomość, ale wkrótce zaczęła się dusić. Saturacja spadała, została więc podłączona do respiratora i pozostawała w śpiączce farmakologicznej. Poziom natlenienia organizmu był bardzo słaby, a lekarze rozkładali ręce i nie wiedzieli, co robić”, pisze autorka. W tym momencie w niezwykły sposób przyszedł z pomocą św. Charbel – już w trakcie odmawiania modlitwy wstawienniczej Mama autorki zaczęła samodzielnie oddychać... Anna Popek opisuje także swoją dziękczynną pielgrzymkę do Libanu i niezwykłe powiązania historii tego pięknego kraju z miejscami, które znamy z Biblii.

Przełamać jednym cięciem, rozbić jednym uderzeniem Wybitny historyk prof. Andrzej Nowak w prezentowanym fragmencie długo oczekiwanego V tomu „Dziejów Polski” opisuje fenomen legendarnej polskiej jazdy – husarii. Od uzbrojenia, poprzez umiejętności bojowe, od charakteru służby i motywacji zaciągających się do tej elitarnej jednostki Wojska Polskiego szlachciców, aż po porywające opisy niebywałych sukcesów najlepszej jazdy świata, która istotnie nie miała sobie równej. Sława wojenna Rzeczypospolitej rozbłysła w pełni w srebrnym wieku XVII. „V tom traktuje o czasach Stefana Batorego i panującego aż 45 lat Zygmunta III Wazy, gdy Rzeczpospolita była prawdziwym mocarstwem, słynącym głównie z nieznanych w innych krajach Europy swobód obywatelskich oraz niezrównanej sztuki wojennej”. W oczekiwaniu na ukazanie się V tomu – zapraszamy do lektury!

Zamożne, kulturalne Niemcy kilkadziesiąt lat temu zdolne były do ludobójstwa i bestialstwa Prof. Wojciech Polak przypomina historię niemieckich zbrodni dokonanych na Polakach w l. 1939-1945. Masowe mordy na jeńcach wojennych i ludności cywilnej, poniżanie ludności polskiej, wywożenie na przymusowe roboty do III Rzeszy, grabież lub celowe niszczenie polskiego majątku narodowego to jedynie niektóre aspekty tragicznej polskiej codzienności pod niemiecką okupacją. Niestety, sprawa reparacji nadal pozostaje niezałatwiona, a niemiecka pogarda do Polaków wcale nie należy do przeszłości: Trudno uwierzyć, że naród niemiecki, który tyle krzywd wyrządził Polakom podczas II wojny światowej, również dzisiaj odnosi się do nas z pogardą i lekceważeniem, pisze autor. „W niemieckich filmach i serialach ukazuje się Polaków jako nieokrzesanych dzikusów, cwaniaków i prymitywów, [a] Polskie kobiety zarabiające sprzątaniem mieszkań lub opieką nad starszymi ludźmi słyszą opinie typu: ‘Polacy są drugą kategorią człowieka’”. Na tym jednak szykanowanie Polaków przez Niemców się nie kończy, o czym można przeczytać w prezentowanym artykule.

Przeciwwagą dla domu wariatów jest zdrowy rozsądek Z prof. Wojciechem Roszkowskim, autorem bestsellerowych książek „Roztrzaskane lustro” i „Bunt barbarzyńców” rozmawia Anna Popek. Znakomity autor opowiada m.in. o swojej pierwszej wydanej w Białym Kruku książce – trzytomowym opus magnum „Świat Chrystusa”, o fundamentach cywilizacji zachodniej, „które na naszych oczach upadają” i o pojęciu „wykluczenia” czy też „dyskryminacji” używanym dziś jako swoista „pałka” do niszczenia cywilizacji europejskiej. Autor bez ogródek przedstawia także kondycję współczesnego człowieka: „Teraz mamy masowe społeczeństwa ogłupione propagandą szermującą hasłem ‘zasługujesz na więcej’. Teraz każdy jest przygotowany na więcej, tymczasem dostaje coraz mniej. Coraz mniej się też od niego wymaga”. Czy uda się zatrzymać to szaleństwo?

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl