Ukazał się już czerwcowy numer naszego miesięcznika – znanego i lubianego „Wpisu”. Jak każdego miesiąca przygotowaliśmy dla Państwa całą serię felietonów na aktualne tematy, jak również wyselekcjonowany zbiór artykułów na tematy historyczne, powiązane z aktualnymi rocznicami. Znakomity publicysta Leszek Sosnowski jak zwykle w celny sposób komentuje rzeczywistość polityczną, wyjaśniając m.in., skąd się bierze siła bezbożnego lewactwa i dlaczego wybory parlamentarne czy samorządowe nie są już sposobem na wyrażanie woli ludu czy narodu. Prezentujemy także arcyciekawy wywiad, który przeprowadził wspomniany autor z Barbarą Nowak, zasłużoną kurator małopolską, a obecnie – radną sejmiku małopolskiego. Prof. Wojciech Roszkowski prezentuje tym razem tekst o tematyce frankofońskiej, zadając arcyważne pytanie, czy Francja – Najstarsza Córa Kościoła ma szanse powrócić do swoich chrześcijańskich korzeni. Natomiast Jakub Augustyn Maciejewski przypomina tragiczną historię śmierci gen. Władysława Sikorskiego i sprawę rosyjskiej dezinformacji wokół niej. Prezentujemy także arcyciekawy fotoreportaż mistrza Adama Bujaka z krakowskich Białych Mórz z pięknym i wnikliwym reportażem Jolanty Sosnowskiej. Nie mogło także zabraknąć relacji z wręczenia wydawnictwu Biały Kruk Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka. Czerwcowy „Wpis” to ponad 100 stron frapującej lektury! 

Marsz, marsz, ale nie Dąbrowskiego Leszek Sosnowski po raz kolejny w trafny sposób komentuje rzeczywistość. I jak zwykle się nie patyczkuje, opisując mechanizmy wywierania presji na ludzkie mózgi – zwłaszcza w okresie kampanii wyborczych.

Naród żyje, naród ma pokolenia, naród trwa Prof. Wojciech Polak przypomina o doniosłym znaczeniu narodu w nauczaniu świętego Jana Pawła II.

Jestem za nowymi wyborami w Małopolsce Barbara Nowak nie ustaje w służbie wartościom katolickim i narodowym. Wywiad przeprowadzony przez Leszka Sosnowskiego.

„Ojcowie wasi na szczycie Giewontu ustawili krzyż” Poruszający esej ks. prof. Waldemara Chrostowskiego o znaku Męki Pańskiej w polskim krajobrazie.

Od usuwania krzyży do burzenia kościołów Artykuł Czesława Ryszki obnażający istotę wojującego ateizmu.

Grzech stał się tabu, a codzienne doświadczenie zyskało wymiar pogański; o utracie wiary przez Najstarszą Córę Kościoła i tragicznych konsekwencjach tego wyboru pisze prof. Wojciech Roszkowski. Czy Francja ma szansę na powrót do katolickiej tożsamości?

Najgorliwszych patriotów spotykały tragiczne zesłania Z autorem „Sybiru” dr. Markiem Klecelem rozmawia red. Tomasz Gdula.

Takich mężczyzn, autentycznych i bezkompromisowych katolików, potrzebuje świat Historia Harrisona Butkera – gracza w ame­rykańskiej lidze NFL opisana piórem dr. Adama Sosnowskiego.

Cała Polska opasana szkaplerzem obecnym od wieków w historii i kulturze Rzeczypospolitej (2) Druga część historii szkaplerza karmelitańskiego w Polsce; artykuł o. dr. hab. Mariana Zawady OCD.

Sursum corda! Nie traćmy ducha! Reportaż Joanny Szczerbińskiej z wręczenia wydawnictwu Biały Kruk Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka.

Prawo ma wystarczać, a sumienie milczeć Ks. prof. Janusz Królikowski piórem znakomitego teologa i erudyty tłumaczy, czym tak naprawdę jest tzw. zakaz mowy nienawiści i jakie zagrożenia się z tym łączą.

Rosja w roli niewinnej ofiary brutalnej burzy dziejowej O sowieckiej dezinformacji wokół tragicznej śmierci gen. Władysława Sikorskiego pisze Jakub Augustyn Maciejewski.

Uświęcone modlitwą krakowskie Białe Morza Fotoreportaż Jolanty Sosnowskiej i mistrza Adama Bujaka.

Sowiecki komunizm w PRL-u był usankcjonowaniem wszelkiej podłości, zła i zdrady Artykuł dr. Marka Klecela o Żołnierzu Niezłomnym – kpt. „Warszycu” i o Konspiracyjnym Wojsku Polskim.

Poprzez rwanie kolejnych sejmów uniemożliwiano wprowadzanie zbawiennych reform Prof. Stefan Ciara pisze o tragicznych konsekwencjach przedkładania interesów prywatnych ponad dobro Rzeczypospolitej; a tak właśnie postępowała znaczna część polskiej magnaterii.

Podnosił obowiązki Żydów względem przybranej ojczyzny Polski O Wilhelmie Feldmanie pisze prof. Piotr Biliński.

U biedaków chleb był luksusem, na co dzień twarda zacierka na mleku i woda Artykuł prof. Ryszarda Kantora.

Szwedzka przygoda sprzed lat Kolejna z fascynujących morskich opowieści opisana piórem kpt. Józefa Gawłowicza.

Tour de Pologne – najważniejszy wyścig kolarski w Polsce Artykuł Krzysztofa Szujeckiego.

Świato-podgląd, przegląd informacji ze świata.

Krzyżówka z nagrodami.

A ponadto: materiały reklamowe najnowszych książek Białego Kruka, propozycja ich zamawiania, propozycja prenumeraty „Wpisu” i lipcowy wiersz Leszka Długosza.

 

Czytelników, którzy kupili tę książkę, zainteresowało również:

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl