Pojawił się już najnowszy, majowy numer miesięcznika „Wpis”. Jak każdego miesiąca przygotowaliśmy dla Państwa cały cykl wyselekcjonowanych felietonów na aktualne tematy, a także artykułów na tematy historyczne, powiązane z bieżącymi rocznicami. W związku z coraz bardziej agresywną antykatolicką nagonką nie mogło zabraknąć mocnego głosu prof. Michała Wojciechowskiego w obronie katolicyzmu; autor przekonuje, że choć antykatolicka propaganda nie jest niczym nowym, bowiem ofensywa kłamstw i pomówień wymierzona była już w osobę samego Jezusa Chrystusa, dziś jednak, dysponując potężnymi środkami przekazu, przybiera coraz bardziej niebezpieczny obrót, stąd merytoryczna obrona staje się dla katolików więcej niż koniecznością. Przed nami czerwiec – dla katolików miesiąc szczególny, poświęcony zarówno Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, jak i Zbawicielowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie, a zatem publikujemy artykuły  wybitnych teologów – ks. prof. Janusza Królikowskiego i o. dr. Cypriana Moryca. Nie mogliśmy rzecz jasna pominąć także wielkiej postaci rotmistrza Witolda Pileckiego (pośmiertnie awansowanego do stopnia pułkownika) w związku z 75. rocznicą mordu sądowego dokonanego na Bohaterze; przypomina o nim Lidia Dudkiewicz. Natomiast Jolanta Sosnowska wspomina zmarłego przed 10 laty „kardynała ludzkich serc” – Stanisława Nagyego. Tradycyjnie publikujemy także nieodmiennie ostry felieton Leszka Sosnowskiego – tym razem autor odważnie przypomina, że ekskomunika nie jest znanym jedynie z historii Kościoła przeżytkiem, a niebezpieczna moralna (czy raczej antymoralna) droga zarówno Niemiec, jak i pewnego sympatyzującego z nimi polityka bynajmniej nie związanego z PiS-em kwalifikuje się do zastosowania owej najcięższej kary... Majowy „Wpis” to ponad 100 stron frapującej lektury!

Obowiązek walki Znany zarówno z odwagi, jak i z ciętego pióra wybitny publicysta Leszek Sosnowski i tym razem się nie patyczkuje; bez owijania w bawełnę opisuje niebezpieczne tendencje zarówno mediów, współczesnych celebrytów, Niemiec, jak i pewnego sympatyzującego z nimi polityka opozycji. Wbrew pozorom oni wszyscy mają ze sobą bardzo wiele wspólnego...

Niszcząc św. Jana Pawła II, chcą zniszczyć, podzielić i rozszczepić Polskę Prezentujemy odważne wystąpienie kard. Gerharda Müllera w obronie papieża Polaka podczas Gali Feniksów w Warszawie. Przekład: Jolanta Sosnowska.

 

Kłamią od dwóch tysięcy lat O źródłach antychrześcijańskiej propagandy i sposobach jej działania (np. dlaczego tak chętnie posługuje się narracją łączącą katolicyzm z ciemnotą intelektualną) pisze prof. Michał Wojciechowski.

 

Część Polaków nie chce ponosić kosztów myślenia, ufając, że „jakoś to będzie” Prof. Artur Śliwiński przypomina, że bierna postawa wobec coraz agresywniej poczynającej sobie ideologii gender będzie miała tragiczne skutki dla cywilizacji chrześcijańskiej...

 

Tańszy prąd dzięki Rządowej Tarczy Solidarnościowej Materiał powstał we współpracy z Eneą.

 

Ludziom w głowach się pomięszało Prof. Wojciech Roszkowski prezentuje kolejny arcyzabawny stylizowany na staropolszczyznę dialog; czyżby podróże w czasie były jednak możliwe?

 

Oręż Eucharystii O Najświętszym Sakramencie piórem wybitnego teologa, o. dr. Cypriana Moryca.

 

Pastelowy pałac Przemyśla Materiał powstał we współpracy z PKP S.A.

 

Stanisław Nagy miał naturę Ślązaka i duszę Polaka Jolanta Sosnowska wspomina „kardynała ludzkich serc”, blisko zaprzyjaźnionego ze środowiskiem Białego Kruka.

 

Sztuka Banku Pekao S.A. Materiał powstał we współpracy z Pekao S.A.

 

Karta Atlantycka kiedyś i dziś O tym, jak bardzo tytułowa karta odbiegała od swoich szlachetnych założeń i co z tego dziś wynika, pisze Jan Parys.

Europa nie ma pojęcia o naszych krzywdach O tragedii polskich losów w czasie II wojny światowej, o milionach poległych, pomordowanych Polaków oraz przerażająco wielkich stratach materialnych Polski pisze prof. Wojciech Polak, podkreślając, iż Europa w dalszym ciągu nie chce o tym wiedzieć.

 

PGE – sponsor zaangażowany społecznie Materiał powstał we współpracy z PGE.

 

Starcie sił komunistycznych i boskich podczas 1. pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny Historię pamiętnej 1. pielgrzymki niezapomnianego papieża Polaka do Ojczyzny oraz reakcję Polaków i narzuconej im z nadania sowieckiego władzy przypomina ks. dr Michał Damazyn.

 

Jak rodzice są umacniani sakramentem małżeństwa, tak władcy byli umacniani mocą Ducha Świętego Dzieje obrzędu namaszczenia władców przypomina ks. dr Wacław Dokurno.

 

Bachmut 2023 Poruszający wiersz Bohdana Urbankowskiego.

 

Legendę bohaterskiego rotmistrza skradł w PRL-u Cyrankiewicz Historia życia i dokonań rotmistrza Witolda Pileckiego mogłaby wystarczyć na biografie co najmniej kilku bohaterów; dzieje jego heroicznych dokonań, ale i niewyobrażalnego cierpienia przypomina Lidia Dudkiewicz.

 

Podymne, podatek tabaczny i od kart do gry, renty pieniężne, czyli artykuł z cyklu „Skarbowość staropolska” prezentuje prof. Stefan Ciara.

 

Nielegalne piosenki PRL-u, czyli takie, za których śpiewanie można było trafić do więzienia, bo władza ludowa bynajmniej nie odznaczała się poczuciem humoru, o czym przypomina prof. Wacław Leszczyński.

 

Macierzyństwo na Syberii Dramatyczne losy Zofii Orłowskiej, wywiezionej na Sybir mimo zaawansowanej ciąży, przypomina dr Marek Klecel.

 

Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa w rodzinach Dzieje kultu Najświętszego Serca Jezusowego przypomina ks. prof. Janusz Królikowski.

 

Niezmordowany propagator polskości Prus Wschodnich Stanisław Srokowski Nieco dziś zapomnianą postać wybitnego geografa przybliża prof. Piotr Biliński.

 

Świat wędrownych żebraków i dziadów oraz dworów, dworków i wiejskich chat gościnnych dla ubogich, czyli kolejna, barwna obyczajowa opowieść z dziejów polskiej gościnności opisana piórem prof. Ryszarda Kantora.

 

Fenomen redaktora naczelnego ks. Ireneusza Skubisia Felieton Czesława Ryszki.

 

Duża ilość Polaków „rozumnych” opowiada się za przyszłym rozbiorem, by zapewnić sobie spokój i bezpieczeństwo Przed tragicznymi skutkami takiego myślenia przestrzega, powołując się na przykłady historyczne, prof. Henryk Kocój.

 

Napaść zawistnego Koestlera na wielkiego Kopernika. Polskiego uczonego znają dziś wszyscy (Niemcy próbują nawet odebrać go Polakom), natomiast nazwisko pamflecisty prawie nic nikomu nie mówi (choć niegdyś uchodził za sławę pisarską). Kapitan Gawłowicz tym razem prezentuje opowieść astronomiczną.

 

Artysta oszczepu Janusz Sidło. Krzysztof Szujecki prezentuje historię lekkoatlety, który intuicyjnie odkrył pionierską technikę rzutu, zanim zaczęto stosować ją powszechnie.

 

Świato-podgląd, przegląd informacji ze świata.

 

Krzyżówka z nagrodami

 

A ponadto: materiały reklamowe najnowszych książek Białego Kruka, propozycja ich zamawiania i majowy wiersz Leszka Długosza.

 

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl