WPIS 05/2023

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE...

Autorzy:

data wydania: 30.05.2023
EAN: 9772083084307
Zarejestruj się aby otrzymać rabaty* 25% na pierwsze zamówienie oraz 20% na kolejne! Darmowa dostawa na terenie Polski powyżej 200zł.
*Rabaty nie łączą się z pakietami i innymi promocjami oraz nie dotyczą cen podręczników.

Dostępność: duża ilość

Pojawił się już najnowszy, majowy numer miesięcznika „Wpis”. Jak każdego miesiąca przygotowaliśmy dla Państwa cały cykl wyselekcjonowanych felietonów na aktualne tematy, a także artykułów na tematy historyczne, powiązane z bieżącymi rocznicami. W związku z coraz bardziej agresywną antykatolicką nagonką nie mogło zabraknąć mocnego głosu prof. Michała Wojciechowskiego w obronie katolicyzmu; autor przekonuje, że choć antykatolicka propaganda nie jest niczym nowym, bowiem ofensywa kłamstw i pomówień wymierzona była już w osobę samego Jezusa Chrystusa, dziś jednak, dysponując potężnymi środkami przekazu, przybiera coraz bardziej niebezpieczny obrót, stąd merytoryczna obrona staje się dla katolików więcej niż koniecznością. Przed nami czerwiec – dla katolików miesiąc szczególny, poświęcony zarówno Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, jak i Zbawicielowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie, a zatem publikujemy artykuły  wybitnych teologów – ks. prof. Janusza Królikowskiego i o. dr. Cypriana Moryca. Nie mogliśmy rzecz jasna pominąć także wielkiej postaci rotmistrza Witolda Pileckiego (pośmiertnie awansowanego do stopnia pułkownika) w związku z 75. rocznicą mordu sądowego dokonanego na Bohaterze; przypomina o nim Lidia Dudkiewicz. Natomiast Jolanta Sosnowska wspomina zmarłego przed 10 laty „kardynała ludzkich serc” – Stanisława Nagyego. Tradycyjnie publikujemy także nieodmiennie ostry felieton Leszka Sosnowskiego – tym razem autor odważnie przypomina, że ekskomunika nie jest znanym jedynie z historii Kościoła przeżytkiem, a niebezpieczna moralna (czy raczej antymoralna) droga zarówno Niemiec, jak i pewnego sympatyzującego z nimi polityka bynajmniej nie związanego z PiS-em kwalifikuje się do zastosowania owej najcięższej kary... Majowy „Wpis” to ponad 100 stron frapującej lektury!

Obowiązek walki Znany zarówno z odwagi, jak i z ciętego pióra wybitny publicysta Leszek Sosnowski i tym razem się nie patyczkuje; bez owijania w bawełnę opisuje niebezpieczne tendencje zarówno mediów, współczesnych celebrytów, Niemiec, jak i pewnego sympatyzującego z nimi polityka opozycji. Wbrew pozorom oni wszyscy mają ze sobą bardzo wiele wspólnego...

Niszcząc św. Jana Pawła II, chcą zniszczyć, podzielić i rozszczepić PolskęPrezentujemy odważne wystąpienie kard. Gerharda Müllera w obronie papieża Polaka podczas Gali Feniksów w Warszawie. Przekład: Jolanta Sosnowska.

 

Kłamią od dwóch tysięcy lat O źródłach antychrześcijańskiej propagandy i sposobach jej działania (np. dlaczego tak chętnie posługuje się narracją łączącą katolicyzm z ciemnotą intelektualną) pisze prof. Michał Wojciechowski.

 

Część Polaków nie chce ponosić kosztów myślenia, ufając, że „jakoś to będzie” Prof. Artur Śliwiński przypomina, że bierna postawa wobec coraz agresywniej poczynającej sobie ideologii gender będzie miała tragiczne skutki dla cywilizacji chrześcijańskiej...

 

Tańszy prąd dzięki Rządowej Tarczy Solidarnościowej Materiał powstał we współpracy z Eneą.

 

Ludziom w głowach się pomięszało Prof. Wojciech Roszkowski prezentuje kolejny arcyzabawny stylizowany na staropolszczyznę dialog; czyżby podróże w czasie były jednak możliwe?

 

Oręż Eucharystii O Najświętszym Sakramencie piórem wybitnego teologa, o. dr. Cypriana Moryca.

 

Pastelowy pałac Przemyśla Materiał powstał we współpracy z PKP S.A.

 

Stanisław Nagy miał naturę Ślązaka i duszę Polaka Jolanta Sosnowska wspomina „kardynała ludzkich serc”, blisko zaprzyjaźnionego ze środowiskiem Białego Kruka.

 

Sztuka Banku Pekao S.A.Materiał powstał we współpracy z Pekao S.A.

 

Karta Atlantycka kiedyś i dziś O tym, jak bardzo tytułowa karta odbiegała od swoich szlachetnych założeń i co z tego dziś wynika, pisze Jan Parys.

Europa nie ma pojęcia o naszych krzywdach O tragedii polskich losów w czasie II wojny światowej, o milionach poległych, pomordowanych Polaków oraz przerażająco wielkich stratach materialnych Polski pisze prof. Wojciech Polak, podkreślając, iż Europa w dalszym ciągu nie chce o tym wiedzieć.

 

PGE – sponsor zaangażowany społecznie Materiał powstał we współpracy z PGE.

 

Starcie sił komunistycznych i boskich podczas 1. pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny

Czytelników, którzy kupili tę książkę, zainteresowało również:

Opinie o produkcie (0)

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony