WPIS 05/2019 (e-wydanie)
data wydania: | 16-05-2019 |
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
Zapraszamy do lektury nowego numeru miesięcznika społeczno-kulturalnego „Wpis”. Tradycyjnie już znajdziecie w nim Państwo dużo ciekawych i aktualnych tekstów. Piszemy m.in. o zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego, strajku nauczycieli i polskim przemyśle zbrojeniowym. Przypominamy przedwojenny polski koncern prasowy, czasy okupacji i walkę mudżahedinów w Afganistanie. Majowy „Wpis” to prawie 100 stron wciągającej lektury. Zapraszamy!
W bieżącym numerze:
● „Ambono, przemów!” – Leszek Sosnowski o sytuacji w kraju przed wyborami do Europarlamentu.
● „Matkom zawdzięczamy życie, wiarę i miłość do Ojczyzny” – z okazji Dnia Matki bp Antoni Pacyfik Dydycz pisze o polskich matkach.
● „Narody były Polakami zachwycone, rządy nie” – prof. Henryk Kocój przypomina kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.
● „W oczach UE Polska zasługuje tylko na polityczne unicestwienie” – rozmowa z prof. Ryszardem Legutko, kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach europejskich.
● „Polacy czy folkseuropejczycy?” – prof. Michał Wojciechowski o konieczności utrzymania przez Polaków swojej tożsamości narodowej.
● „Nie dajmy złoczyńcom przyzwolenia na działalność polityczną” – prof. Artur Śliwiński o upadku polskiego przemysłu stoczniowego.
● „Wspólnota europejska bez Polski wiele by straciła” – rozmowa z posłem PiS Januszem Szewczakiem o szkodliwości Unii Europejskiej dla Polski.
● „Nie dajmy się zwodzić kłamcom i obłudnikom” – ks. prof. Jan Szymczyk o obłudzie i dwulicowości w polityce.
● „Lepiej byłoby wam uwiązać u szyi kamień młyński…” – Jolanta Sosnowska o liście papieża Jana Pawła II z 1993 r. do biskupów amerykańskich w sprawie pedofilii.
● „Nie jest niczym kontrowersyjnym protest przeciwko demoralizacji młodych Polaków” – rozmowa z Małopolską Kurator Oświaty Barbarą Nowak.
● „Nauczyciele nie powinni mieć prawa do protestu w formie strajku” – głos nauczyciela w sprawie strajku w szkołach.
● „Stajemy się społeczeństwem niewolników uzależnionych od konsumpcji i zabawy” – przestroga przed przemianą polskiego społeczeństwa w zbiorowość ludzi dążących jedynie do przyjemności i rozrywki.
● „Narodziny i upadek największego koncernu prasowego II RP” – historia krakowskiego „Ilustrowanego Kuriera Codziennego” i jego twórcy Mariana Dąbrowskiego.
● „Barbarzyńska cywilizacja próbuje zabić nasze dusze” – prof. Zbigniew Stawrowski o książce prof. Wojciecha Roszkowskiego „Roztrzaskane lustro”.
● „Nadzieja na powrót świata tradycyjnych norm i wartości” – dr Rafał Łatka o książce prof. Wojciecha Roszkowskiego „Roztrzaskane lustro”.
● „Pisarz wspaniały, piewca miłosierdzia, murmańczyk” – przypominamy postać pisarza i żołnierza Eugeniusza Małaczewskiego.
● „VIS znowu w Wojsku Polskim” – reportaż z Fabryki Broni „Łucznik” w Radomiu.
● „Stingery – amerykański młot na Sowietów” – artykuł o walce afgańskich mudżahedinów z sowieckim najazdem w latach 80. ub.w. i pomocy udzielanej im przez USA.
● „Tajne nauczanie groziło wywiezieniem do obozu koncentracyjnego” – druga część okupacyjnych wspomnień prof. Rocha Włodzimierza Doruchowskiego.
● „Słały skazańcom dobre słowo, pieniądze i ciepłą odzież, a nieraz dzieliły zsyłkę” – tekst o polskich kobietach na Syberii.
● „Świato-podgląd – przegląd wiadomości z różnych stron świata, a w nim m.in. Świątynia Szatana w amerykańskim Salem została przez państwo uznana za Kościół, w szkołach na Florydzie nauczyciele będą mogli mieć broń palną oraz Iran w poważnym kryzysie gospodarczym z powodu sankcji amerykańskich.
● Krzyżówka z nagrodami
A ponadto: nowe książki wydawnictwa Biały Kruk, zaproszenie na spotkanie patriotyczne w Krakowie oraz majowy wiersz Leszka Długosza.
Opinie o produkcie (0)