W sprzedaży pojawił się nowy numer miesięcznika społeczno-kulturalnego „Wpis”. Znaleźć w nim można wiele ciekawych i aktualnych materiałów: wywiadów, reportaży, analiz, tekstów rocznicowych. W majowym „Wpisie” przeczytacie Państwo m.in. o trenerskich sukcesach Henryka Kasperczaka w Afryce, sytuacji na polskim rynku medialnym, Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie oraz modlitewnej krucjacie w obronie dzieci poczętych. Przypominamy sylwetki Zofii Kossak-Szczuckiej, księcia Józefa Poniatowskiego i Ferdynanda Ossendowskiego, kontynuujemy ponadto rocznicowy temat Konfederacji Barskiej. Majowy „Wpis” to prawie 100 stron czytania!

W bieżącym numerze:

● „Władza jest chłostana po nagim ciele” – Leszek Sosnowski krytycznie o sytuacji na krajowym rynku medialnym.

● „Szamani w Afryce przed meczami spalali kurę i robili z niej maść przeciw kontuzjom” – Adam Sosnowski rozmawia z utytułowanym zawodnikiem i trenerem Henrykiem Kasperczakiem.

● „Jak świętowano 98. urodziny polskiego papieża na Franciszkańskiej 3” – relacja z premiery najnowszej książki Białego Kruka zatytułowanej „Hetman Chrystusa”. Spotkanie odbyło się 17 maja w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie.

● „Polskość jako pomost ponad podziałami” – fragmenty książki „Hetman Chrystusa”, najnowszej biografii św. Jana Pawła II autorstwa Jolanty Sosnowskiej.

● „Polska potrzebowała hetmanów nie tylko dla siebie, ale i dla chrześcijaństwa” – wystąpienie prof. Andrzeja Nowaka podczas uroczystej prezentacji książki „Hetman Chrystusa”.

● „Nie będziemy budować demokracji liberalnej, bo jesteśmy chrześcijanami” – rozmowa z premierem Węgier Viktorem Orbánem przeprowadzona przez węgierskie Radio Kossuth.

● „Te pochodnie wciąż płoną” – Bohdan Urbankowski przypomina postacie Ryszarda Siwca, Jana Palacha i innych ludzi, którzy popełnili samobójstwo, protestując przeciw ustrojowi komunistycznemu.

● „Produkcja ludzkiej skóry, srebro z ołówka, płyta CD w mikrofalówce, czyli trzy dni z nauką na żywo” – reportaż z 18. Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie.

● „W Polsce dominują firmy, które nie muszą zarabiać!” – prof. Artur Śliwiński o tym, że darmowość w gospodarce nie istnieje.

● „Oni nie chcą opuszczać swoich ojczystych terenów” – rozmowa z minister Beatą Kempą o uchodźcach i pomocy, jakiej udziela im Polska.

● „Neoliberalne oszustwo” – poseł Janusz Szewczak o błędach neoliberalizmu.

● „Polityka podłych intryg imperatorowej” – historyk prof. Henryk Kocój pisze o stosunku Rosji do XVIII-wiecznej Rzeczypospolitej i Konstytucji 3 maja.

● „Od bawidamka i hulaki do zdolnego dowódcy i polityka” – w rocznicę urodzin księcia Józefa Poniatowskiego przedstawiamy mniej znany okres jego życia – dzieciństwo i młodość.

● „Zawsze był ciekaw tego, co myślą inni i nie znał słów ‘nie da się’” – fragment książki Jolanty Sosnowskiej o kard. Stanisławie Nagym w 5. rocznicę śmierci kapłana.

● „Pisarz, łowca przygód, naukowiec, antykomunista” – z okazji rocznicy urodzin przypominamy postać i twórczość najpopularniejszego polskiego pisarza międzywojnia, Ferdynanda Antoniego Ossendowskiego.

● „Ilu z nas ocaleje w drodze do wiecznego Jeruzalem?” – refleksje Czesława Ryszki na kanwie popularnej powieści Zofii Kossak-Szczuckiej „Krzyżowcy”.

● „Odważny Polak na marsowym polu, czyli krzyż w tradycji rycerskiej” – artykuł o znanej pieśni konfederatów barskich.

● „Krucjata modlitwy w obronie poczętych dzieci” – dr inż. Antoni Zięba pisze o akcji obrony nienarodzonych.

● Świato–podgląd – przegląd wiadomości z różnych stron świata, a w nim m.in. o prześladowaniu kobiet w Arabii Saudyjskiej, zamachu na kościół w Czeczenii i epidemii wirusa Ebola w Kongo.

● Krzyżówka z nagrodami

A ponadto: nowości książkowe naszego wydawnictwa, majowy wiersz Leszka Długosza, zaproszenie na Dzień Dziecka z Białym Krukiem oraz oferta prenumeraty „Wpisu” na bieżący rok.

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl