Pojawił się już najnowszy, pierwszy w 2023 r. numer miesięcznika „Wpis”. Jak co miesiąc przygotowaliśmy dla Państwa serię wyselekcjonowanych felietonów poświęconych aktualnym zagadnieniom, jak również cały cykl artykułów na tematy historyczne powiązane z bieżącymi rocznicami. Wybitny publicysta Leszek Sosnowski i tym razem trafnie komentuje rzeczywistość, przekonując (na przykładzie Austrii), iż przyjęcie euro przez Polskę równa się katastrofie ekonomicznej i nieuchronnemu obniżeniu stopy życiowej Polaków. Nie mogło, rzecz jasna, także zabraknąć artykułów poświęconych pamięci papieża seniora – Benedykta XVI, który niedawno odszedł po wieczną nagrodę do Pana. Ojciec Święty łączył w sobie niespotykaną erudycję z postawą pokornego Sługi Bożego, jak mało kto potrafił także rozpoznać zagrożenia współczesnego świata, o czym przypominają ks. prof. Waldemar Chrostowski, ks. prof. Janusz Królikowski oraz znakomita dziennikarka Jolanta Sosnowska; autorka przypomina ponadto niezwykłą intelektualną i duchową relację łączącą Benedykta XVI z niezapomnianym papieżem Polakiem Janem Pawłem II. Prezentujemy również teksty związane z 160. rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego; prof. Sylwia Galij-Skarbińska przypomina najmłodszych bohaterów styczniowego zrywu, zaś Jolanta Sosnowska prezentuje reportaż z powstańczej wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie, prezentującej cenne pamiątki m.in. po Romualdzie Traugutcie. Nie brakuje także kolejnego poruszającego wojennego reportażu Jakuba Maciejewskiego oraz artykułu prof. Aleksandra Nalaskowskiego, w rzeczowy i dobitny sposób wyjaśniającego, jak funkcjonuje ideologia LGBT i co jest jej istotą (wcale nie walka o „prawa pokrzywdzonych mniejszości seksualnych”!). Prezentujemy też tekst poświęcony pamięci kard. George’a Pella, skrzywdzonego niesłusznymi oskarżeniami, a także kolejny świetny tekst ks. prof. Królikowskiego broniącego dobrego imienia św. Jana Pawła II – nigdy nie dość bowiem walki o pamięć o jednym z najwybitniejszych Polaków. Styczniowy „Wpis” to ponad 120 stron frapującej lektury!

Euromiecz wisi tuż nad naszymi głowami! Znany z ciętego pióra publicysta Leszek Sosnowski nie patyczkuje się, przedstawiając, czym grozi sprzedaż narodowej waluty (tak, a nie inaczej należy to nazwać!) i przejście na euro. W każdym razie dla Polaków nie oznaczałoby to niczego dobrego.

Upadek państwa jest długotrwałym procesem, obfitującym w liczne wydarzenia i zaskakujące zwroty Błyskotliwa analiza pióra prof. Artura Śliwińskiego nawiązująca do cyklu tekstów Leszka Sosnowskiego „Rzeczpospolita jako idea”.

Benedykt XVI, współpracownik prawdy Ks. prof. Waldemar Chrostowski wspomina pontyfikat Benedykta XVI, a w szczególności jego pielgrzymkę do Polski.

Ratzinger i Wojtyła Wybitna publicystka Jolanta Sosnowska przypomina, iż zarówno Jan Paweł II, jak i Benedykt XVI mieli tę samą wizję Kościoła; ten ostatni, jako jeden z nielicznych niemieckich hierarchów katolickich, miał odwagę przeciwstawiać się niemieckim prądom „obierającym kurs na rozbrat z Watykanem”...

Najbardziej obawiał się zeświecczenia biskupów i kapłanów, prawodawstwa Unii Europejskiej i masonerii Ks. prof. Królikowski wspomina swoje spotkania i rozmowy z papieżem Benedyktem XVI.

Dzieci i młodzież w powstańczym zrywie Prof. Sylwia Galij-Skarbińska przypomina sylwetki najmłodszych uczestników Powstania Styczniowego; wśród nich nie brakowało takich, którzy do powstańczych szeregów poszli prosto ze szkolnej ławki...

Uległość wobec zaborców ogłoszono za dogmat mądrości politycznej Opublikowany w 1934 r. artykuł prof. Jana Friedberga o sytuacji Polaków po upadku Powstania Styczniowego zadziwia zarówno poziomem merytorycznym, jak i literackim; pozostaje aktualny aż do dziś.

Reprezentowali różne stany i różne zawody, ale połączyła ich miłość do Ojczyzny Reportaż Jolanty Sosnowskiej z najnowszej powstańczej wystawy z Muzeum Narodowego w Krakowie. Pamiątki po bohaterach robią poruszające wrażenie.

Dzielna Céleste na szlaku bojowym za Boga i króla Historia najsłynniejszej wandejskiej amazonki z armii porucznika de Charette’a – Céleste Julie Bulkeley, a także jej męża i brata – po raz pierwszy w języku polskim z niepublikowanych po polsku archiwalnych materiałów francuskich.

In memoriam kard. George Pell Młody, obiecujący dziennikarz Adam Sosnowski wspomina australijskiego kardynała – jednego z najwybitniejszych erudytów przełomu XX i XXI w., któremu niesłuszne oskarżenie o pedofilię zniszczyło życie.

Powietrzne bitwy dronów nad rosyjsko-ukraińskim frontem Poruszający reportaż z Donbasu pióra Jakuba Maciejewskiego. Na liczącym 1500 km froncie nasi dzielni sąsiedzi zza wschodniej granicy także i dla nas walczą z rosyjskimi barbarzyńcami.

Przyczyna, skutek, upadek Błyskotliwa analiza idei LGBT – czym ona jest naprawdę, co jest jej istotą i w jaki sposób należy jej się przeciwstawić. Prof. Aleksander Nalaskowski jak mało kto potrafi dostrzegać istotę toksycznych prądów ideowych, potrafi też skutecznie im przeciwdziałać – ciętym piórem humanisty z prawdziwego zdarzenia.

Organizacja systemów oświaty leży w wyłącznej gestii państw członkowskich O niebezpieczeństwach związanych z narzucaniem Polsce proponowanej przez UE narracji LGBT w edukacji dzieci i młodzieży i w jaki sposób temu się przeciwstawić, pisze Marek Puzio.

Niedziela wywodzi się od wyrażenia „nie działać” Artykuł dla przepracowanych i pracoholików pióra prof. Wojciecha Polaka.

Nie ma opamiętania w oskarżaniu Jana Pawła II! Mocny głos sprzeciwu wobec brutalnych ataków na pamięć o św. Janie Pawle II, których jesteśmy świadkami. Ks. prof. Janusz Królikowski potrafi w dosadny sposób odpowiedzieć hejterom.

Rozmowa z Fernando Santosem, nowym trenerem polskich piłkarzy, przeprowadzona przez Adama Sosnowskiego; czy portugalski szkoleniowiec poprowadzi polską drużynę do sukcesów?

Na kartach zdrowia pacjentek zgłaszających się do przerwania ciąży pisał: jako człowiek – odmawiam Czesław Ryszka wspomina wybitnego ginekologa prof. Włodzimierza Fijałkowskiego, bohatera wojny obronnej 1939 r., twórcę polskiego modelu Szkoły Rodzenia.

Więźniom wiązano z tyłu ręce i rozstrzeliwano strzałem w tył głowy Dr Marek Klecel wspomina tragiczne wojenne dzieje polskiego Lwowa – najpierw pod okupacją sowiecką, następnie zaś – niemiecką.

Przez lata utrwalały się pisane przez obcych stereotypy i kłamstwa o winie Polaków Rys biograficzny wybitnej działaczki niepodległościowej Wandy Pełczyńskiej pióra prof. Piotra Bilińskiego.

Niezwykłe dzieje Janka Prof. Wacław Leszczyński proponuje interesujący scenariusz o losie chłopca z Zamojszczyzny. W życie Janka marzącego o nauce w gimnazjum brutalnie wkracza napaść hitlerowskich Niemiec na Polskę...

Mięsopustu dni szalone pełne zabaw, uczt, balów i kuligów O tym, jak umieli się bawić nasi przodkowie i skąd się wzięło zabawne spostrzeżenie tureckiego posła o „wariacyi” chrześcijan w pewnej porze roku, pisze prof. Ryszard Kantor.

„Konfederacje są puklerzem, azylum, sanktuarium konstytucji...” Część trzecia studiów staropolskich pióra prof. Stefana Ciary.

Ukradzione nabieżniki w porcie, czyli zimowa podróż do Kolombo Kapitan Józef Gawłowicz tym razem zabiera nas w morską podróż na Sri Lankę; marynarska wigilia tysiące mil od Polski, egzotyka Cejlonu, bójka na pokładzie...

Stanisław Marusarz – bohater narciarskich skoczni i kurierskich szlaków Był nie tylko utalentowanym sportowcem, ale i bohaterem polskiej walki o wolność po 1939 r. Ostatni skok na nartach oddał jako... 66-latek! Artykuł Krzysztofa Szujeckiego.

Świato-podgląd przegląd informacji ze świata.

Krzyżówka z nagrodami

A ponadto: materiały reklamowe najnowszych książek Białego Kruka, propozycja ich zamawiania, propozycja prenumeraty „Wpisu” i styczniowy wiersz Leszka Długosza.

 

 

 

 

Czytelników, którzy kupili tę książkę, zainteresowało również:

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl