Aby lepiej zrozumieć Ojca Świętego Benedykta XVI i dostrzec, co łączy go z poprzednikiem Janem Pawłem II, trzeba sięgnąć do korzeni Papieża. Film „Papież rodem z Bawarii” pokazuje rodzinną Bawarię – największy i najbardziej katolicki land niemiecki – z jej przebogatą tradycją i kulturą chrześcijańską, którą przynieśli na tę ziemię benedyktyni. Ukazuje niezwykłe sanktuarium maryjne w Altötting „niemiecką Częstochowę”, taka bardzo bliskie sercu papieża Benedykta XVI, wspaniałe świątynie, klasztory pięknie położone wśród alpejskiego krajobrazu, wokół jeziora Chiemsee i na jego wyspach.

W filmie opowiadamy historię dzieciństwa i młodości Josepha Ratzingera, docieramy do archiwalnych zdjęć i dokumentów. Spotykamy osoby, z którymi Joseph Ratzinger się przyjaźnił. Odwiedzamy Marktl am Inn, gdzie się urodził, niezwykle uroczy Tittmoning, gdzie chodził do przedszkola, Aschau am Inn, gdzie rozpoczął szkołę i przystąpił do Pierwszej Komunii św., oraz Traunstein, gdzie uczęszczał do gimnazjum i niższego seminarium, a później odprawił Mszę św. prymicyjną. Śledzimy także wojenne losy 14-letniego „żołnierza” Josepha Ratzingera. Gdziekolwiek przemieszczała się rodzina Ratzingerów, w pobliżu zawsze znajdowało się sanktuarium Altötting. W filmie pokazane zostały związki Benedykta XVI z jego małą ojczyzną, jego wypowiedzi na temat Bawarii, fragment spotkań z rodakami w Watykanie.

Film nie tylko przybliża życie Papieża, ale także bliskie jego sercu i pełne zachwycającego uroku miejsca, które – poza Altötting, bo tam codziennie można spotkać pielgrzymki z Polski – są mało lub w ogóle nieznane Polakom.

Realizacja: Katarzyna Kotula

Lektor: Mariusz Wojciechowski

Scenariusz i komentarz: Jolanta Sosnowska

Współpraca: CENTRO TELEVISINO VATICANO

Czas trwania: 55 minut

 

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl