Fanatyczni przeciwnicy Krzyża wiedzeni ślepą nienawiścią nie znajdują pohamowania dla swego okrucieństwa. Według najnowszych danych ginie na świecie w ciągu jednego dnia średnio 438 chrześcijan! Giną, bo nie chcieli wyrzec się Chrystusa. 438 męczenników dziennie! Do tego trzeba doliczyć tysiące i tysiące torturowanych psychicznie oraz fizycznie - zgwałconych, wyrzuconych z własnych domów, osieroconych, pozbawionych życiowego dorobku, okaleczonych. Wstrząsający reportaż o męczeństwie chrześcijan u progu trzeciego tysiąclecia. Wybitny włoski autor ukazuje nie tylko konkretne wydarzenia, ale także polityczne i religijne przyczyny prześladowań. Świat oszalałby w proteście, gdyby opisane tu wydarzenia były czynami katolików. Ale katolik - i chrześcijanin w ogóle - jako ofiara, wydaje się czymś niemal naturalnym.

Znamienne jest, że książka ta stała się błyskawicznie bestsellerem i bohaterem medialnym we Włoszech; miała w 2002 roku aż 3 wydania. Książka zawiera 40 zdjęć.

wstęp
Ślepy, głuchy i niemy         8

rozdział I
Wielka rzeź         17 

rozdział II
Krwawa historia         61

rozdział III
2002, Odyseja tragiczna         91 

rozdział IV
Uwięzieni i sprzedani         113 

Rozdział V
Ofiary komunizmu, którego nie ma         131 

Zakończenie
Król świata         147

 

(Ł), rynek-ksiazki.pl

Zwykliśmy łączyć prześladowania chrześcijan z pierwszym okresem ich działalności oraz z wyprawami misyjnymi w krajach pogan. Tymczasem spośród 70 milionów chrześcijan zabitych za wiarę aż 45,5 miliona (65 proc.) zginęło w XX wieku. Jak pisze Antonio Socci – włoski dziennikarz, specjalista od spraw Watykanu – najwięcej ofiar pochłonęły represje reżimów komunistycznych oraz rządy krajów muzułmańskich. W Rosji Radzieckiej zaraz po rewolucji wymordowano 200 tys. katolików i o wiele więcej wyznawców prawosławia. Aż półtora miliona chrześcijańskich Ormian zabito w Turcji, a dwa miliony przesiedlono. Tych ponurych statystyk jest więcej, ale najbardziej przeraża obojętność świata na różne okrucieństwa, będące udziałem – co autor tej książki przemilcza – nie tylko chrześcijan, ale wielu niewygodnych mniejszości w krajach rządzonych totalitarnie. Obojętność elit politycznych posunięta do tego stopnia, że Sudan – jeden z krajów, w których obecnie chrześcijanie są najbardziej prześladowani – jest członkiem komisji ONZ ds. praw człowieka. Książka Antonio Socci’ego, choć dotyczy tylko męczeństwa chrześcijan, pokazuje przerażającą prawdę o XX wieku – nie spotykaną w dziejach ludzkości skalę zbrodni.

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl