Pod patronatem WPISu: zapraszamy na wykład "Sumienie i praca rzecznika"

Nasi autorzy

Pod patronatem WPISu: zapraszamy na wykład "Sumienie i praca rzecznika"

Porozmawiamy o sumieniu oraz o kulisach pracy rzecznika prasowego w instytucji kościelnej! Po dłuższej przerwie wracamy z wykładami otwartymi z racji 100-rocznicy urodzin św. Jana Pawła II! Poruszane tematy są bardzo ciekawe, a możliwość dyskusji publiczności z wykładowcami uatrakcyjni całe spotkanie.

W ostatni czwartek września (24.09) zapraszamy na wyjątkowe wykłady organizowane wspólnie przez Gminę Wadowice oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. 

To kontynuacja serii wykładów organizowanych z okazji setnej rocznicy urodzin Papieża Polaka.

- Wiosenny cykl wykładów pod nazwą „Aby życie miało sens” został przerwany przez pandemię. Mamy nadzieję, że zaplanowane na jesień trzy spotkania uda się zorganizować bez przeszkód. Tematy, które zostaną poruszone na najbliższym spotkaniu są interesujące. Prelegenci posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie w omawianych przez siebie tematach – mówi Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic.

Dzięki uprzejmości Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II najbliższe spotkanie odbędzie się w sali teatralnej w budynku Domu Katolickiego o godzinie 17.00. Najpierw wystąpi  ks. prof. nadzw. dr hab. Bogdan Zbroja z tematem Sumienie człowieka w nauczaniu św. Jana Pawła II w aspekcie pielgrzymki do Skoczowa. To właśnie podczas tej pielgrzymki w 1995 roku Ojciec Święty  pytał o kondycję naszych sumień: „Dzisiaj, kiedy Polska kładzie podwaliny pod swój wolny i suwerenny byt – po tylu latach doświadczeń totalitaryzmu – trzeba… zrobić… dogłębny rachunek sumienia: Dokąd idziemy? W którą stronę podążają sumienia?”

Natomiast ks. prof. nadzw. dr hab. Robert Nęcek w drugim wykładzie opowie o kulisach pracy rzecznika prasowego w instytucji kościelnej. Słuchacze dowiedzą się m.in. jak w pracy rzecznika udzielać informacji, by zostać dobrze zrozumianym oraz jak odpowiadać na trudne i niewygodne pytania.

Każdy wykład będzie trwał ok. 30 minut. Prelegenci są też przygotowani do dyskusji z publicznością. Moderatorem całego spotkania będzie Joanna Sobczyk-Pająk.

***

Piękną i wartościową pamiątką z roku 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II jest album autorstwa ks. prof. Jana Machniaka i mistrza Adama Bujaka:

   Totus Tuus

Totus Tuus

Adam Bujak, ks. Jan Machniak

Ogłoszony przez polski parlament Rok św. Jana Pawła II w stulecie jego urodzin (1920–2020) każe zastanowić się nad dziełem naszego wielkiego rodaka. Ks. Karol Wojtyła na drogę swego dorosłego życia wybrał dewizę Totus Tuus, czyli po polsku Cały Twój – zawołanie odnosi się do Maryi, Matki Jezusa. To Jej tak młody kapłan, jak i sędziwy Papież zawierzył siebie samego, Ojczyznę oraz cały świat.


 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.