„ISIS nie odpuszcza. Wysokie ryzyko ataku terrorystycznego na Francję”, przestrzega specjalista ds. zwalczania terroryzmu

Nasi autorzy

„ISIS nie odpuszcza. Wysokie ryzyko ataku terrorystycznego na Francję”, przestrzega specjalista ds. zwalczania terroryzmu

Fot. Wikimedia Fot. Wikimedia

„Państwo Islamskie odbudowuje niektóre struktury; ryzyko ataku na Francję wzrosło jak nigdy dotąd, tym bardziej że dawni bojownicy ISIS powracają do Europy”, przestrzega Jean François Ricard, prokurator generalny ds. walki z terroryzmem. „Nie można wykluczyć skoordynowanej akcji terrorystycznej zwłaszcza ze strony syryjsko-irackiej, ponieważ w ciągu ostatnich dwóch lat można było zauważyć wzmożony wysiłek rekonstrukcji Państwa Islamskiego; można przewidzieć, iż może ono przeprowadzać kolejne akcje terrorystyczne w Europie, rekrutując bojowników z terenów Syrii i Iraku, a Francja zawsze była ich ulubionym celem”, powiedział podczas programu w BFMTV. To, że takie zagrożenie istnieje, nie ulega wątpliwości; wystarczy widok tysięcy francuskich żołnierzy patrolujących ulice miast. Zdarzają się przypadki, kiedy byli bojownicy Państwa Islamskiego powracają do Europy, udając migrantów; jak na razie we Francji nie wykryto takiego przypadku, jednak w Niemczech pojawiło się kilku byłych dżihadystów; jak na razie pozostają poza zasięgiem niemieckiej policji. Oczywiście zakładanie, że ulegli oni resocjalizacji, jest przejawem skrajnej naiwności, podkreśla Jean François Ricard: „Jesteśmy w stanie ideologicznej wojny, którą wypowiedział Europie terroryzm islamski. Byłoby skrajnie naiwną postawą uwierzyć, że ci, którzy zostali już raz skazani na wydalenie z Francji za przeprowadzenie ataków terrorystycznych, porzucili swoją ideologię. Niestety musimy liczyć się z tym, że wydalenie tylko wzmocniło w nich pragnienie zemsty”, konstatuje prokurator. Z polskiego punktu widzenia należy się tylko cieszyć z mądrej postawy prezydenta i rządu RP, a także bohaterstwa polskich żołnierzy w momencie szturmu nielegalnych migrantów na polską granicę z Białorusią. Kto wie, czy wśród tysięcy muzułmańskich osiłków rzucających potężne konary drzew w stronę polskich żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji nie było bojowników ISIS gotowych do przeprowadzania zamachów terrorystycznych?

Źródło: Valeurs Actuelles, MM

Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.

Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.

Paweł Stachnik, ks. Waldemar Cisło

Co trzy minuty gdzieś na świecie ginie jeden chrześcijanin; nie umiera naturalną śmiercią; ginie męczeńsko za to, że nie chciał wyrzec się Pana Jezusa. Świat z tego powodu nie lamentuje, wielcy politycy nie protestują, organizacje pozarządowe tego nie zauważają. Śmierć chrześcijanina - niemal zawsze z rąk muzułmanów – nie oburza mass mediów. Co innego nieszczęścia wyznawców islamu – to powinno nas poruszać.


 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.