Antoni Macierewicz jeszcze wzmacnia znakomitą sobotnią kadrę „Utopii europejskiej”!

Nasi autorzy

Antoni Macierewicz jeszcze wzmacnia znakomitą sobotnią kadrę „Utopii europejskiej”!

Zapraszamy na spotkanie z ks. Waldemarem Cisło, Sławomirem Dębskim, Zdzisławem Krasnodębskim, Ryszardem Legutko, Antonim Macierewiczem, Andrzejem Nowakiem i Krzysztofem Szczerskim! 

W środę w Warszawie z ministrem Krzysztofem Szczerskim debatowali o jego wizji Unii Europejskiej m.in. „kolega po fachu” Witold Waszczykowski oraz wiceprzewodniczący Europarlamentu Ryszard Czernecki a także liczne grono ekspercie. Wśród świetnych głosów zabrakło ministra Antoniego Macierewicza, który nie zdążył przybyć, ponieważ akurat toczył kolejna bitwę, tym razem na forum sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Temat kryzysu unijnego jest jednak tak ważny i aktualny, a koncepcje Szczerskiego zawarte w jego najnowszej książce „Utopia europejska” (Biały Kruk), tak trafne, że przedstawiciel polskiego obozu patriotycznego i jeden z głównych wyrazicieli jego myśli politycznej nie mógł zrezygnować z udziału w debacie na te tematy. Dlatego, choć wcześniej niezapowiedziany, przybędzie w najbliższą sobotę 25 lutego o godz. 16.30 do Auli św. Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach (ul. w. Siostry Faustyny 3), gdzie odbędzie się dalszy ciąg debaty oraz uroczysta prezentacja najnowszego dzieła prof. Krzysztofa Szczerskiego „Utopia Europejska – kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy”.

W wyjątkowo bogatym programie spotkania zaplanowano szeroką dyskusję na temat miejsca Polski w Europie widzianego z różnych punktów. Sam autor przedstawi polską rację stanu w kreowaniu naszej polityki zagranicznej, której jest architektem, stąd otrzymamy informacje o polskiej dyplomacji z pierwszej ręki. Autor zawarł w „Utopii europejskiej” (znamienny tytuł!) analizę przyczyn obecnego kryzysu UE, a także własny projekt reformy, która może uzdrowić wspólnotę i nadać integracji nowe oblicze.

Głosów polityków czynnych i znających Europę od podszewki będzie więcej. Europoseł i autor wstępu do książki prof. Zdzisław Krasnodębski zastanowi się, jak naprawić Unię Europejską pokazując, że „naprawić” nie oznacza, wbrew lewackiej propagandzie, „zniszczyć”. Natomiast europoseł prof. Ryszard Legutko zanalizuje, jak odejście od chrześcijańskich korzeni Europy stało się dla Starego Kontynentu marszem w stronę nicości. 

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Krzysztof Szczerski

Najnowsza książka Krzysztofa Szczerskiego, politologa i polityka, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, a obecnie ministra w Kancelarii Prezydenta RP odpowiedzialnego za politykę zagraniczną.Wychodząc z pierwotnych koncepcji wspólnoty europejskiej, nawiązując do myśli tzw. Ojców Założycieli, autor przestrzega - zgodnie z tym, co mówił w polskim Sejmie św.

 

Na spotkanie przybędzie także znakomity historyk i wybitny intelektualista prof. Andrzej Nowak, który jako autor „Dziejów Polski” (trzeci tom ukaże się w połowie marca) omówi rolę Polski na tle dziejów naszego kontynentu. Antoni Macierewicz wykaże, iż obronność i bezpieczeństwo Polski wiążą się nierozerwalnie z suwerenną postawą. Głos zabiorą również dyrektor „Pomocy Kościołowi w Potrzebie” ks. prof. Waldemar Cisło („Chrześcijański imigrant niepożądany w Europie?”) oraz dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych dr Sławomir Dębski („Polska racja stanu na przykładzie książki prof. Krzysztofa Szczerskiego”). Debatę będzie prowadził prezes Białego Kruka Leszek Sosnowski.

Pomiędzy wystąpieniami znakomitych polityków i autorów posłuchać będzie można pieśni patriotycznych w wykonaniu bas barytona Jana Kowalczyka, gdyż spotkanie odbywa się w dokładnie w 90. rocznicę ustanowienia „Mazurka Dąbrowskiego” hymnem Polski! Warto się wybrać i dlatego, że na spotkaniach autorskich Białego Kruka zawsze można zakupić książki, a więc i „Utopię europejską”, znacznie taniej, można zdobyć cenne autografy autora i pozostałych panelistów.

Wstęp na spotkanie już od godz. 15.30.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.