Zapraszamy do lektury wrześniowego numeru miesięcznika społeczno-kulturalnego „Wpis”. Jak zawsze znajdziecie w nim Państwo wiele ciekawych materiałów: artykułów, reportaży, tekstów historycznych. Piszemy m.in. o prywatyzacji polskiego majątku narodowego, opłacalności Unii dla Polski i astroturfingu. Wrześniowy „Wpis” to prawie 100 stron wyśmienitej lektury!

W bieżącym numerze:

● Dzisiejszą ideę europejską sformułował SS-Untersturmführer dr Friedrich Gollert. W grudniu 1944 r. – Leszek Sosnowski pisze o zapomnianych hitlerowskich projektach zjednoczonej Europy.

● 17 września 1939. Nierówna walka na Kresach – w rocznicę sowieckiej agresji przypominamy przebieg bohaterskiej wrześniowej obrony Kresów Wschodnich.

● Wrześniowa epopeja ORP „Orzeł” – artykuł o niezwykłych losach słynnego okrętu podwodnego, który w brawurowy sposób uciekł z internowania w estońskim Tallinie, a następnie przedarł się z Bałtyku do Wielkiej Brytanii.

● UE przestaje być dla nas opłacalna – Leszek Sosnowski rozmawia z posłem Januszem Szewczakiem o sensowności polskiego członkostwa w Unii.

● Chaos sprzyjał bogaceniu się na majątku narodowym – ekonomista prof. Artur Śliwiński przypomina okoliczności prywatyzacji polskiego majątku narodowego po 1989 r.

● Religia w szkole i niedziela dla Boga. Albo budowanie na piasku –wykład wygłoszony przez metropolitę krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego 30 sierpnia 2017 r. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i katechetycznego.

● Najpierw obywatele i wartości, potem polityka – wykład wygłoszony 12 września 2017 r. przez szefa Gabinetu Prezydenta RP prof. Krzysztofa Szczerskiego w Berlinie na forum Niemieckiego Towarzystwa Polityki Zagranicznej.

● Kościół ma wiele do powiedzenia przy budowaniu państwa – wystąpienie wygłoszone pięć lat temu przez nieżyjącego już kard. Stanisława Nagyego na spotkaniu Stowarzyszenia Polskich Chrześcijańskich Demokratów.

● Ks. Ignacego zapatrzenie w Cudowny Obraz – artykuł o bł. ks. Ignacym Kłopotowskim i jego głębokiej pobożności maryjnej.

● Astroturfing i sztuczni internauci – dr Piotr Łuczuk z Katedry Internetu i Komunikacji Cyfrowej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie przybliża zjawisko astroturfingu.

● Kresowa nostalgia – reportaż z wycieczki polskimi śladami na Białorusi zorganizowanej przez krakowskie Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie „Kresy”.

● Historyczna beatyfikacja w Wilnie arcybiskupa-męczennika sowieckiego systemu – bp Antoni Pacyfik Dydycz przybliża sylwetkę abp. Teofila Matiulonisa, litewskiego duchownego, beatyfikowanego w Wilnie 25 czerwca 2017 r.

● Nieugięty carski więzień, katorżnik i wygnaniec – kolejny odcinek cyklu „Niezwykłe losy Polaków”, tym razem poświęcony zesłańcowi Szymonowi Tokarzewskiemu.

● Oscara Wilde’a bolesna droga od epikureizmu do chrześcijaństwa – Iwona Galińska pisze o meandrach biografii słynnego angielskiego pisarza.

● Waleczna warszawska Syrena – artykuł o losach Krystyny Krahelskiej, studentki etnografii, harcerki, poetki, żołnierza AK, pierwowzoru warszawskiej Syrenki z pomnika nad Wisłą.

● Generał Mariusz Zaruski – w 150. rocznicę urodzin przypominamy sylwetkę gen. Mariusza Zaruskiego, pisarza, pioniera narciarstwa i popularyzatora żeglugi.

● Żołnierz, jeniec i artysta – artykuł o postaci i twórczości mjr. Rudolfa Fryszowskiego, oficera i malarza. Wystawę jego akwarel można właśnie oglądać w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

● Świato–podgląd – przegląd wiadomości z całego świata ominiętych przez inne media. A w nim m.in. uniwersytet w Parmie ustępuje przez islamistami, katolicy w Chinach powstrzymali wyburzenie kościoła i drastyczne ograniczenie prędkości aut w Paryżu.

● Krzyżówka z nagrodami

A ponadto: zaproszenie na II Małopolski Marsz „Rodzinie i życiu tak!”, książkowe nowości Białego Kruka i jesienny wiersz Leszka Długosza.

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl