Do sprzedaży trafił grudniowy numer miesięcznika społeczno-kulturalnego „Wpis”. Znaleźć w nim można wiele interesujących tekstów przygotowanych z myślą o Świętach. Piszemy m.in. o życiu w Palestynie i imperium rzymskim w czasach narodzin Chrystusa, przedstawiamy relację z premiery najnowszej książki Białego Kruka „Karol Wojtyła. Noc wigilijna”, a także rozmawiamy z metropolitą krakowskim abp. Markiem Jędraszewskim o przeżywaniu Bożego Narodzenia. Grudniowy „Wpis” to 100 stron interesującej lektury w sam raz na Święta! 

W bieżącym numerze:

● „Polskie Boże Narodzenie: religijne, rodzinne i patriotyczne” – o przeżywaniu Świąt Bożego Narodzenia z metropolitą krakowskim abp. Markiem Jędraszewskim rozmawiają Adam i Leszek Sosnowscy.

 ● „Realia życia w Palestynie i imperium rzymskim w czasach narodzin Jezusa” – rozmowa z biblistą, ks. prof. Waldemarem Chrostowskim, który przybliża rzeczywistość początków naszej ery.

 ● „Wiara obliczem i zwierciadłem tożsamości polskiego narodu” – ks. prof. Jan Machniak pisze o związkach wiary i polskości w nauczaniu św. Jana Pawła II.

 ● „Zrzeszanie się narodów nie powinno zmierzać do ich niwelacji” – wystąpienie papieża Jana Pawła II wygłoszone do członków Prezydium Parlamentu Europejskiego 5 kwietnia 1979 r.

 ● „Na Franciszkańskiej 3 znów zabrzmiał głos kard. Karola Wojtyły!” – relacja z premiery najnowszej książki Białego Kruka „Karol Wojtyła. Noc wigilijna”, jaka 1 grudnia 2017 r. odbyła się w siedzibie krakowskiej Kurii przy ul. Franciszkańskiej 3.

 ● „Wyspiański artysta gigant” – Jolanta Sosnowska przybliża postać i dorobek Stanisława Wyspiańskiego przy okazji wielkiej wystawy dzieł tego artysty w krakowskim Muzeum Narodowym.

 ● „Artur Grottger – artysta i patriota” – w 180. rocznicę urodzin i 150. rocznicę śmierci przypominamy sylwetkę utalentowanego, ale przedwcześnie zmarłego XIX-wiecznego malarza.

 ● „Wszyscy jesteśmy cyberżołnierzami” – autor książki „Cyberwojna”, dr Piotr Łuczuk z UKSW, pisze o zagrożeniach związanych z używaniem komputerów i internetu.

 ● „O ratowaniu róż, gdy podpalano lasy” – Bohdan Urbankowski wspomina okoliczności wprowadzenia stanu wojennego.

 ● „TVP kupiła prawa do MŚ, czyli prezent dla nc+, Polsatu i kablówek!” – Leszek Sosnowski pisze o wątpliwych okolicznościach zakupienia przez Telewizję Polską praw do transmisji piłkarskich Mistrzostw Świata.

 ● „Nie istnieje moralność biznesu, ale moralność biznesmenów – tak” – poseł i ekonomista Janusz Szewczak omawia kwestię moralności w biznesie.

 ● „Filomaci na Syberii” – artykuł o dramatycznych losach aresztowanych przez władze carskie i zesłanych w głąb Rosji litewskich filomatów i filaretów.

 ● „Jesteśmy głosem naszych prześladowanych braci i sióstr na Bliskim Wschodzie i w Afryce” – rozmowa z Péterem Heltaiem, szefem węgierskiej organizacji pomocowej „Hungary Helps”.

 ● „Jak Polska o ‘Taniec wśród mieczów’ walczyła” – artykuł o staraniach Ministerstwa Kultury o odzyskanie nielegalnie wywiezionego z Polski obrazu Henryka Siemiradzkiego „Taniec wśród mieczów”.

 ● „Stepowy biskup” – bp Antoni Pacyfik Dydycz przedstawia sylwetkę zmarłego w styczniu br. biskupa Charkowa na Ukrainie Stanisława Wenenatego Padewskiego.

 ● „Nie ma już dnieprowych porohów opiewanych przez Sienkiewicza…” – artykuł o słynnych dnieprzańskich porohach, broniących dostępu do Zaporoża – krainy wolnych Kozaków.

 ● „Urodziny sportowej legendy. Adam Małysz kończy 40 lat” – z okazji urodzin najbardziej utytułowanego polskiego sportowca przypominamy jego narciarskie i nie tylko narciarskie osiągnięcia.

 ● Świato–podgląd – przegląd informacji z różnych stron świata ominiętych przez inne media, a w nim m.in.: przemysł zbrojeniowy przeżywa boom, do Arabii Saudyjskiej powrócą kina, a Wenezuelę czeka hiperinflacja.

 ● Krzyżówka z nagrodami

 A ponadto: nowości książkowe wydawnictwa Biały Kruk, oferta prenumeraty „Wpisu” na nadchodzący rok oraz życzenia bożonarodzeniowe dla czytelników od metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego.

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl