Pojawił się już najnowszy, październikowy numer „Wpisu”. Jak co miesiąc przygotowaliśmy dla Państwa całą serię felietonów na aktualne tematy, a także wyselekcjonowany zbiór artykułów o tematyce historycznej powiązanych z bieżącymi rocznicami. W związku z nasilającą się w mainstreamowych mediach nachalną antypolską propagandą nie mogło zabraknąć znakomitego tekstu Leszka Sosnowskiego. Publicysta w rozmowie z młodym człowiekiem, dobrze zarabiającym pracownikiem wielkiej korporacji, usłyszał bowiem, że ów „korpoludek”, jak sam o sobie mówi, wstydzi się tego, że jest Polakiem! Okazuje się, że przedstawiciel młodego pokolenia został „uwiedziony” obrazem „Polaków-bezwzględnych oprawców biednych migrantów na granicy z Białorusią” serwowanym przez „gazetę wiadomo-jaką”. Ta zaś opanowała do perfekcji sztukę zohydzania wizerunku Polski i Polaków, a już w szczególności polskiego przywiązania do katolicyzmu. Nie zabrakło także krytycznych uwag pod adresem Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, który jako organizator XVIII Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dopuścił się bardzo poważnego zaniedbania... Prezentujemy także refleksje wybitnego historyka, prof. Andrzeja Nowaka, nad najnowszym, V tomem „Dziejów Polski”; znakomity autor udowadnia, że „opozycja totalna była nieszczęściem już kilka wieków temu”, a jedyny sposób na ten palący, jakże aktualny i dziś problem to „nie wchodzić w sojusze ze złem, nie być naiwnym i wykazywać wielką cierpliwość”, ale i mądre działanie, co z powodzeniem (choć okupionym ciężką, długoletnią pracą) zastosował Zygmunt III Waza. Z kolei prof. Wojciech Polak odsłania kulisy niebezpieczeństw związanych z pakietem „Fit for 55”, dotyczącym polityki klimatycznej i energetycznej lansowanym przez Komisję Europejską. Zamieszczamy także – w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych – artykuł ks. prof. Janusza Królikowskiego, opisujący, jak według pism Ojców Kościoła wygląda życie zbawionych w niebie. Nie zabrakło także recenzji koncertu jubileuszowego z okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida pióra Jolanty Sosnowskiej. Październikowy „Wpis” to ponad 100 stron frapującej lektury!

Kat uszlachetniony Znakomity publicysta Leszek Sosnowski wyjaśnia, skąd się bierze wśród młodego pokolenia „wstyd z powodu bycia Polakiem”. „Polskie” media o zagranicznym kapitale mają w tym spory udział. Nie brakuje także krytyki pod adresem sposobu kształcenia młodych specjalistów w dziedzinie pracy z mediami. Tylko jedna polska wyższa szkoła wypełnia to zadanie prawidłowo...

Zbawieni w niebie posiadają konkretne imię, to samo, które nosili na ziemi Ks. prof. Janusz Królikowski przybliża nam, w jaki sposób życie doczesne i wieczne są ze sobą powiązane i jak nasze czyny na ziemi wpływają na nasze życie wieczne.

Opozycja totalna była nieszczęściem już kilka wieków temu, przekonuje wybitny erudyta prof. Andrzej Nowak, opisując panowanie Zygmunta III Wazy i działalność skupionych wokół niego magnatów. O tym, w jaki sposób król poradził sobie z problemem niepokornych opozycjonistów, będzie można przeczytać w V tomie „Dziejów Polski”, których ten artykuł jest zapowiedzią.

Nie możemy się godzić na żadne szaleńcze, samobójcze eksperymenty eurokratów, uważa znakomity historyk prof. Wojciech Polak, udowadniając, że klimatyczny i energetyczny projekt „Fit for 55” sprowadzi na Europę katastrofę – i to wcale nie klimatyczną.

Gdziekolwiek jestem, mówię: nie ma rzeczy niemożliwych Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek opowiada o najnowszych inwestycjach prężnie rozwijającej się polskiej firmy. Wywiad przeprowadził Adam Sosnowski.

Norwid nie tracił czasu, ale czas go tracił i traci go znowu Recenzja poświęconego poecie koncertu jubileuszowego z warszawskiego Teatru Wielkiego pióra wybitnej publicystki Jolanty Sosnowskiej.

Apostazja od Areopagu i od Golgoty Przemówienie laureata prestiżowej nagrody Totus Tuus z 2021 r., prof. Stanisława Grygiela.

Czy znów się podniesie? Błyskotliwa kariera utalentowanego austriackiego polityka Sebastiana Kurza i kulisy jego rezygnacji ze stanowiska kanclerza Austrii (wcale nie dobrowolnej) opisane piórem Adama Sosnowskiego.

Za nasze pieniądze pornografia, ohyda i antypolskość Temida Stankiewicz-Podhorecka nie patyczkuje się, opisując „wyczyny” pozbawionych warsztatu i talentu, ale za to obdarzonych dużą dozą bezczelności pseudoreżyserów teatralnych. Ze sztuką nie ma to nic wspólnego, a za to wiele łączy ową „twórczość” z burdelem. Dosłownie i w przenośni.

Oswald Balzer – z pochodzenia Austriak, z wyboru polski patriota Historia życia i działalności naukowej wybitnego historyka ustroju i prawa polskiego, jednego z najciekawszych polskich uczonych, opisana przez prof. Piotra Bilińskiego.

Pokonała go zbłąkana kula Najmłodszy pułkownik w armii II Rzeczypospolitej, przez samego Komendanta nazywany „dzielnym chłopcem”, nie zdążył już dowiedzieć się o swoim awansie. Dzieje życia i szlaku bojowego Leopolda Lisa-Kuli przybliża dr Monika Makowska.

Kara śmierci za polskie nazwisko (4) Kolejna część tragicznej historii ofiar „Operacji Polskiej” z l. 1937-1938, tym razem połączona z dziejami najsłynniejszego sowieckiego mordu na polskiej inteligencji – rozstrzelaniem oficerów Wojska Polskiego w Katyniu. Artykuł dr Marka Klecela.

Nie można przestać być Polakami Reportaż z uroczystości wręczenia prof. Janowi Żarynowi nagrody im. Henryka Pobożnego napisał Artur Guzicki.

Przechadzki i promenady wśród kasztanowców i topoli Krakowski artykuł prof. Ryszarda Kantora – tym razem o Plantach okalających Stare Miasto.

Książę Ogiński na wojennym oraz artystycznym szlaku Autor najsłynniejszego fortepianowego poloneza doby przedchopinowskiej był także zdolnym dyplomatą. Niestety, w tej dziedzinie nie udało mu się odnieść większych sukcesów. Artykuł dr Moniki Makowskiej.

Mała tajemnica ks. Marcina Popiela Czesław Ryszka przybliża nam postać niezwykłego kapłana, „duszpasterza lat ateizacji i brutalnego prześladowania Kościoła”.

Tam byli Polaczkami, tutaj są Ruskimi Druga część reportażu Anny Mączki poświęcona polskim repatriantom.

Wolność nadana temu miastu była wolnością bez chleba Sytuację polityczną „wolnego miasta Gdańska” i Polaków mieszkających w jego granicach opisuje nieznany z nazwiska przedwojenny publicysta „Kuriera Literacko-Naukowego”.

Założenia doktryny rasowej nordycznej a niemieckiej Przenikliwa analiza niebezpiecznych faszystowskich założeń o „wyższości rasy nordyckiej” nad innymi. Autorem jest przedwojenny toruński dziennikarz Karol Stojanowski.

Stalowa pięść z Auschwitz Historię życia i niebywałych dokonań legendarnego boksera Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który nawet wyniszczony obozową katorgą potrafił spuszczać lanie świetnie odżywionym niemieckim zawodnikom, przybliża Krzysztof Szujecki.

Świato-podgląd, przegląd informacji ze świata.

Krzyżówka z nagrodami

A ponadto: materiały reklamowe najnowszych książek Białego Kruka, propozycja ich internetowego zamawiania i ornitologiczny wiersz Leszka Długosza.

Czytelników, którzy kupili tę książkę, zainteresowało również:

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl