Styczniowy, pierwszy w 2024 r. „Wpis” już dostępny! Jak każdego miesiąca, przygotowaliśmy dla Państwa całą serię felietonów na aktualne tematy polityczne, jak również wyselekcjonowany zbiór artykułów na tematy historyczne, powiązane z aktualnymi rocznicami. W związku z postępującą agresywną (anty)polityką obecnego rządu, przejawiającą się w siłowym przejmowaniu kolejnych państwowych instytucji przy ewidentnym łamaniu Konstytucji RP, nie mogło zabraknąć mocnego głosu Leszka Sosnowskiego, sprzeciwiającego się bandyckim poczynaniom „koalicji 13 grudnia”. Znakomity publicysta zdecydowanie potępia siłowe przejęcie mediów publicznych, zwłaszcza TVP – jedynej publicznej telewizji relacjonującej wydarzenia w duchu chrześcijańskim i patriotycznym. Prezentujemy również wywiad z obecnym (legalnym!) przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Maciejem Świrskim. Wśród naszych publikacji nie można też było pominąć znakomitego tekstu prof. Andrzeja Nowaka – o źródłach zdrady polskości i źródłach nadziei; porażające doświadczenie zdrady ze strony współrodaków było udziałem nie tylko Jana Kazimierza, ale i jego następcy, Michała Korybuta Wiśniowieckiego; świetna analiza historyczna słusznie wydaje się zadziwiająco aktualna. Zamieszczamy też felieton dr. Adama Sosnowskiego poświęcony fatalnym kierunkom, w stronę których zmierza edukacja narodowa przejęta przez „ministrę” Nowacką. Nie brakuje także wywiadu z byłą małopolską kurator Barbarą Nowak – zacną, kompetentną osobą, pozostającą prawdziwym ekspertem w dziedzinie pracy z dziećmi i młodzieżą. Najnowszy, styczniowy „Wpis” to ponad 100 stron frapującej lektury!

 

Zmasowana akcja wynaradawiania i dechrystianizacji Znany z ostrego pióra i niezłomnej postawy patriotycznej Leszek Sosnowski nie ma złudzeń zarówno co do poczynań, jak i celów obecnej ekipy rządzącej, lepiej znanej jako „koalicja 13 grudnia”. Czy uda się zatrzymać to antypolskie szaleństwo?

Jak i dlaczego rodziło się poczucie fatalizmu Błyskotliwa analiza historyczna pióra prof. Andrzeja Nowaka. Skąd się bierze przerażające zjawisko zdrady narodowej i jak można mu przeciwdziałać?

Bezprawna likwidacja mediów publicznych spowodowała przekształcenie rynku reklam RTV w monopol, a w dziedzinie informacji – w monokulturę Z przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciejem Świrskim rozmawia Leszek Sosnowski.

Musimy jednoczyć się w walce o niepodległość i wolność naszej Ojczyzny Niemcy nic się nie zmieniają... O aktualnych niemieckich zakusach na Polskę pisze prof. Wojciech Polak.

Gdy firmy nie udało się wykupić, zaczęły się napaści w prasie i naciski polityczne Historia znakomicie prosperującej w XX-leciu międzywojennym firmy Gazolina S.A. i jej założyciela, znakomitego inżyniera Mariana Wieleżyńskiego. Prężnie rozwijająca się polska firma wzbudzała małostkową zawiść – nie tylko Niemców.

„Biały pan” Sienkiewicz na wylocie. Co się stanie z poziomem wykształcenia polskiej młodzieży, jeśli z listy lektur szkolnych zostanie usunięta klasyka polskiej literatury? Artykuł dr. Adama Sosnowskiego.

Obecna wizja świata prowadzi do socjalizmu, czyli ubóstwa Elektryzujące przemówienie Javiera Milei, prezydenta Argentyny, podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Pory roku przesuwają się nawet o miesiąc O zjawiskach związanych ze zmianami klimatu (teorię o „globalnym ociepleniu” można wyrzucić do kosza) pisze znawca tematu dr Jerzy Kruszelnicki.

Przeciwstawiając się niszczeniu polskości, suwerenności, wolności i chrześcijaństwa jesteśmy prawdziwą polską elitą „Noblesse oblige”, czyli na czym tak naprawdę polega przynależność do narodowej elity, pisze prof. Wojciech Polak.

Szkoły stają się ośrodkiem pseudoterapeutycznym, w którym nikt dobrze się nie czuje Wywiad z byłą małopolską kurator oświaty Barbarą Nowak przeprowadzony przez Jolantę Sosnowską.

Święty dyktator Romuald Traugutt Był nie tylko człowiekiem głębokiej wiary i przywiązania do polskości, ale i utalentowanym taktykiem i strategiem, obdarzonym wielką odwagą osobistą. W ponurej dobie zaborów, kiedy nieistniejąca na mapie Europy Polska siłą rzeczy nie miała dostępu do morza, poważnie rozważał utworzenie polskiej floty wojennej... i wcale nie było to pozbawione podstaw realności! Artykuł dr Moniki Makowskiej.

Aby Polska zmartwychwstała Reportaż Jolanty Sosnowskiej z wystawy poświęconej dziełom Jacka Malczewskiego.

Wybieranym ludziom trzeba zaglądać do sumień Powyborcza analiza Czesława Ryszki; zbiorowa mobilizacja modlitewna za Polskę potrzebniejsza niż kiedykolwiek.

Sukces świata słowiańskiego w konfrontacji z zagrożeniem germańskim. Historia uratowania Zakopanego i Morskiego Oka przez hrabiego Władysława Zamoyskiego opisana piórem prof. Stefana Ciary.

Do prawdziwego pojednania potrzeba przyznania się do zbrodni i prośby o wybaczenie Po napaści Rosji na Ukrainę 24 lutego 2022 r. Irina uciekła ze wsi pod Charkowem. Schronienie i pomoc znalazła w Polsce; o intrygującym spotkaniu Iriny z pewną tajemniczą kobietą na Podlasiu pisze prof. Wacław Leszczyński.

Śmiertelne zimno, wyniszczająca praca, głód, tyfus, malaria, cholera i czerwonka, czyli historia gehenny polskich kobiet zesłanych do Kazachstanu opisana przez dr. Marka Klecela.  

Osobliwości i atrakcje dworów magnackich i szlacheckich Tym razem prof. Ryszard Kantor pisze o praktyce utrzymywania na dworach błaznów-karłów. Często wiązało się to z okrutnymi praktykami...

Ks. Ireneusz Skubiś otwierał drzwi dla Chrystusa, torował drogę prawdzie Wspomnienie o wieloletnim redaktorze naczelnym Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, ks. Ireneuszu Skubisiu, pióra Lidii Dudkiewicz.

Oddał swój talent na służbę Bogu i Ojczyźnie Wspomnienia przyjaciół o zmarłym niedawno krakowskim fotoreporterze Adamie Wojnarze zebrała dr Monika Makowska.

Wzór na ciężkie czasy Sylwetkę Józefa Stemlera, niestrudzonego krzewiciela polskości, przypomina Piotr Boroń.  

Odkrywca Ameryki dokonał więcej nawet niż Magellan Kolejna z fascynujących morskich opowieści kpt. Józefa Gawłowicza.

Najwybitniejszy sportowiec wśród polskich naukowców. Genialny fizyk i świetny piłkarz, a do tego hokeista? Czemu nie? Janowi Weyssenhoffowi udało się połączyć w harmonijną całość wszystkie te dziedziny, o czym pisze Krzysztof Szujecki.

Świato-podgląd, przegląd informacji ze świata.

Krzyżówka z nagrodami

A ponadto: materiały reklamowe najnowszych książek Białego Kruka, propozycja ich zamawiania, propozycja prenumeraty „Wpisu” i dający do myślenia wiersz Leszka Długosza.

 

Czytelników, którzy kupili tę książkę, zainteresowało również:

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl