Ukazał się czerwcowy numer miesięcznika „Wpis - Wiara, Patriotyzm i Sztuka”!

Nasi autorzy

Ukazał się czerwcowy numer miesięcznika „Wpis - Wiara, Patriotyzm i Sztuka”!

W sprzedaży pojawił się czerwcowy numer naszego miesięcznika „Wpis”. A w nim jak zwykle wiele interesujących tekstów: reportaży, wywiadów i artykułów rocznicowych. Piszemy m.in. o problemach frankowiczów, agresywnej polityce Rosji i roli Kancelarii Prezydenta. Publikujemy też pierwszy fragment wyczekiwanego drugiego tomu „Dziejów Polski” prof. Andrzeja Nowaka, który ukaże się jesienią. Ponad 80 stron zajmującej lektury!

W bieżącym numerze:

● Od manipulacji do repolonizacji, czy nowe banki? – Leszek Sosnowski rozmawia z głównym ekonomistą SKOK Januszem Szewczakiem o pułapce, w jaką wpadli frankowicze i właściciele polisolokat, opcjach walutowych i repolonizacji banków.

● Dla bluźnierców nie będzie żadnych hamulców?! – artykuł o nieustannych atakach przypuszczanych na Kościół, papieży, duchownych i całą wiarę katolicką. Przeciwnicy Kościoła posunęli się tak daleko, że złożyli w Sejmie wniosek o zniesienie ochrony prawnej uczyć religijnych…

● Ze szczytów władzy nie wszystko widać najlepiej – druga część rozmowy Leszka Sosnowskiego z prof. Andrzejem Nowakiem o sytuacji międzynarodowej: zagrożeniach wynikających z polityki Rosji, miękkim stanowisku administracji Baracka Obamy i składanych Polsce propozycjach podziału Ukrainy.

● Mity o ciemnym średniowieczu – mediewista z Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Krzysztof Ożóg obala pogląd o średniowieczu jako epoce zacofania i intelektualnego marazmu. Gdyby nie średniowieczni myśliciele, do naszych czasów nie przetrwałby cenny dorobek starożytności.

● Nie możemy się rozejść! Musimy iść wspólnie dalej – Leszek Sosnowski rozmawia z prof. Krzysztofem Szczerskim o zadaniach i roli Kancelarii Prezydenta, znaczeniu referendów i inicjatywy obywatelskiej oraz korzyściach i zagrożeniach wynikających z Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.

● Świato-podgląd – zestaw ciekawych informacji z całego świata, które niekoniecznie znajdziemy w polskich mediach. Chiny kontynuują zbrojenia, Amnesty International domaga się nieograniczonego prawa kobiet do aborcji, a prezydent Turkmenistanu szykuje się do… dożywotniego sprawowania władzy.

● Dyskretny przyjaciel papieża – w drugą rocznicę śmierci kard. Stanisława Nagyego przypominamy jego wieloletnią przyjaźń z Ojcem Świętym Janem Pawłem II we fragmencie książki Jolanty Sosnowskiej „Kardynał polskich serc”.

● Zaangażowanie w budowanie ojczyzny jest po myśli Boga – bp Stanisław Napierała pisze o korzyściach wynikających z udziału ludzi wierzących w działalności politycznej i społecznej dla dobra ich kraju.

● Jak czarna polewka podana bawarskiemu palatynowi wpłynęła na losy Polski – pierwszy fragment wyczekiwanego drugiego tomu „Dziejów Polski” autorstwa prof. Andrzeja Nowaka, który jesienią ukaże się nakładem naszego wydawnictwa.

● Zrobią wszystko, żeby Polska była Polską – relacja z uroczystości wręczenia wydawnictwu Biały Kruk nagrody „Bez światło-cienia” przyznanej mu przez krakowski oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

● Trzecie przyjście Chrystusa – ks. prof. Andrzej Zwoliński przekonuje, że za pośrednictwem postaci św. Jana Pawła II mieliśmy niezwykłą okazję obserwować działanie mocy i ducha Chrystusa w naszych czasach. Było to tzw. adventus medius, czyli trzecie przyjście Jezusa.

● Jak wyciągnąć polską zbrojeniówkę z zapaści – prezes Narodowego Centrum Studiów Strategicznych i ekspert ds. przemysłu obronnego Tomasz Szatkowski mówi o tragicznym stanie naszych zakładów zbrojeniowych i przedstawia propozycje naprawy sytuacji.

● Wieś, z której śmieje się stolica… – reportaż z małopolskiego Pcimia, który pod światłym zarządem wójta Daniela Obajtka stał się nowoczesną i zamożną gminą.

● Los polski w życie jednego człowieka wcielony – sylwetka zmarłego w kwietniu tego roku Stanisława Pełki Ścibora Marchockiego, kresowiaka, zesłańca, żołnierza 1. Armii Wojska Polskiego, uczestnika podziemia antykomunistycznego, wielkiego polskiego patrioty.

● Zaczyna się zauważać, jak unikatową osobą jest Polak – reportaż z nowojorskiego Manhattanu, gdzie Zena Diop-Zieliński propaguje polskość i polską kulturę w dość nietypowy sposób: nosząc na co dzień szlachecki kontusz lub strój ludowy.

● Krwawy sukces pod Gorlicami – w setną rocznicę przełamania gorlickiego przypominamy przebieg i znaczenie tej wielkiej bitwy dla zmagań na froncie wschodnim I wojny światowej.

● Stąd wyszedł Jan Długosz – reportaż z rodzinnej miejscowości Jana Długosza, Nowej Brzeźnicy nad Wartą. Postać wielkiego kronikarza jest tam pamiętana i otaczana szacunkiem.

A ponadto atrakcyjne oferty książkowe naszego wydawnictwa (w tym nowość: zbiór felietonów Jana Pietrzaka pt. „Śmiech i złość”), propozycje albumów na okres wakacyjny i krzyżówka z nagrodami.

O naszym miesięczniku "Wiara, Patriotyzm i Sztuka" więcej można się dowiedzieć tutaj.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.