Spora zmiana w Australii. Konserwatysta i katolik nowym premierem stanu ze stolicą w Sydney
Dominic Perrottet, fot. By CEBIT Australia - File:CEBIT Australia - Day 2, The Hon Dominic Perrottet MP (2).jpg, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=110733418 Po rezygnacji z urzędu w atmosferze skandalu korupcyjnego byłej premier Nowej Południowej Walii, fanatyczki obostrzeń antycovidowych Gladys Berejiklian, nowym premierem został konserwatysta Dominic Perrottet.
Podczas swojej pierwszej przemowy w charakterze 46. przywódcy tego stanu Perrottet powiedział: „Dzisiaj dla Nowej Południowej Walii rozpoczyna się nowy rozdział, który wszyscy napiszemy razem (…) jako były skarbnik wiem, że silne społeczeństwo potrzebuje silnej gospodarki i dlatego naszym priorytetem będzie trzymanie się rozpoczętego przez nas planu: dbanie o bezpieczeństwo ludzi, otwarcie biznesów i zapewnienie powrotu do normalności (…) będę również premierem rodzinnym, skupiającym się na tym, jak poprawiać życie pracujących rodzin, żyjących według wolnościowych wartości takich jak wykorzystywanie szans, ambicja i ciężka praca”.
Nowy premier potępia także „niemal religijne nabożeństwo politycznej lewicy do zmian klimatu”, przeciwstawia się „małżeństwom” osób tej samej płci, krytykuje „politykę zaimkową” narzucającą neutralny płciowo język i gwałtownie sprzeciwia się proaborcyjnej ustawie przyjętej przez obie izby stanowego parlamentu w 2019 roku. Jako praktykujący katolik, Perrottet zadeklarował, że nie może popierać prawa, które zatrzymuje „bijące serce nienarodzonego dziecka”.
Premier sprzeciwia się socjalistycznemu modelowi państwa dobrobytu, który jest odpowiedzialny za rozrywanie tradycyjnych więzów rodzinnych. W zamian za to pragnie przywrócenia tradycyjnych wartości jako podstawy życia społecznego.
Stanowisko wobec tych zagadnień wzbudza gniew oponentów, którzy postrzegają jego przywiązanie do katolickiej nauki społecznej jako zagrożenie dla ich progresywnej agendy społecznej i politycznej.
Przed swoim mianowaniem Perrottet zapowiadał, że wprowadzi natychmiastową reformę gospodarki i zakończy drakońskie restrykcje zdrowotne, takie jak bezterminowe lockdowny, ograniczenia w wykonywaniu pracy czy sprawowaniu kultu oraz przymusowe szczepienia.
Kiedy Kerry Chant, stojąca na czele stanowego urzędu ds. zdrowia, zasugerowała rozszerzenie lockdownu w Sydney, Perrottet miał odpowiedzieć, żeby ona i inni urzędnicy poświęcili swoje własne pensje na znak solidarności z Australijczykami, których zmuszają do ogłoszenia bankructwa.
Perrottet był przez Australijczyków chwalony za swoje działania zakulisowe, których skutkiem była redukcja obostrzeń covidowych w miejscach pracy, w szczególności w przemyśle budowlanym. Przyczynił się także do subwencjonowania przedsiębiorców, otwarcia granic między stanami i dopuszczalności podróży zagranicznych.
Źródło: Life Site News, JO
Wiara chrześcijańska jest filarem naszej cywilizacji. Budowanie codzienności na tym filarze pozwala nam wierzyć, że nasz świat przetrwa trwający kryzys:
Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji
Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko – ta myśl nigdy nie była bardziej prawdziwa niż w XXI wieku. Ileż to osób po odrzuceniu Boga gotowych jest zaakceptować każdy zabobon, najbardziej złudną utopię, z gruntu niewiarygodną manipulację myślową.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.