„Moja wiara jest mi bardzo bliska i nikt ani nic mnie nie zmusi do tego, żebym postępował wbrew jej zasadom”. Katolicki nauczyciel aresztowany za... „brak poszanowania dla ideologii gender”

Nasi autorzy

„Moja wiara jest mi bardzo bliska i nikt ani nic mnie nie zmusi do tego, żebym postępował wbrew jej zasadom”. Katolicki nauczyciel aresztowany za... „brak poszanowania dla ideologii gender”

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w Irlandii doszło do… aresztowania katolickiego nauczyciela. Powód? Oczywiście „brak poszanowania dla ‘jedynie słusznej’ ideologii gender”, bowiem Enoch Burke, nauczyciel języka niemieckiego i historii, odmówił jednemu z „transpłciowych uczniów” zwracania się do niego (do niej?) za pomocą „zaimka neutralnego płciowo”(„they”); chodziło o chłopaka uważającego się za dziewczynę. Nauczyciel stwierdził, że „jako katolik nie zgadza się z wytycznymi ideologii gender, a zatem zwracanie się do chłopca uważającego się za dziewczynę za pomocą ‘neutralnych płciowo’ zaimków byłoby wbrew Pismu Świętemu, a także pozostawałoby niezgodne zarówno z nauczaniem Kościoła katolickiego, jak i z zasadami etyki przyjętymi w irlandzkiej szkole”. W sierpniu nauczyciel dowiedział się, że „został zawieszony w prawach wykonywania zawodu”, jednak nie odebrano mu pensji. Mimo tej informacji wraz z rozpoczęciem roku szkolnego pojawił się w pracy; 5 sierpnia w szkole pojawił się patrol policji, który go aresztował i przewiózł do budynku sądu w Dublinie. Sędzia, zwracając się do nauczyciela, nakazał mu uszanowanie decyzji szkoły w kwestii zwracania się do uczniów. Ten wyjaśnił, że został niesłusznie zawieszony, podkreślił też, że w żaden sposób nie naruszył obowiązującego prawa. Powiedział także, że sprawa jego aresztowania jest jedynie dowodem na „pogardę dla wyznawanej przez niego wiary katolickiej”. „To niedorzeczne, że się tu znalazłem. Kocham moją szkołę, a jestem tu dlatego, że nie chciałem chłopca nazwać dziewczyną. Moja wiara jest mi bardzo bliska i nikt ani nic mnie nie zmusi do tego, żebym postępował wbrew jej zasadom”, podkreślił Enoch Burke, który do tej pory ma opinię znakomitego, kompetentnego i bardzo lubianego przez uczniów wykładowcy.

Źródło: Valeurs Actuelles/The Daily Mail, MM

Dyktatura gender

Dyktatura gender

Adam Bujak, ks. Dariusz Oko, Benedykt XVI, ks. Waldemar Chrostowski, Krzysztof Feusette

Z obrony skrajnej mniejszości zrodził się atak na olbrzymią większość. Z tolerancji dla odmienności - gloryfikacja dewiacji i wszelkich zaburzeń. Z badań nad wpływem kultury na zachowania człowieka - koncepcja inżynierii biologicznej. Z nowoczesnego wychowania - seksualizacja dzieci i to już od przedszkola. Ze swobody światopoglądowej - obowiązkowa ateizacja. Kompletna swawola przedstawiana jest jako prawdziwa wolność. Tak oto na naszych oczach rodzi się dyktatura ideologii gender.

 

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.