Fotorelacja z uroczystej prezentacji książki

Nasi autorzy

Fotorelacja z uroczystej prezentacji książki

 Za stołem prezydialnym zasiedli patrioci, których łączy troska o Polskę: prof. Andrzej Nowak, ks. kard. Stanisław Dziwisz, Adam Bujak. Za stołem prezydialnym zasiedli patrioci, których łączy troska o Polskę: prof. Andrzej Nowak, ks. kard. Stanisław Dziwisz, Adam Bujak. Uroczystość odbyła się 6 maja w Auli Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy ul. św. Siostry Faustyny w Krakowie-Łagiewnikach.

Gościem honorowym był metropolita krakowski i zarazem współautor książki "Polsko, uwierz w swoją wielkość" kard. Stanisław Dziwisz, który rozpoczął spotkanie modlitwą. Z wykładami wystąpili prof. Janusz Kawecki, który mówił o potrzebie wsłuchania się w głos naszych pasterzy, prof. Andrzej Nowak, który zwrócił uwagę na to, jak od początku polskich dziejów tożsamość naszego narodu była budowana w oparciu o wielkość oraz prof. Krzysztof Szczerski, który w fenomenalnym przemówieniu wskazał, że polityka powinna być cnotą chrześcijańską, zaś polityk nie może funkcjonować bez silnego kręgosłupa moralnego wywodzącego się z religii.

Głos zabrali również artysta-fotografik Adam Bujak i prezes wydawnictwa Biały Kruk Leszek Sosnowski. Jan Kowalczyk wykonał piękny koncert pieśni patriotycznych.

Spotkaniu towarzyszyło wręczenie Wydawnictwu Biały Kruk Nagrody „Bez światło-cienia…” Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Nagrodę wręczyli kard. Stanisław Dziwisz oraz prezes krakowskiego KSD Ewa Skwarczyńska.

Zapraszmy do obejrzenia fotorelacji, autorem zdjęć jest Michał Klag.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.