Fotorelacja z Targów Wydawców Katolickich w Warszawie

Nasi autorzy

Fotorelacja z Targów Wydawców Katolickich w Warszawie

 

W dniach 16 - 19 kwietnia w Zamku Królewskim w Warszawie odbyły się Targi Książki katolickiej, na których można było także odwiedzić nasze wydawnictwo. W trakcie tych dni nasi czytelnicy mieli okazję spotkać się z wieloma z naszych wspaniałych autorów, którzy z radością zamienili z odwiedzającymi kilka zdań i podpisywali swoje książki. I tak w spotkaniach autorskich wzięli udział ks. prof. Waldemar Chrostowski, prof. Andrzej Nowak, Adam Bujak, Adam Sosnowski oraz Janusz Szewczak. Kolejki do nich były oczywiście bardzo długie, ale na szczęście nikt nie odszedł od stoiska bez upragnionego autografu.

 Wydawnictwo Biały Kruk w tym roku wystawiło na swoim stoisku ponad 150 wspaniałych książek i albumów. Oczywiście będąc na Targach Wydawców Katolickich dominowały książki religijne o tematyce katolickiej i bardzo dużą popularnością wśród odwiedzających cieszyły się takie dzieła jak "Credo" czy "Kanonizacja wszech czasów", przepiękny album Adama Bujaka, który jest pamiątką kanonizacji Jana Pawła II oraz Jana XXIII, a także zwieńczeniem posługi Adama Bujaka jako fotografa papieskiego. Targi były jednak równocześnie okazją, aby po raz pierwszy zobaczyć naszą najnowszą książkę, czyli "Polsko, uwierz w swoją wielkość!", głos 16 polskich biskupów przeciwko narastającej fali antychrześcijańskiej i antypolskiej propagandy.

 Niemniej wydawnictwo Biały Kruk w każdej ze swoich książek identyfikuje się z wartościami chrześcijańskimi i katolickimi, tak więc można było zobaczyć także inne z naszych dział, m.in. książki historyczne czy przepiękne albumy na prezent. Wiele z naszych czytelników pytało naturalnie o bestseller „Wygaszanie Polski 1989-2015”, gdzie przecież Adam Bujak nie tylko jest autorem zdjęć, ale także napisał esej o wygaszaniu krzyża w polskiej przestrzeni publicznej.

 Na stoisko Białego Kruka, jak i w ogóle na całe Targi Wydawców Katolickich, przychodzili nie tylko ludzie starsi; jest to mit, który należy obalić. Można było zobaczyć także wiele osób młodych. Część z nich chciała nabyć prezent dla babci czy prezent dla dziadka, inni szukali wartościowej książki dla siebie, jeszcze inni korzystali z okazji, aby porozmawiać z autorami o wyrazistych poglądach katolickich.

 U nas staraliśmy się zaoferować naszym czytelnikom właśnie to, a także – i przede wszystkim – książki, które warto przeczytać. Dziękujemy Wam za to wspaniałe spotkanie na Targach Wydawców Katolickich w Warszawie. 

 

Fotografie: Jan Śliwka


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.