Floryda: władze stanu przeciwko przymusowi szczepień. Gubernator podpisał konieczne akty prawne

Nasi autorzy

Floryda: władze stanu przeciwko przymusowi szczepień. Gubernator podpisał konieczne akty prawne

Przymus szczepionkowy pojawia się w różnej formie w różnych krajach. Fot. Pixabay Przymus szczepionkowy pojawia się w różnej formie w różnych krajach. Fot. Pixabay Gubernator Ron DeSantis podpisał kluczowe akty prawne przeciwko stosowaniu rządowego nakazu szczepień na Florydzie. Nowe przepisy są efektem specjalnej sesji ustawodawczej zwołanej przez niego w momencie, gdy administracja Joe Bidena podejmowała starania o zmuszenie dużych przedsiębiorców do egzekwowania nakazu wśród zatrudnianych przez nich pracowników.

Zgodnie ze stanowiskiem opublikowanym przez biuro gubernatora 18 listopada, podpisane ustawy zabraniają blankietowych nakazów szczepień przeciwko COVID-19 i wymagają od przedsiębiorców dopuszczenia szerokiego spektrum możliwości uniknięcia szczepionki, włącznie z przesłankami religijnymi, zdrowotnymi i przesłanką naturalnej odporności.

Już od maja żaden podmiot na Florydzie nie może wymagać dowodu szczepień przeciwko COVID-19. Podpisane ustawy dodatkowo wprowadzą wysokie kary przeciwko pracodawcom łamiącym prawo i formalnie zakażą agendom rządowym domagania się od kogokolwiek, włącznie z pracownikami, poddania się procedurze szczepień.

Nowe prawo reguluje także nakazy w szkołach – zabrania instytucjom edukacyjnym stosowania przymusu szczepień, wzmacnia gubernatorski sprzeciw przeciwko obowiązkowi noszenia masek, zakazuje władzom szkolnym przetrzymywania zdrowych uczniów na kwarantannie oraz pozwala rodzicom i uczniom na pozywanie urzędników łamiących prawo.

Źródło: Life Site News/Ashley Sadler, JO

Epidemia koronawirusa jest jednym z tych zjawisk,  które zmieniają nasz świat nie do poznania. Jaka czeka nas przyszłość? Odpowiedzi na te pytania poszukuje w swojej książce prof. Wojciech Roszkowski. 

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

 

Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.