"Bez wiary syn by tego nie udźwignął", mówi ojciec Andrzeja Dudy w miesięczniku "WPIS".

Nasi autorzy

"Bez wiary syn by tego nie udźwignął", mówi ojciec Andrzeja Dudy w miesięczniku "WPIS".

Do sprzedaży wchodzi dziś najnowszy numer miesięcznika „Wpis. Wiara, Patriotyzm i Sztuka”, który aż kipi od niesamowicie ciekawych tematów.

W klimat wydania wprowadza nas abp Józef Michalik, który w bardzo ważnych słowach zwraca uwagę na to, że w życiu publicznym należy zauważyć polityków odważnych i uczciwych. O dzisiejszych dniach mówi: „Jest to czas próby, w który musi wejść Kościół, a polski w szczególności”. I dalej: „Polska jest dziś chora, bo milcząc wobec zła, utraciła wolę życia. Jako naród dziś wymieramy. Ojczyzna jest chora, bo chore są elity i chory jest cały naród”.

Następnie nasi Czytelnicy mają okazję przeczytać rozmowę z prof. Janem Dudą, ojcem kandydata na prezydenta RP Andrzeja Dudy. To niezwykła możliwość, aby poznać poglądy ojca Andrzeja, który z pełnym przekonaniem i pokorą mówi: „To Pan Bóg pokazuje, gdzie kto ma iść, bo to On rozdaje talenty”. Dowiemy się także, w jaki sposób prof. Duda razem z żoną wychowywał syna i dlaczego już jako dziecko Andrzej uczestniczył w dyskusjach, w których się zastanawiał, dlaczego Kościół jest srogi w zasadach, ale łaskawy wobec grzeszników. Cały artykuł jest uzupełniony o piękne zdjęcia rodzinne. Ktokolwiek chce lepiej poznać Andrzeja Dudę, musi przeczytać tę rozmowę.

Po tym możemy przeczytać arcyciekawą rozmowę Leszka Sosnowskiego z Januszem Szewczakiem, głównym ekonomistą SKOK. W niej Szewczak, jeden z najtęższych polskich umysłów w dziedzinie gospodarki, dowodzi, że projekty gospodarcze Andrzeja Dudy są bardzo łatwe do sfinansowania. Co więcej, niesamowicie ożywią rynek i wpłyną pozytywnie na koniunkturę. Szewczak bardzo konkretnie w oparciu o autentyczne dane wylicza, jak bardzo program gospodarczy Andrzeja Dudy uzdrowi polskie finanse i portfel każdego obywatela.

Prof. Krzysztof Szczerski, politolog będący równocześnie posłem na Sejm, przedstawia z kolei politykę od kuchni. Jej stan faktyczny dzisiaj często może przerażać, poziom debaty publicznej wręcz gorszy. Prof. Szczerski, jeden z najwybitniejszych europejskich polityków młodego pokolenia, mówi wprost o amoralnym świecie polityki. Ale z drugiej strony podaje antidotum, opisuje, czym polityka w swej istocie jest i być powinna: „to służba wspólnocie, a chrześcijaństwo zobowiązuje nas do takiego właśnie rozumienia polityki – jako działalności na rzecz wspólnoty narodowej, lokalnej, rodzinnej, wspólnoty ludzi, których łączy troska o Ojczyznę. Ze wspólnoty wynika postulat solidarności – najważniejsza cecha sprawiająca, że polityka jest cnotą chrześcijańską”.

Wstrząsający jest również list otwarty Krystyny Kwiatkowskiej, wdowy po gen. Bronisławie Kwiatkowskim, który zginął 10 kwietnia pod Smoleńskiem. Generałowa opisuje szokujące detale śledztwa i zachowania polskich władz wobec rodzin ofiar tragedii. „Prezydent mówił w swoich przemówieniach, abyśmy wspólnie cieszyli się z 25-letniej wolności. Razem z mężem cieszyliśmy się wkładem wniesionym w nasz kraj, w wojsko, w NATO. Od 1998 r. kiedy tylko mąż był w kraju, uczestniczyłam z nim wspólnie w obchodach świąt 3 maja, 15 sierpnia i 11 listopada w Warszawie. Dzisiaj w tych dniach mam łzy w oczach. Myślę wtedy, że mąż walczył o wolność i demokrację na całym świecie, a zginął w wolnej Polsce, która nie zadbała ani o jego bezpieczeństwo, ani o należyte wyjaśnienie katastrofy. A na dodatek pan Niesiołowski, obecny przewodniczący Komisji Obrony Narodowej, nazywa nas, rodziny ofiar katastrofy, ‘sektą smoleńską’”.

Kolejny ważny temat podejmujemy w rozmowie z prof. Andrzejem Nowakiem, który mówi o niebezpiecznym dla Polski zbliżeniu się kanclerz Niemiec Angeli Merkel z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, ale także o szansie, jaką byłaby prezydentura Andrzeja Dudy w zakresie polskiej polityki zagranicznej. Ponadto prof. Nowak opowiada o spotkaniu czołowych światowych ekspertów, w którym uczestniczył i które odbyło się w Pentagonie. Amerykanie zaprosili światowych liderów w zakresie bezpieczeństwa, służb specjalnych, wojskowości i polityki zagranicznej. Polskę reprezentowali prof. Andrzej Nowak i Antoni Macierewicz.

 

Aktualny numer zawiera ponadto wiele innych ciekawych artykułów:

- Przypomnienie sylwetki kanclerza Jana Zamoyskiego w 410. rocznicę jego śmierci

- Przegląd nieznanych w Polsce artykułów prasy zagranicznej

- Rozmowa z prof. Jackiem Brdulakiem, ekspertem ds. transportu, który stwierdza, że „Niemiecka płaca minimalna służy do inwigilacji polskiej gospodarki”

- Dr Marek P. Deszczyński pisze o przeszłości i współczesności polskiej floty wojennej

- Czesław Ryszka opisuje męczeństwo chrześcijan na całym świecie. „Są paleni żywcem, obcina się im uszy, nabija się ich na pal. Ale nie wzbudza to ogólnoświatowego oburzenia”

- Paweł Stachnik wspomina dwóch polskich franciszkanów, którzy 24 lata temu oddali swe życie za wiarę w Peru, gdzie zamordowali ich lewicowi terroryści

- Jolanta Sosnowska w Dzień Matki oddaje hołd kobietom i pisze co daje satysfakcję kobiecie

- oraz wiele innych interesujących tekstów.

O naszym miesięczniku "Wiara, Patriotyzm i Sztuka" więcej można się dowiedzieć tutaj.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.