o. Cyprian Moryc OFM

Nasi autorzy

o. Cyprian Moryc OFM

o. Cyprian Moryc OFM

Urodził się w 1968 roku w Myślenicach. Franciszkanin, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii sztuki. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zakopanem. W roku 1988 wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych OFM (OO. Bernardynów). Ukończył studia magisterskie z teologii, a następnie studiował historię sztuki na KULu, gdzie zdobył tytuł magistra historii sztuki, a następnie stopień doktora. Od października 2008 roku jest pracownikiem Instytutu Kulturoznawstwa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Jego zainteresowania artystyczne to ikonografia chrześcijańska, dzieje sztuki dawnej oraz dorobek artystyczny środowisk franciszkańskich w Polsce. Prowadzi warsztaty pisania ikon oraz zajęcia dydaktyczne o tematyce sztuki sakralnej i teologii ikony. Wraz z klasztorami franciszkanów na Ukrainie zaprojektował i nadzorował odbudowę zniszczonych zabytkowych klasztorów i kościołów. Prowadzi nadzór nad pracami budowlanymi i dekoracyjnymi plenerowej kalwarii w Szarogrodzie na Podolu.

Jest autorem i współautorem ponad 20 publikacji, w tym monumentalnego dzieła „Skarby Bernardynów” wydanego przez wydawnictwo Biały Kruk.

Książki autora

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.