Do dystrybucji trafił nowy numer naszego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Wpis”. Tym razem pismo ma aż 100 stron. Jak zawsze znajdziecie w nim Państwo wiele interesujących i aktualnych tekstów – reportaży, analiz, artykułów religijnych i historycznych. Piszemy m.in. o wyborach samorządowych, rocznicy 160-lecia objawień w Lourdes i sprawie Komisji Nadzoru Finansowego. Przypominamy postacie Józefa Piłsudskiego, Deotymy i Jana Kozietulskiego. Zapraszamy na wycieczkę nad Balaton i do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Jak więc widać, warto przeczytać listopadowy „Wpis”!

W bieżącym numerze:

● „Pyrrusowe zwycięstwo” – Leszek Sosnowski w kontekście niedawnych wyborów samorządowych pisze o zwycięstwach poniesionych zbyt dużym kosztem.

● „Władza ludzi słabych moralnie ma tragiczne skutki” – przebieg i wyniki wyborów komentuje socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. prof. Jan Szymczyk.

● „W Polsce jesteśmy u siebie, nie dajmy sobie tego odebrać” – tekst wystąpienia prof. Krzysztofa Szczerskiego wygłoszonego podczas IV Dnia Patrioty w Auli św. Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 26 października 2018 r.

● „Polska z podległością nie pogodziła się nigdy i nie pogodzi się teraz” – wystąpienie prof. Andrzeja Nowaka poświęcone jego najnowszej książce „Kościół na straży polskiej niepodległości” wygłoszone podczas IV Dnia Patrioty w Krakowie.

● „Zaczadzeni smogiem medialnym” – Attila Leszek Jamrozik apeluje o jak najszybszą i bezkompromisową repolonizację mediów.

● „Minister premiera Tuska: Nie opłaca się już produkcja narkotyków. Produkcja faktur VAT jest lepsza” – rozmowa z posłem Januszem Szewczakiem o przestępstwach VAT-owskich w Polsce.

● „Jan Paweł II w walce o polskość” – wystąpienie Jolanty Sosnowskiej wygłoszone podczas IV Dnia Patrioty w Auli św. Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 26 października 2018 r.

● „Czy Piłsudski… nie istniał, wymyślili go romantyczni poeci?” – Bohdan Urbankowski o marszałku Józefie Piłsudskim.

● „Taką Pan Bóg dał mi głowę” – fragment najnowszej książki wydawnictwa Biały Kruk z nieznanymi rozmowami Józefa Piłsudskiego.

● „Uroki jesieni, sztuki i wina nad Balatonem” – reportaż z Węgier, znad jeziora Balaton.

● „Polska musi powstać! Stanowisko Węgier po rozbiorach” – wykład konsul generalnej Węgier w Krakowie prof. Adrienne Körmendy zaprezentowany podczas IV Dnia Patrioty w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 26 października 2018 r.

● „Przestrzeń nadzwyczajnych interwencji Boga” – reportaż z francuskiego Lourdes, w którym w tym roku obchodzono jubileusz 160-lecia objawień.

● „Walka o rechrystianizację Europy” – wystąpienie Jolanty Sosnowskiej wygłoszone podczas II Międzynarodowego Kongresu Ruchu „Europa Christi” w Rzeszowie.

● „Trzeba się dobrze zastanowić, po jaką Biblię sięgnąć” – ks. prof. Waldemar Chrostowski o dawnych i współczesnych przekładach Pisma Świętego.

● „Powstanie przeradza się w wojnę polsko–rosyjską” – część druga artykuły historyk dr hab. Martyny Deszczyńskiej o Powstaniu Listopadowym.

● „IV Dzień Patrioty” – relacja z dorocznego spotkania środowiska Białego Kruka, jakie 26 października 2018 r. odbyło się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

● „Najdzielniejsi z dzielnych” – w 210. rocznicę przypominamy zwycięską szarżę polskich szwoleżerów na przełęczy Somosierra w Hiszpanii.

● „Deotyma poszła za ojcem na Sybir” – sylwetka zapomnianej dziś poetki i pisarki Jadwigi Łuszczewskiej, zwanej Deotymą.

● „Krwawe lato 1943” – druga część tekstu o rzezi wołyńskiej.

● „Muzeum Wojska Polskiego bogatsze o tysiące eksponatów” – artykuł o nowej wystawie w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

● „Świato–podgląd” – przegląd wiadomości z różnych stron świata, a w nim m.in. o rosyjskim szpiegu w austriackiej armii, Międzynarodowa Unia Astronomiczna nazwie prawo astronomiczne na cześć księdza i brytyjska agencja reklamowa zwalnia białych, heteroseksualnych mężczyzn.

● Krzyżówka z nagrodami

A ponadto: nowości książkowe Białego Kruka, formularz prenumeraty „Wpisu” na nadchodzący rok oraz listopadowy wiersz Leszka Długosza.

Czytelników, którzy kupili tę książkę, zainteresowało również:

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl