Ukazał się lutowy numer miesięcznika społeczno-kulturalnego „Wpis”. A w nim jak zawsze zestaw ciekawych i aktualnych artykułów: reportaży, analiz i tekstów historycznych. Piszemy m.in. o ingresie nowego metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego, rocznicy objawień fatimskich i trzecim tomie „Dziejów Polski” prof. Andrzeja Nowaka. Lutowy „Wpis” to 90 stron zajmującej lektury.

W bieżącym numerze:

● Tajemnicza księżna Sapieżyna, która ,,Mazurka Dąbrowskiego” z okien pałacu śpiewała – zamieszczamy fragment książki o dziejach hymnu narodowego, która niedługo ukaże się nakładem naszego wydawnictwa.

● 2017 będzie rokiem buntu. Przeciwko poprawności politycznej i Stanom Zjednoczonym Europy – rozmowa z premierem Węgier Viktorem Orbánem przeprowadzona przez redakcję portalu 888.hu.

● Między utopią (europejską), a nadzieją – fragmenty najnowszej książki prof. Krzysztofa Szczerskiego zatytułowanej „Utopia europejska”.

● Międzynarodowy Konkurs Kościuszkowski – zapraszamy do udziału w konkursie poświęconym postaci Naczelnika zorganizowanym w dwusetną rocznicę jego śmierci. Atrakcyjne nagrody!

● Trwanie przy prawdzie i obrona polskiego ducha – publikujemy homilię wygłoszoną przez nowego metropolitę krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego podczas jego ingresu do Katedry Wawelskiej.

● Ostatnia misja Helenki Kmieć – przedstawiamy sylwetkę Heleny Kmieć z Libiąża, wolontariuszki misyjnej zamordowanej w styczniu 2017 r. w Boliwii.

● Zanim przedwiośnie… – wiersz znanego krakowskiego poety Leszka Długosza.

● Piszcie skargi na telewizję i radio, nie petycje – z prof. Januszem Kaweckim z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji rozmawia Leszek Sosnowski.

● Jestem zmuszany do podwójnych opłat za telewizję publiczną – Leszek Sosnowski o abonamencie telewizyjnym.

● Państwo matkuje inwestorom, ale zagranicznym – ekonomista prof. Artur Śliwiński krytycznie o zagranicznych inwestycjach i innowacjach w polskiej gospodarce.

● Gdyby nie Mikołaj Cebulka herbu Cielepała… – rozmowa z prof. Andrzejem Nowakiem o 3 tomie „Dziejów Polski”.

● Beniowski: zesłaniec, odkrywca, król Madagaskaru (3) – trzeci i ostatni odcinek opowieści o Maurycym Beniowskim i jego niezwykłych przygodach.

● Człowiek, który pokonał niemiecką telewizję – przedstawiamy sylwetkę Karola Tendery z Krakowa, który pozwał do sądu niemiecką telewizję za użycie określenia „polskie obozy koncentracyjne”.

● Znieważona cześć matki – opisujemy przypadek Krystiana Brodackiego, który pozwał do sądu portal Onet.pl za obrazę pamięci jego rozstrzelanej przez Niemców matki.

● Fatima, czyli nakaz obrony prawdy wiary i wartości chrześcijańskich – przypominamy objawienia fatimskie w setną rocznicę tego cudownego wydarzenia.

● Z dna nędzy i bezdomności do normalnego życia – reportaż ze schroniska dla bezdomnych prowadzonego w Krakowie przez braci albertynów.

● Mit o cudownie ocalonym Krakowie – artykuł o zdobyciu Krakowa przez Armię Czerwoną w styczniu 1945 r. i micie, jaki wokół tego zbudowano po wojnie.

● Świato–podgląd – przegląd wiadomości z różnych stron świata, a w nim m.in. obława na muzułmanów w Niemczech, i koniec ideologii gender w Białym Domu.

● Krzyżówka z nagrodami

A ponadto: oferta prenumeraty „Wpisu” na bieżący rok i cenowe promocje na publikacje Białego Kruka.

Opinie o produkcie (0)

Imię i nazwisko:
do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl