Ukazał się już najnowszy, wrześniowy numer „Wpisu”. Jak co miesiąc przygotowaliśmy dla Państwa wyselekcjonowany zbiór felietonów na aktualne tematy, frapujące reportaże i wywiady, a także – serię artykułów poświęconych zagadnieniom historycznym powiązanym z bieżącymi rocznicami. Wybitny publicysta Leszek Sosnowski tym razem prezentuje się jako zaangażowany w walkę o suwerenną Polskę wojownik. Nie ma najmniejszej przesady w tym stwierdzeniu, taka jest bowiem stawka zbliżających się wyborów parlamentarnych, a obronę niepodległości Polski jest nam w stanie zagwarantować jedynie Prawo i Sprawiedliwość, mimo iż nie jest to ugrupowanie polityczne wolne od wad i błędów (a któż jest?). Autor wskazuje też na istotną rolę Kościoła katolickiego w kształtowaniu sumienia narodu – także politycznego; oby Kościół sprostał temu jakże trudnemu wyzwaniu! Przypominamy także, w jaki sposób o odpowiedzialności związanej ze sprawowaniem władzy mówił św. Jan Paweł II, publikując jego przemówienie z 1983 r. wygłoszone w Belwederze; pozostaje ono w zadziwiający sposób aktualne... Tematykę związaną ze zbliżającymi się wyborami podejmuje także prof. Wojciech Polak, dobitnie przypominając, że działania opozycji są wielkim zagrożeniem zarówno dla suwerenności Polski, jak i dla bezpieczeństwa Polaków. Publikujemy także wywiad z mecenasem Zbigniewem Cichoniem, krakowskim kandydatem PiS do Senatu, a także – rozmowę z prof. Krzysztofem Szczerskim, ambasadorem Polski przy ONZ. Nie brakuje także artykułu ks. prof. Janusza Królikowskiego o błogosławionej polskiej rodzinie Ulmów, reportażu z miechowskich uroczystości związanych z 500. rocznicą śmierci Macieja Miechowity i pierwszym pełnym polskim przekładem jego „Kroniki Polaków”, wywiadu z wiceministrem Andrzejem Śliwką, kandydatem PiS do Senatu, a także – kolejnego arcykrakowskiego tekstu prof. Ryszarda Kantora. Wrześniowy „Wpis” to ponad 120 stron wciągającej lektury!

Ambono, walcz! Nie lękaj się polityki i mediów. Leszek Sosnowski i tym razem nie waha się nazywać rzeczy po imieniu. Stawka najbliższych wyborów parlamentarnych jest naprawdę wysoka, a rola Kościoła katolickiego w przekonywaniu nieprzekonanych do głosowania na tych, którym na sercu leży niepodległość Polski – nie do przecenienia.

Odpowiedzialność sprawujących władzę wobec historii i własnego sumienia. Zadziwiająco aktualne przemówienie św. Jana Pawła II z 1983 r.; oby nikt nigdy nie miał wątpliwości, że władza tak naprawdę jest służbą narodowi...

Pracował tu Karol Wojtyła, dziś jest kąpielisko. Urokliwy reportaż Jolanty Sosnowskiej z krakowskiego Zakrzówka, wzbogacony pięknymi zdjęciami autorstwa mistrza Adama Bujaka.

Gospodarstwa domowe otrzymają upust na rachunku za prąd. Materiał powstał we współpracy z Eneą.

Bitwa o normalność i niepodległość. Profesor Wojciech Polak nie ma wątpliwości, o jaką stawkę toczą się najbliższe wybory parlamentarne.

Polska na pewno jest słuszną sprawą. Rozmowa z mecenasem Zbigniewem Cichoniem,
kandydatem do Senatu.

Obnażone chwyty oszukańczej argumentacji. O mechanizmach rządzących propagandą i co ma z nią wspólnego niemiecki filozof Artur Schopenhauer i jego „Erystyka...” pisze prof. Michał Wojciechowski.

Zasady społeczne bez Boga, polityka bez sumienia to ogromne nieszczęście. O bohaterskim niezłomnym biskupie Czesławie Kaczmarku pisze Piotr Boroń.

Prestiż pomaga pośród narodów świata, trzeba o niego walczyć. Z prof. Krzysztofem Szczerskim, ambasadorem Polski przy ONZ, rozmawia Leszek Sosnowski.

Gigant komunikacji w służbie giganta świętości. Lidia Dudkiewicz wspomina Joaquína Navarro-Vallsa – lekarza psychiatrę, dziennikarza i... toreadora, a nade wszystko dyrektora Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, wybitnego specjalistę w dziedzinie mediów, blisko zaprzyjaźnionego ze św. Janem Pawłem II.

Rodzina Ulmów potwierdziła absolutny charakter przykazania miłości bliźniego. Historia życia i śmierci Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci; w czasach apokalipsy wiara w Boga i miłość bliźniego okazały się być silniejsze od strachu.

Prześwietny uczony, autor „Kroniki Polaków”. Reportaż Anny Makowskiej z uroczystości w Miechowie.

Zdecydujemy nie tylko, jaka, ale czyja będzie Polska. Andrzej Śliwka, wiceminister aktywów państwowych, kandydat PiS do Sejmu RP, nie ma co do tego wątpliwości; wywiad przeprowadził Adam Sosnowski.

Naród, który w śmiertelnym zagrożeniu nie potrafi zdobyć się na zachowanie godności, skazuje
siebie na nieuchronną zagładę. Jerzy Kłosiński przypomina niesłusznie zapomnianą postać prof. Artura Hutnikiewicza (1916-2005), wybitnego historyka literatury, specjalisty w dziedzinie polskiej twórczości literackiej epoki Młodej Polski i dwudziestolecia międzywojennego.

Usilne starania, by stan mieszczański przestał być obelżywym. Ciąg dalszy cyklu artykułów prof. Stefana Ciary poświęconego rozwiązaniom prawnym i gospodarczym w I Rzeczypospolitej.

Ludzie w tajdze umierali jeden po drugim z głodu i wyczerpania. Tragiczne historie polskich zesłańców; zanim znaleźli ratunek w szeregach armii generała Andersa, przeszli piekło na ziemi, podobnie jak sam Generał.

Moje miasto Kraków i przestrzenie zabawowe czasów dzieciństwa. O tym, jak bawiły się krakowskie dzieci w epoce przedsmartfonowej i kto był ich ulubionym bohaterem z dzieciństwa, pisze prof. Ryszard Kantor.

Henryk Pobożny w dziełach sztuki. Wizerunki malarskie i inne artefakty związane z osobą poległego pod Legnicą księcia w artykule Stanisława Andrzeja Potycza.

Popisy wirtuozerii – słoń tańczy walca, a żółw kankana. Pełny muzycznego humoru artykuł dr Beaty Michalak-Koniecznej.

Polaków ocenia się podług dzielności ducha, hartu ciała, a nie podług bogactw. Ciąg dalszy refleksji Czesława Ryszki wokół życia i twórczości bł. Wincentego Kadłubka.

Próbowano różnych sposobów, aby pokonać beznadziejność. Kapitan Józef Gawłowicz tym razem zabiera nas w morską podróż do Chin.

Wyżej, wyżej, wyżej… Krzysztof Szujecki przypomina postać niezwykłej kobiety – Wandy Szemplińskiej, pilota szybowców i wybitnego naukowca. Talent najwyższych lotów!

Świato-podgląd, przegląd informacji ze świata.

Krzyżówka z nagrodami

A ponadto: materiały reklamowe najnowszych książek Białego Kruka, propozycja ich zamawiania i wiersz Leszka Długosza – „Przyjaciołom w podzięce”.

 

 

Czytelników, którzy kupili tę książkę, zainteresowało również:

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl