Właśnie ukazał się kolejny – tym razem podwójny – numer miesięcznika społeczno-literackiego „Wpis”. Z myślą o wakacyjnej lekturze przygotowaliśmy mnóstwo intersujących i aktualnych tekstów. I tak będziecie Państwo mogli przeczytać m.in. o sukcesach polskiej polityki zagranicznej, bogaceniu się Polski pod nowymi rządami, energetycznych planach dla naszego kraju i sytuacji na rynku polskiej książki. Jak zawsze nie zapominamy też o historycznych rocznicach. Piszemy o Powstaniu Warszawskim, Powstaniu Listopadowym, Wacławie Gąsiorowskim i Zofii Kossak. W związku z premierą nowego albumu Adama Bujaka i jubileuszem jego twórczości artystycznej przypominamy sylwetkę i dorobek tego znanego fotografika. Lipcowo-sierpniowy „Wpis” ma aż 108 stron. Zachęcamy do lektury!

W bieżącym numerze:

● „Kto uratuje polską książkę?” – Leszek Sosnowski pisze o niepokojącej sytuacji na krajowym rynku książki.

● „Upadek neoliberalizmu” – prof. Artur Śliwiński przewiduje koniec neoliberalizmu w gospodarce i polityce.

● „Od węgla do atomu” – Adam Sosnowski relacjonuje panel poświęcony dywersyfikacji źródeł energii podczas niedawnego Kongresu PiS w Katowicach i sukcesów, jakie na tym polu odniósł rząd PiS.

● „Tyle mamy wolności, ile własności” – wystąpienie ministra finansów Mariana Banasia wygłoszone na lipcowym Kongresie PiS w Katowicach na temat sukcesów rządu w uszczelnianiu systemu podatkowego.

● „Polska się naprawdę bogaci!” – Leszek Sosnowski rozmawia z posłem Januszem Szewczakiem o wzroście zasobów kruszców posiadanych przez Polskę.

● „Jesteśmy w stanie zbudować globalną koalicję na rzecz wolności, tradycji i naszych wartości” – wystąpienie Szefa Gabinetu Prezydenta RP prof. Krzysztofa Szczerskiego na temat sukcesów polskiej polityki zagranicznej wygłoszone na Kongresie PiS w Katowicach.

● „Dzieje Polski w sztafecie pokoleń” – wykład prof. Andrzeja Nowaka przedstawiony na spotkaniu patriotycznym zorganizowanym w Krakowie przez wydawnictwo Biały Kruk.

● „Sportowcy w Powstaniu Warszawskim” – Krzysztof Szujecki pisze o polskich sportsmenach, którzy chwycili za broń podczas Powstania Warszawskiego.

● „Wspomnienia żołnierskie z Powstania Warszawskiego st. sierż. Henryka Miechowskiego” – fragment zapisków uczestnika Powstania w Zgrupowaniu „Żywiciel” na Żoliborzu.

● „Bujak” – rozmowa z Adamem Bujakiem z okazji 55-lecia jego twórczości artystycznej i ukazania się wielkiego retrospektywnego albumu zatytułowanego „Życie malowane światłem”.

● „Polaków przymierze z Matką Bożą” – artkuł o liczącym już wieki i ciągle silnym kulcie Maryjnym w Polsce.

● „Regionalizm to nie bunt ani separatyzm, to forma współczesnego patriotyzmu” – artykuł o wartościach płynących z pielęgnowania regionalizmu.

● „Piękny jubileusz nestora dziennikarzy sportowych” – sylwetka znanego krakowskiego dziennikarza sportowego Andrzeja Stanowskiego z okazji jego 80. urodzin.

● „Co z naszym orłem?” – artykuł poświęcony współczesnym polskim symbolom narodowym i zmianom, jakie należy w nich wprowadzić.

● „Wacław Gąsiorowski – piewca Napoleona, żołnierz Hallera” – z okazji 150. rocznicy urodzin przypominany postać i dorobek popularnego autora powieści historycznych Wacława Gąsiorowskiego.

● „Na szańcach Warszawy i bezdrożach kapitulacji” – trzecia część artykułu dr hab. Martyny Deszczyńskiej o Powstaniu Listopadowym.

● „Wojciech Bogusławski jako pierwszy zagrał po polsku Hamleta” – sylwetka aktora, kompozytora i dyrektora teatrów Wojciecha Bogusławskiego.

● „Walerian Łukasiński – tajny więzień Szlisselburga” – artykuł o mjr. Walerianie Łukasińskim, męczenniku sprawy niepodległości przez wiele lat więzionym w carskich kazamatach.

● „Nazywana Sienkiewiczem w spódnicy” – w 130. rocznicę urodzin przypominamy postać popularnej pisarki historycznej i działaczki społecznej Zofii Kossak.

● „’Do boju za mną!’, a nie ’Do boju marsz!’” – relacja z uroczystości nadania Dowództwu Operacyjnemu imienia gen. Bronisława Kwiatkowskiego.

● „Co łączy nowoczesną parafię z XIX wiekiem?” – reportaż z parafii Koźmice Wielkie koło Wieliczki, w której działa wyjątkowa biblioteka.

● „Przyjaźń rodem z Narnii i Śródziemia” – artykuł o wątkach religijnych w utworach fantasy J.R.R. Tolkiena i C.S. Lewisa.

● „Świato–podgląd” – przegląd wiadomości z różnych stron świata, a w nim m.in.: Chiny modernizują armię, surowy wyrok sądu dla muzułmanów w Australii i chrześcijanie są najbardziej prześladowaną wspólnotą religijną świata.

● Krzyżówka z nagrodami

A ponadto: nowości książkowe Białego Kruka, dużo pięknych fotografii i letni wiersz Leszka Długosza.

Czytelników, którzy kupili tę książkę, zainteresowało również:

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl