Ukazał się marcowy numer miesięcznika społeczno-kulturalnego „Wpis”. Jak zwykle postaraliśmy się go wypełnić całą serią interesujących reportaży na aktualne tematy oraz materiałami publicystycznymi zarówno o treści współczesnej, jak i historycznej. Piszemy m.in. o nadchodzących Świętach Zmartwychwstania Pańskiego, które przypominają o zwycięstwie Chrystusa nad śmiercią mimo trudnej rzeczywistości z którą obecnie zmagają się Polska, Europa i świat. Nie mogło, rzecz jasna, zabraknąć rozmowy z wybitnym immunologiem na temat epidemii koronawirusa, jak również artykułów poruszających kwestię pamięci o katastrofie smoleńskiej, której rocznica symbolicznie przypada w tym roku w Wielki Piątek. Zamieszczamy także wywiad ze znakomitym śpiewakiem Janem Kowalczykiem, występującym dla świętego Jana Pawła II, przypominamy też wielkie historyczne rocznice m.in. zbrodni katyńskiej. Marcowy „Wpis” to ponad 100 stron zajmującej lektury!

W bieżącym numerze:

„Rozwój Amazona w Polsce oznacza degradację prawicy”. Leszek Sosnowski opisuje zadziwiającą analogię pomiędzy antyczną historią konia trojańskiego a współczesnym zagrożeniem dla polskiej gospodarki i systemu wartości w postaci giganta handlowego o potężnym zasięgu. Jak się okazuje – nie tylko transakcyjnym...
„Czymże jest człowiek, że pamiętasz o nim...” Śp. kardynał prof. Stanisław Nagy w przejmujący sposób pisał o katastrofie smoleńskiej jako o udziale narodu polskiego w Chrystusowym cierpieniu... Tekst z kwietnia pamiętnego Roku Pańskiego 2010.
„Członkostwo w Unii winno być służebne wobec narodowego interesu”. Artykuł profesora Krzysztofa Szczerskiego poświęcony pamięci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pozostawionej przez niego narodowi spuściźnie suwerennej polityki zagranicznej.
„To, co zobaczył w Rosji, doprowadziło go do depresji”. Profesor Piotr Biliński w poruszających słowach pisze o zbrodni katyńskiej i o pierwszym uczonym, który odważył się podjąć nad nią badania.
„Co Piłat raportował Tyberiuszowi?” Czy jest możliwa rekonstrukcja rzymskich dokumentów urzędowych procesu Jezusa Chrystusa? Profesor Wojciech Roszkowski podejmuje próbę odpowiedzi na to pytanie.
„«Przewrót kopernikański» w świecie moralnym, czyli o narodzie polskim w XIX w.”. Warszawska badaczka, profesor Martyna Deszczyńska, przedstawia interesujące studium psychologiczne patriotów i zdrajców u progu epoki rozbiorów Polski.
„Leguńska dola, tułaczy szlak i śmierć za wolną Polskę”. Historia młodziutkiego oficera 3 PP II Brygady, murmańczyka i majora Błękitnej Armii, poległego podczas ofensywy kijowskiej w 1920 r., przybliżona przez dr Monikę Makowską.
„Jak nas wyzwalali przez zniewalanie”. Artykuł dr. Marka Klecela o potwornych mechanizmach sowieckiej propagandy niebezpiecznej do dziś.
„Lektura na czas postrozumu, czyli nowoczesny przesąd”. Znakomity historyk profesor Andrzej Nowak wysoko ocenia najnowszą książkę Janusza Szewczaka. Refleksje wybitnego czytelnika równie interesujące jak sama publikacja.
„Są tacy, którzy chętnie zapłacą nam za naszą głupotę”. Profesor Witold Modzelewski, specjalista w zakresie podatków, opisuje „Idiotokrację” z punktu widzenia finansisty.
„Poszukiwanie prawdy w morzu głupoty”. Recenzja książki posła Szewczaka napisana tym razem przez artystkę – Ewę Barańską-Jamrozik. Tekst dopełnia znakomity rysunek wybitnej plastyczki.
„Wojna światów: wirus kontra człowiek”. Cenny głos czołowego polskiego immunologa profesora Janusza Marcinkiewicza w dobie epidemii koronawirusa.
„Czy w obliczu kryzysu globalnego na świecie może zabraknąć pieniędzy?” Publicysta Adam Sosnowski w przenikliwy sposób analizuje współczesną światową sytuację ekonomiczną.
„Podpłomyk posmarowany miodem”. Artykuł profesora Ryszarda Kantora o dziejach Orawy i Spiszu oraz o polskich patriotach z nimi związanych. W 100. rocznicę przyłączenia tych ziem do państwa polskiego.
„Na naszych oczach świat oszalał”. Reportaż Lidii Dudkiewicz o charyzmatycznym metropolicie krakowskim abp. Marku Jędraszewskim, odważnie sprzeciwiającym się przejawom demoralizacji społeczeństw.
„Arcydzieło na cześć Króla Królów”. „Mesjasz” Händla, uważany za jego opus magnum, powstał w niezwykłym momencie życia kompozytora. Historię powstania oratorium przedstawia dr Monika Makowska.
„Podźwignął sztukę religijną z mielizn manieryzmu”. Profesor Piotr Biliński prezentuje sylwetkę utalentowanego artystycznie kapłana Stanisława Moszyńskiego, ucznia Jacka Malczewskiego.
„Śpiewałem dla Jana Pawła II”. Wywiad ze znakomitym śpiewakiem operowym Janem Kowalczykiem z okazji 50-lecia jego działalności artystycznej.
„Dolnośląska Jerozolima”. Frapująca historia perły baroku Dolnego Śląska – bazyliki pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie. Artykuł Artura Guzickiego.
„Ścigani. Biała Dama”. Ciąg dalszy morskich wspomnień Józefa Gawłowicza.
„Czesława Czarnowskiego marzenia o Polsce Niepodległej i potędze na morzu”. Krzysztof Szujecki prezentuje interesującą postać utalentowanego medycznie żeglarza.
„Świato-podgląd”, przegląd wiadomości ze świata, m.in. o działaniach Rosji zmierzającej do wykorzystania epidemii koronawirusa do szerzenia dezinformacji w Europie, o szokujących działaniach kanadyjskiego rządu oraz o bezprecedensowej decyzji papieża Franciszka w sprawie Triduum Paschalnego w związku z pandemią.
Krzyżówka z nagrodami

A ponadto: materiały promocyjne najnowszych książek „Białego Kruka”, propozycja internetowego zamawiania książek wydawnictwa oraz wielkanocny wiersz Leszka Długosza.

Czytelników, którzy kupili tę książkę, zainteresowało również:

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl