Litania narodu polskiego. Ilustrowany leksykon polskich świętych, błogosławionych i sług Bożych

Książka ta jest pierwszym pełnym i aktualnym leksykonem polskich świętych, błogosławionych i sług Bożych. Zawiera 237 opisów biograficznych, wzbogaconych głębokimi rozważaniami Jana Pawła II, rzucającymi szczególne światło na osoby wyniesione na ołtarze. Niezwykle bogato ilustrowana - 106 fotografii wybitnego artysty Adama Bujaka przedstawiających wydarzenia, wspaniałe zabytki sztuki, architektury i rękodzieła, inspirowane życiem i legendą opisywanych postaci.

Na wstępie znajduje się historyczny tekst "Litanii narodu polskiego" (w wersji uwspółcześnionej), odmawianej powszechnie w trudnych momentach historycznych naszego narodu, która znajduje się wśród codziennych modlitw Ojca Świętego, Jana Pawła II.

Książka zawiera też indeks osób uznawanych za świątobliwe, których kult wygasł z biegiem lat. Specjalnym dodatkiem do leksykonu jest wkładka z tekstem "Litanii narodu polskiego".

Litania Narodu Polskiego    8

Święci    20

Błogosławieni    108

Słudzy boży    188

Indeks osób    240

Indeks osób uznawanych za świątobliwe, których kult wygasł z biegiem lat    249

Ryszard K. Sławiński, rynek-ksiazki.pl

(...) Głębokie, skłaniające do zadumy rozważania papieża idealnie współgrają z nastrojowymi fotografiami, tematycznie powiązanymi z osobami i miejscami kultu, stanowiąc urozmaicenie not biograficznych „heroicznych wyznawców, męczenników i cichych apostołów dnia powszedniego”, podzielonych na trzy grupy: świętych, błogosławionych i świętobliwych, czyli na różny sposób „miłych Panu Bogu”. Na specjalne podkreślenie zasługuje świetne skomponowanie w całość Litanii, Rozważań i Leksykonu.

Wśród polskich świętych znajdujemy i tych, którzy nie byli Polakami, a nawet nigdy nie przebywali na polskich ziemiach, lecz zostali naszymi patronami, jak np. św. Florian – patron Krakowa, czy św. Cyryl i Metody – patroni Słowian.

Książka zawiera oprócz indeksu osób również niezmiernie interesujący indeks osób uznanych za świątobliwe, których kult wygasł z biegiem lat. Opracowany on został na podstawie „Polskich kandydatów do chwały ołtarzy” ks. J. Mrówczyńskiego CR.

Czytelników, którzy kupili tę książkę, zainteresowało również:

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl